Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Altıparmak - Stadyum Meydan Projesi
« önceki   123 ... 41424344   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 42
Semihates
1 yıl önce - Pzr 10 Eyl 2017, 23:08

Bu taslar yapilacagina normal bir agaclandirma yapilsa bile daha iyiydi

Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Sal 31 Ekm 2017, 23:21


(+)


dream1988
1 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2017, 12:46

Bu şelalenin olduğu yere, ahşap veya taştan da olabilir, devasa boyutta ve hareketli bir karagöz-hacivat figürleri yapsalardı. Geceleri de ışıklandırma olurdu. Karagöz ve Hacivat da sonuçta bu şehrin simgeleri. Şehir merkezine girişte insanların tam gözü önünde o kadar güzel bir görüntü oluşurdu ki. Her yerde yazan I love Konya, I love Antalya gibi ezbere klişe işlerden bin kat daha iyi bir reklam aracı olurdu.Efe Elaldı

11 ay önce - Cum 02 Şub 2018, 12:26

Stadyum projesinde en sonunda güzel biseyler oluyor alinur baskan sahanin yanlarini agaclandirmayi ve duzenkemeyi tercih etmis bir nebze iyi resim alintidir

(+)


mustafaguler
11 ay önce - Cum 02 Şub 2018, 13:32

O direkler ne zaman kalkacak bakalım

dream1988
11 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 00:04

Stadyum yanındaki Kültürpark giriş kapısını kaldırmışlar. Bunun yanında yapılan rekreasyon çalışmalarından da anladığım kadarıyla stadyum bölgesi parka dahil ediliyor. İyi oldu şimdi fonksiyonel bir kullanım alanına dönüşecek. Şu direkler de kaldırılırsa birşeye benzeyecek gibi duruyor.Berktuğ
site denetçisi

11 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 23:23

ESKİ STADYUM ALANI BURSA’YA NEFES ALDIRACAK
Alıntı:
Bursa’nın yeşil kimliğini öne çıkaran Büyükşehir Belediyesi, eski stadyum bölgesinde yeşillendirme ve ağaçlandırma faaliyetlerini sürdürüyor.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 30 bin metrekarelik alanın Mayıs’ın 15’inden itibaren vatandaşların kullanımına sunulacağını söyledi.


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Atatürk Stadyumu’nun yıkımının ardından yeşil alan olarak değerlendirilen 30 bin metrekarelik meydanın Mayıs’ın 15’inden itibaren vatandaşların kullanımına sunulacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın yeşil kimliğini öne çıkaracak adımlarını atmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte eski stadyum alanında yapılan çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Kente değer katacak projeleri toparlayıp sonuca götürmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Aktaş, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat ilgilendiği, yıllarca Bursaspor’umuza, Bursa futboluna mekan olmuş Atatürk Stadyumu’nun yeriyle alakalı yapılan düzenleme çalışmalarını yerinde inceledik. Bu alan 30 bin metrekare, Kültürpark’ın bitişiğinde…” dedi.

Kültürpark’ın Bursa’nın sembolü olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, “Şehir merkezinde bulunan Kültürpark’ın bir nostaljisi var. Bu alan da 30 bin metrekarelik bir alan. Proje kapsamında bu alanı komple yeşillendiriyoruz, ağaçlandırıyoruz. Mevcut bazı yapıları da yıktık ve yıkacağımız bir iki yapı daha var. Proje kapsamında stadyum bölümümüz tarafında otantik bir kafeterya var. Kültürpark’ın ana giriş ve diğer giriş kapıları da olmak üzere 6 kapı da revize edilecek” diye konuştu.“Tüm şehirlerde avm alanı, Bursa’da yeşil alan”
Çalışmalar tamamlandığında Bursa’nın çok güzel bir meydan kazanacağını ifade eden Başkan Aktaş, yeşilin bol olacağı alanda vatandaşların hem spor yapabileceklerini hem de dinlenip sosyalleşebileceklerini ifade etti.

Meydanın Bursalıların ve Bursa’ya gelen turistlerin yoğun itibar ettiği bir bölge olacağını belirten Başkan Aktaş, “Türkiye’deki yıkılan tüm stadyumlar, alışveriş merkezleri veya farklı alanlar olarak değerlendirildi ve hepsi ciddi yoğunluklara sebep oldu. Bursa’da ise burası meydan ve yeşil alan olarak kazandırılıyor, etrafı da ağaçlandırılıyor. Yaklaşık 800 – 900 bin TL’ye mal olan, meşe, huş ve akçaağaç gibi farklı ağaçların olduğu alanda yaklaşık 150 bin TL’lik fidanlar da dikilecek ve etrafı yeşillendirilecek” dedi.

Video:15 Mayıs’tan itibaren hizmete açılacak
Başkan Aktaş, meydanın Mayıs’ın 15’inden itibaren kullanılabileceğini belirterek, “Ramazan ayıyla beraber burası yoğun olarak kullanılabilecek. Artık havalar da ısınmaya başlayacak. Ramazan döneminde Kültürpark’ta etkinliklerimiz de olacak. Kültürpark’ın da bu alanla bütünleşmesiyle Bursa’ya nefes aldıran bir bölge olmasını hedefliyoruz” dedi. Aktaş, alanın 7 milyon TL’ye ihale edildiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/eski-stadyum-alani-bursa ...ber/25289/

Keşke o stadyum görünümlü alan, direkler, spor salonu ve Atatürk Lisesi falan da komple kalkıp Kültürpark'a dahil edilse ağaçlar içinde mis gibi yer olur.


Misafir e36

11 ay önce - Pzr 04 Şub 2018, 08:16

Kademe kademe de olsa ben o bölgenin o şekilde düzenlenip yakın zamanda büyük bir park olacağını düşünüyorum.Kabullenmek gerek ki staddan eser kalmadı artık bari o görüntü tamamen temizlenip insanların içini ferahlatacak bir alana dönüşsün.

Misafir 9c4

11 ay önce - Pzr 04 Şub 2018, 09:52

Yakında nargileciler burayı da kaparlar desenize. Yine bize kalmaz orası Çarşambalılar zapederler.

Mert Akgün
11 ay önce - Çrş 14 Şub 2018, 19:22

Keşke avm olsaydı da diğer stadyum için çarçur edilen milyonların bir kısmı telafi edilseydi. Neyse zaten kimse hesap soramıyor yapın bakalım daha ne kadar şehri içinden çıkılmaz hale sokacaksınız.

Belki o bölgedeki lise spor lisesine dönüştürülsün veya uludağ üniversitesi vb bir okulun besyö bölümüne verilsin. Bari tesisler kullanılır. O bölgeye akılcı bir yatırım yapılmazsa altıparmak günden güne cazibesini yitiriyor suriyelilerin travestilerin mekanı bir mahalle haline gelmesin bursanın göbeğisayfa 42
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 41424344   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet