Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya-Küflü Peynir
« önceki   123

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Hüseyin Cumhur

3 yıl önce - Pts 08 Hzr 2015, 20:24

Bir zamanlar Kunduracılar Sanayisinde çalışan delikanlılar, özellikle kış akşamları, sırayla birbirlerinin evinde toplanırlardı. Piknik tüpü üzerinde, hem de koca bir tencerede tereyağı ve küflü peyniri eritir, pideyle yerlerdi. Saat gece 10-11 arasında yapılan bu ziyafetin bir adı var mıydı hatırlamıyorum. Zira otuz yıl öncesinden bahsediyorum.

Misafir fc4

1 yıl önce - Sal 29 Ksm 2016, 15:56

Küflü peynir almak istiyorum tel yazarmısınz

Misafir 075

1 yıl önce - Cmt 25 Şub 2017, 20:48

Aslında bu göyermiş lor peyniri yani iki ay kadar beklettirilip rengini ve lezzetini farklılaştıran bü peynir bayburt yöresine aittir ve çokta lezzetlidir ben Erzurum'dan Civil peynir gibi ama sanki ıslak çürümüş gibi ama Bayburt'a gittiğimizde merkezde farklıydı kuru ve lezzeti Harika İnan'ın tavsiye ederim zannediyorum Demirhan peynircilik olması lazım

Misafir 3f5

1 yıl önce - Pzr 26 Şub 2017, 00:49

@Misafir 075

Görmediğin, bilmediğin, tatmadığın bir peynir hakkında nasıl 'sanki'li cümle kurarak yargıya varabiliyorsun anlayamıyorum.

Lütfen bir önceki sayfayı bari oku da öyle yaz.

tulum peynirine lor diyeni de gördük. bilmiyorsan yazma Allah aşkına.

Misafir c97

1 yıl önce - Prş 08 Hzr 2017, 15:02

2kilo. Kuflipeyniralacagim. Nerdenteymin. Ederim

turkoman
7 ay önce - Cmt 23 Arl 2017, 19:03

Konya Ovası'na özgü bu lezzetli peynirimizi keşke bu kadar ucuza görebilsek tekrardan

Çok pahalandı çoook

Misafir ca4

7 ay önce - Cmt 23 Arl 2017, 19:08

Marka değeri bi ürün Avrupaya Tanitmak gerek. Italyan fransiz Reklamini iyi yapti heryerde satiliyor. Bende reyonlarda görmek isterim

Yusufx
6 ay önce - Cum 02 Şub 2018, 02:21

Evet maalesef Makalaşamıyor
Yurtdışına açılması lazım bu Peynir.

Karaman Ahmet
6 ay önce - Cum 02 Şub 2018, 03:21

Avrupada küflü peynir cok ragbet görüyor, fakat daha cok yumusak olani ve krema tarzinda olani.

Konya küflü peynirinin Avrupa sofralarina, özelliklede küflü peynir hastasi Fransa ve Almanya gibi ülkelerin sofralarina girme potansiyeli büyük.

Araba üretmek icin babayigit aranacagina, Konya küflü peyniri gibi bize özgü ürünleri markalayim, pazarlayan babayigitler aranmali!

Misafir 9b7

3 ay önce - Sal 08 May 2018, 00:13

olsada yesek

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET