Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kahramanmaraş Nüfus Bilgileri
« önceki   123 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 20
Mtnn46
6 ay önce - Prş 01 Şub 2018, 23:00

merkez ilceler
Onikişubat: 407.956
Dulkadiroğlu :224.531

Toplam:632.487

2016 merkez nufusu 616.000 Merkez toplamda 16.000 civarı artmis durumda..

Misafir e19

6 ay önce - Cum 02 Şub 2018, 11:43

Maraş merkez dışardan göç alması lazım..milyonu ancak o zaman bulabilir.Ki bu da nerden baksak 20 yıl bulur..

ssfcevis
6 ay önce - Cum 02 Şub 2018, 13:54
maraş nüfusu artmasın, kentin yaşam kalitesi artsın

arkadaşlar lütfen bırakın bu nüfus yarıştıma işlerini, Eskişehirin böyle bir derdi varmı? büyük şehir büyük sıkıntılar da demek aynı zamanda, Maraş olarak bir şansımız var Antep gibi olmadık(yaşam ne kadar zor otada, ulaşım, eğitim, alt yapı vb.) Antepde yaşayan Antepli Maraşta yaşayan Maraşlı kadar ama Antep Antep olmaktan çıktı, biz Eskişehir gibi kaliteye ağılık verelim bu konuda bilinç oluşturalım.

Medeni (şehirli) olmak medeniyettir.

Misafir f4c

6 ay önce - Cum 02 Şub 2018, 14:41

Eskişehir mi kaliteye önem veriyor?Eskişehir nufusu artarsa rezil olur cunku karsilayacak bir altyapı yok. yollar çok dar adalar kanatlı disinda her yer düzensiz bakımsız su halde bile hizmet yapamıyorlar sehir nufusu artarsa eskısehır rezil olur. o yuzden artmaması doğru eskısehırın. ama kahramanmaras kayseri gaziantep osmaniye buralarda altyapı yatırım calısmalar belediyeler gayet guzel calisiyor.

Misafir 05b

6 ay önce - Cum 02 Şub 2018, 14:51

Eskişehiri görmesek inanacagiz. Altyapısı gayet de iyi bir şehir sokakları geniş bence belediye muhalefet partisinden olduğu için karalama peşindesin..

ssfcevis
6 ay önce - Cum 02 Şub 2018, 16:30
belediye v particilik

arkadaşlar belediyenin partisi olmamalı çünkü şehirlere parti başkanları mı gelip hizmet üretiyor? tabiki hayır.

ben kendi adıma ve çapımda milliyetçiyim, Eskişehir chp li başkanca yöneteliyor, hizmet ediyor, ondan örnek verdim. yoksa Kayseri Ak partili o da hizmet ediyor, bu iş parti işi değil şahıs işi, işi bilmek, iş bilenin partinin değil, öyle olmasa bende isterim Maraşımızı milliyetçi biri yönetsin hizmet etsin ama hizmet eden biri varsa da şimdi var o zaman niye desteklemiyelim. mesele parti meselesi değil iyi hizmet üreten, yaşam kalitemi yükselten kişiye sahip çıkılmalı, yanlışı varsa da polisi hakimi var.

yaşam kalitesi evrensel kriterleri var, onlara göre kıyas yapılabilir, ne demek istediğim daha net anlaşılabilir.

Mtnn46
6 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 22:37

HORASANLI8
6 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 01:14

Bilen birisi geçen senelerin ve bu senenin merkez ilçe köylerden arındırılmış nüfusunu yazabilirmi. Lütfen bildiğimiz kanunları tekrar tekrar yazmayın. Çünkü merak ettiğim şu önceki senelerde K.Maraş merkezde sıkışma yoktu. Piazza üst katlarda pek kimse olmazdı. Kafeler dolmazdı, Lokanta ve restoranlar dolmazdı. Şehir kalabalık olmaya başladı, sadece banamı öyle geliyor? Nüfus artış hızı Türkiye ortalamasının üzerinde olsada, akşamları kafeler, restoranlar dolu, avm de nitelikli kalabalık var. Tüm şehirde her ne kadar 15.000 lik artış olsada. İlçe nüfuslarında öyle ciddi yükselmeler yok hatta en büyüklerinde düşüşler bile var. Sanki bu 15.000 nin hepsi merkezde gibi. Bana İlçeler K.Maraş merkeze göç ediyor gibime gelmeye başladı. Size nasıl geliyor bu durum? O yüzden merak ettim, birileri geçen senelerin ve bu senenin merkez ilçe köylerden arındırılmış nüfusunu yazabilirmi?[/quote]

COGRAFYACI
6 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 02:22

Tüik, büyükşehir statüsündeki illerin köy nüfuslarını yayınlamıyor artık. Ancak yaklaşık tahmin edebiliyoruz. Bu konuyla ilgili önceki sayfalarda yazdığım bir yazı var. Köylerden, daha doğrusu kırsal mahallelerden arındırılmış merkez nüfusunun 540 Bin civarından olduğunu tahmin ediyorum ben... Üç aşağı beş yukarı bu şekildedir. Dediğiniz gibi köylerden ve ilçelerden merkeze doğru bir nüfus hareketi var. Piazzaki kalabalık artışına gelince. Tabi bu sadece nüfus artışıyla açıklanacak bir şey değil, aynı zamanda şehirde yaşayan insanların gelir düzeyi artışı ve sosyal yaşam değişimiyle de ilgili...

HORASANLI8
6 ay önce - Pts 19 Şub 2018, 00:59

Rakamlara şöyle tahminen bir baktım, merkez ilçelerin dışında hemen hemen hepsi azalmış. Yani onikişubat ve dulkadiroğlu yaklaşık 16.000 küsür artmışken diğer İlçeler genel olarak 1.300 küsür azalmış. Yani tüm şehir toplamda nüfus 14.000 küsür artış göstersede. İşin aslı merkez kendi artışının yanında ilçelerden göç alıyor. Kisaca K.Maraşın nüfus artışı kaliteli bir artış.

sayfa 20
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET