Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Vural Demir
2 hafta önce - Prş 01 Şub 2018, 05:54
Kahramanmaraş - Elbistan Bahçeşehir Koleji


Bahçeşehir Koleji Elbistan Kampüsü tanıtım toplantısı yapıldı.Bahçeşehir Koleji Elbistan Kampüsü tanıtım toplantısı yapıldı

2018-2019 eğitim-öğretim yılında hizmete açılacak olan Bahçeşehir Koleji Elbistan Kampüsü tanıtım toplantısı, büyük bir katılımla yapıldı.
Grand Elbistan Park Otel’de yapılan toplantıya Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel de katıldı.

Toplantıda; okul ortaklarından Serhat Şahin, emekli lise müdürü Fatih Köşker ve Hayati Vasfı Taşyürek’in oğlu işadamı İsmet Taşyürek adına bir selamlama konuşması yapan Hanifi Şahin, böylesi önemli bir gecede kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye gelen Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, 43 yıldır eğitim sektörü haricinde başka bir işi olmadığının altını çizerek, “Eğitimden ne kazanıyorsam, tekrar eğitime yatırıyorum” dedi.

Türkiye genelinde 150 bin öğrenciye hitap eden bir kurum haline geldiklerini kaydeden Yücel, “Eğitimden ne kazanıyorsam eğitime yatırıyorum. Kurumlar kar elde edecektir. Kazanç elde edecektir. Çünkü hayatiyetini devam ettirsinler. Eğer biz iki odalı dershaneden başlayıp işletmelerimizi büyütmeseydik, bugün Türkiye’de sadece 150 bine yakın öğrenciye hizmet edemezdik. Yine dünyanın 5 noktasında üniversite açamazdık. Yine dünyanın 20’yi aşkın noktasında eğitim merkezleri açamazdık. Yine Avrupa’nın en büyük eğitim kurumu olamazdık. Dünyanın sayılı eğitim kurumlarından olamazdık. Bir kere kurumları hayatiyetini devam ettirecekler. 50 yıldır aralıksız kurumumuzun devamını sağlıyoruz. Türkiye’deki şirketlerin yaş ortalamasına bakarsanız çok düşüktür” şeklinde konuştu.

Elbistan’da açacakları okulun bin 100 öğrenci kapasiteli olacağını kaydeden Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Elbistan, bütün kültürlerin bir arada yaşadığı bir bölge. Bu bölgeye öyle bir okul yapalım dedik ki; dünyanın iyi okullarından birisi olsun. Buradaki yerel ortaklarımızla birlikte bunu değerlendirdik. Mayıs-Haziran aylarında inşaatı tamamen bitiyor. Önümüzdeki yıl bin 100 kapasiteli olan bu okulun dünyadaki akranlarıyla en iyi seviyede olacağına inanıyorum. Bahçeşehir Koleji olarak zaten yaptığımız eğitim ve öğretimde yatırımları ortada. Türkiye’nin en ücra noktasına kadar bunu götürme gayreti içerisindeyiz. Tabii ki Elbistan’ın başka özellikleri var. Özellikle termik santrali, yine şekerdeki kaliteli şekerlerin Akdeniz Bölgesinin en büyük şeker fabrikasının bulunduğu bir yer. Bahçeşehir Üniversitesi olarak da bu alanlarda bu işyerleriyle önemli konularda işbirliği yapmak istiyoruz.”

Yücel’in konuşmasından sonra kürsüye gelen Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Genel Müdürü Özlem Dağ ise, şu ifadelere yer verdi:

“Elbistan ülkemizin kadim şehirlerinden biridir. Yüzyıllara dayanan tarih boyunca Hititlerde, Osmanlıda ve birçok medeniyete de ev sahipliği yapmış bir şehir. Bütün bu süreç içerisinde de günümüze pek çok eseri gelememiş ama okullarıyla, medreseleriyle de ünlü bir şehir. Bu eğitim binası Elbistan’da da sahipleniliyor. Eğitim oranı çok yüksek olan bir şehir. Bahçeşehir Koleji olarak da bu eğitim binasını hep beraber sahipleneceğiz. Okullarımızdan mezun ettiğimiz öğrencilerimizde de bu değerlerle topraklarından aldığı kültürle yetişen, bu topraklardan aldığı güçle ileri bakan, dünyayla entegre bireyler yetiştireceğiz. Bur mutluluğu, gururu sizinle paylaşmak istiyorum. Bu sene Bahçeşehir okullarının 50. yıllı. Eğitimdeki 50 yılımızı gururla tamamlıyoruz. Bu yarım asır boyunca kurucumuz Enver Yücel vizyonuyla, eğitim için, ülkemiz için, çocuklarımız için en iyisini, en doğrusunu çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Elbistan kampüsümüzle birlikte Türkiye’nin dört bir yanında kampüsümüzde nitelikli eğitimi, kaliteli eğitimi tüm çocuklarımızla buluşturmak istiyoruz. Onların hayatlarına dokunduğumuzda, onların hayatlarını değiştirebileceğimiz ve ülkemizi geleceğin refah toplumları arasına taşıyacağımızı biliyoruz. Bu nedenle çocuklarımızı bilime, teknolojiye hakim, aynı zamanda dünyanın, bugünün ve yarının sorunlarına çözüm bulabilecek bireyler olarak yetiştiriyoruz. Elbistan’da da bu hedeflerle yola çıkıyoruz. Elbistan’ın yetiştirdiği birçok değerli insan olduğunu, değerli tarihçiler, değerli bilim adamı olduğunu biliyoruz. Bizim kampüslerimizden mezun olacak öğrencilerimizin de, Elbistan’dan mezun edip dünyaya liderlik edecek bireyler olacağına inanıyoruz.”

Tanıtım toplantısına Elbistan’daki siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, eğitim camiası, işadamları ve seçkin bir topluluk katıldı.

http://www.elbistaninsesi.com/m/?id=52470cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET