Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya - Ereğli il olabilir mi?
« önceki   123 ... 363738394041   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 37

EREĞLİ İL OLABİLİR Mİ?
a.evet 41.0%  41.0%  [165]
b.hayır 44.8%  44.8%  [180]
c.zaman gösterecek 14.2%  14.2%  [57]
Toplam Oy : 402

egebabacan
1 yıl önce - Çrş 03 May 2017, 16:05

Karaman, Konya'ya dahil edilip 2'ye bölünse iyi olur.
Bölünmeyip KBB, oralara hizmet götürse de olur. Hatta kendi bütçesinden daha çok o bölgelere ödenek ayırmalı.

Misafir 342

1 yıl önce - Cum 09 Hzr 2017, 17:06

Eregli il olamaz Karapinar ve Emirgazi bunu istemez ben sahsen Karapinarli olarak Ereglili olmayi istemem .Ereglililer kendileri calip kendileri oynuyor ,Koskoca Alanya ki Eregliye 20 ceker Karadeniz eregli ,varken, Hem Konya büyük sehir büyüksehir topragi bölünemez, Bugün referandum yapalim Karapinar yüzde 80 Konya diyecektir,Bu Eregli fantazisi bizi fazla ilgilendirmiyor

Misafir 342

1 yıl önce - Cum 09 Hzr 2017, 17:15

Konya Karapinar Konyaspor Karapinar. Canim Konyam seni seviyoum Eregli Fantazini kendine sakla: Eregli Nigdeye baglansin .Karapinarimizda sonsuz Konyaya kalsin. Konya Karapinarliyim bununla gurur duyuyorum. Kendimi asla Ereglili hissetmiyorum

Misafir 22d

1 yıl önce - Cum 09 Hzr 2017, 20:02

Ereğli il olmayı hayal ederken en büyük ilk öne sürdüğü ilçe Karapınar. Diğerleri kasaba sayılır. Karapınar asla ve asla Ereğli'ye bağlanmak istemez. Ben de başka bir Karapınarlı olarak Konyalı olmaktan memnunum.

Misafir 52d

6 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 11:04

Ereglimi issallah AMA iki ereglide il olmak istiyo

Misafir 3d4

4 ay önce - Cum 23 Mar 2018, 21:35

Il olması eregliye getirisi oldukca götürüsüde olacak şehir stantları iyi olacak egitim iyi olacak şehir planlaması daha iyi olacak iş istihdamı iyi olacak ben böyle düşünüyorum eregli icin

Misafir f57

4 ay önce - Cmt 24 Mar 2018, 10:01

Bu gidişle konyadan üç,beş tane daha il çıkacak.Nufusu arttıkça bu dahada hızlanır.

Misafir 1e4

4 ay önce - Cmt 24 Mar 2018, 11:43

Ereğli türkiyede il olması gerekenler arasında ilk 10 da muhakkak yer alır. Konya merkeze çok uzak, nüfusu cok fazla ve cografik yapısı ile il olabilecek bir konumda... bu zamana kadar il olmaması hata.. karaman ili 70 plakası ile il yapılırken aynı tarihte ereğli de yapılmalıydı...
Konya'dan bir ihtimal akşehir de düşünülebilir, kendilerini kesinlikle konyalı olarak görmeyen bir halk ancak oranın gelişmişlik düzeyi olarak il olma ihtimalini düşük görüyorum ereğli'ye göre...

Misafir 474

4 ay önce - Cmt 24 Mar 2018, 17:30

Kim karar veriyor insanların kendisini nasıl ifade ettiklerine ? Konyalı görmüyorlar da Afyonlu olarak mı görüyorlar, nereli olarak görüyorlar. Konya düz ve geniş bir coğrafya. Ancak o coğrafyadaki insanlar kültür ve köken olarak küçük nüans farklılıkları dışında birbirinin aynı özellikleri gösterirler. Yani gönül bağı olarak Ereğlili ile Yunaklı, Karamanlı ile Akşehirli birbirine bağlıdırlar, hatta birbirlerinden kız alıp verirler. Konya'ya bağlı ilçeler biraz uzak olabilir ama, dümdüz Konya havzası coğrafyasında ulaşım kolay ve rahat olduğu için havzaya dahil olan tüm yerleşim birimleri merkez ile sürekli etkileşim halindedir. Karaman il olmuştur belki ama Karamanlıların bile çoğunluğu dışarıda kendilerini Konya-Karamanlı olarak tanıtırlar ve kimse Konyalı olmayı reddetmez, çünkü Konya Müslüman Türklerin Anadolu macerasının kurucu şehridir. Yani Müslüman Türkler Anadolu'ya ve batıya Konya'dan yayılmışlar ve Konya'ya sahip olmanın avantajı ile Anadoluyu yurt yapabilmişlerdir. Anadolu maceramızın kilit taşı olan Miryokefalon zaferini Konya'da ve Konya sayesinde kazanmışlar ve Anadoluyu yurt yapabilmişlerdir. İnsanlar kendilerini Konyalı olarak görmekten olsa olsa gurur duyarlar, çünkü Konyalı olmak önemli bir prestij, itibar ve gurur kaynağıdır.

Misafir 777

4 ay önce - Pzr 25 Mar 2018, 09:26

Hikaye anlatmışsın. Konyalı olmak hiç de bahsrttiğin gibi birsey değil. Hiç konyalı görmesek inanacağız. Bir de ilkokul 5. Sınıf tarih bilgilerini kendine sakla. Türkiye'nin gerçeklerinden uzak olduğu o kadar belli ki kim karar veriyor demiş, kardesim papua yeni gineliler karar vermeyecek heralde, orada yaşayan halk karar verecek... git akşehir'e anket yapıyorum de 100 kişiye sor minimum 70'i dediğim gibi değilse birsey demiyorum. Konya'nın heryeri aynıymış da gönül bağı varmış da, kulu ile çumra nasıl aynı olabilir ya da seydişehir bir açıkla bakalım...
İnsan demografik özelliklere ve sosyolojiye uzak olmamalı.

sayfa 37
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 363738394041   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET