Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Çankırı - Çaski


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Cemoli D18
11 ay önce - Prş 01 Şub 2018, 09:31
Çankırı - Çaski


Alıntı:
Çankırı Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü (ÇASKİ), son 12 ayı kapsayan çalışma raporunu açıkladı. Yapılan açıklamaya göre ÇASKİ Müdürlüğü; kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu olmak üzere toplamda yaklaşık 21 bin 500 m hat döşedi.

ÇASKİ Bir Yılda 21 Bin 500 m Hat Döşedi


İnsani ihtiyaçlar arasında ilk öncelikte yer alan içme suyunu, yönetmeliğe uygun, kesintisiz ve düzenli olarak kontrol ve izlemelerini yapan ÇASKİ ekipleri, Kırkevler Mahallesi Kastamonu Caddesi, K10 Köprülü Kavşağı, Abdulhalik Renda Mahallesi Yunus Emre Caddesi, Feslikan Mevkii, 112 Çağrı Komuta Merkezi, Karataş Mahallesi Hamamcı Sokak, Tabakhane Mahallesi Uzunyol Caddesi, Aksu Mahallesi Mera Sokak gibi ihtiyaç duyulan bölgelere yaklaşık 6000 metre içme suyu hattı döşedi.

Şehrin muhtelif noktalarında kanalizasyon ve yağmursuyu ihtiyacı olan bölgelere müdahale eden ekipler; 11 bin metre kanalizasyon, 4 bin 500 metre de yağmur suyu hattı döşedi. Yapılan çalışmalar; Feslikan Bölgesi başta olmak üzere özellikle yeni yerleşim alanlarında gerçekleştirildi. ÇASKİ Müdürlüğü, 21 bin 500 m içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeyerek sıkı bir çalışma gerçekleştirdi. Ekipler, ayrıca, 3 bin 500 metre hat temizliği de yaptı.


http://www.cankiri.bel.tr/haberler2762/caski-bir- ...dosedi.php
Çaski, 2017 yılını verimli ve yoğun bir çalışma ile geride bıraktı.
Cemoli D18
2 hafta önce - Prş 03 Oca 2019, 07:30

Çankırı Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü (ÇASKİ), son 12 ayı kapsayan çalışma raporunu açıkladı. Yapılan açıklamaya göre ÇASKİ Müdürlüğü; kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu olmak üzere yaklaşık 20 bin m hat döşedi. Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz’un yoğun yağışlar sebebi ile startını verdiği acil eylem planı kapsamında su baskınlarını önlemek amacı ile hız kazanan kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmaları ile içme suyu hat imalatı ve kontrolleri 2018 yılının en önemli çalışmaları arasında yer aldı.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, 2018 yatırım programında yer alan ve acil olmayan çalışmaları durdurarak sel baskınlarına karşı önlem alabilmek için başlattığı çalışmalar ile sorunlu bölgelere neşter vurdu. Çalışmaların startını Çankırı Kalesi altından veren ekipler, Mimar Sinan Mahallesi Damlamca Mevkii TOKİ Konutları üstünde bulunan derelerden gelen yağmur sularını ve rüsubatları engellemek için yaptığı ıslah sekilerinin temizlik çalışmalarının ardından Atatürk Bulvarı ve Fuar Yolu sonunda da çalışmalar gerçekleştirdi. Fuar yolu sonunda bulunan 800 mm çaplı yağmur suyu kolektör hattının Acıçay’a 300 m deplase çalışması yapıldıktan sonra 700 mm çaplı hatlar ile Fuar Yolu sonunda toplanan hatların by pass çalışması ekiplerce yapıldı. Çalışmalar kapsamında; Yanlar Caddesi, Kayabaşı Caddesi, AHR Mahallesi Petek Sokak, Karataş Mahallesi Damlamca Sokak, Aksu Mahallesi Eski Çeşmeli Sokak, Feslikan Mevki Çayyolu Sokak, Buğday Pazarı Mahallesi Seçil Sokak ile Tarihi Çamaşırhane çevresine de yağmur suyu hattı döşendi.

İçme suyunu, yönetmeliğe uygun bir şekilde kontrol ederek izlemelerini yapan ÇASKİ ekipleri, 2018 yılında 10 bin metre içme suyu hattı döşedi. Esentepe’de ana ishale hattının sıkça arızalandığı alanda hat yenileme çalışması gerçekleştirilerek bölgeye 1000 m imalat yapıldı. İhtiyaç duyulan yerleşim alanlarının dışında Çankırı Belediyesi’nin kendi elektrik enerjisini ürettiği GES alanına 700 m, Araç, Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Projesi kapsamında ise Karabudak Sokak’a 250 m içme suyu hattı döşendi. Yağmur suyunun birikerek vatandaşlara mağduriyet yaşatmaması için ihtiyaç duyulan 16 noktada da yağmur suyu ızgaraları imalatı yapıldı.

Şehrin muhtelif noktalarında kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu hattı döşeyen ÇASKİ ekipleri, 11 bin metre hat temizliği de gerçekleştirdi.

IPA Altyapı Hibe Projesi’nin saha gezisi ve proje değerlendirme toplantısı da geçtiğimiz yıl düzenlendi. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, proje kapsamında arazi çalışmalarının tamamlandığını belirterek Çankırı için elzem olan Atık Su Arıtma Tesisi’nin kolektör hatlarının ve yan toplayıcılarının 2019 yılında yapılacağını ifade etti.

ÇASKİ Müdürlüğü, 2019 çalışma programı kapsamında da çalışmaların aralıksız yürütüleceğini kaydetti.

murad_1299
2 hafta önce - Prş 03 Oca 2019, 09:38

Çankırı'da musluk suyu içiliyor mu Cem?Cemoli D18
2 hafta önce - Cum 04 Oca 2019, 00:09

Evet içiliyor.
Tabi kişiden kişiye göre bu alışkanlık farklılık gösterir.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET