Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Organize Sanayi Bölgesi 1 ve 2
« önceki   123 ... 222324

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 24
Alp Serter

1 ay önce - Prş 11 Oca 2018, 16:56
TEİAŞ'ın 124 milyonluk trafosunu BEST yapacak


TEİAŞ'ın trafo sektöründe yapmış olduğu en kapsamlı ihaleyi, Rona Yırcalı’nın Balıkesir merkezli şirketi BEST kazandı.
Türk iş dünyasının en faal isimlerinden biri eski TOBB ve DEİK Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı’nın şirketi Balıkesir Elektromekanik Sanayi tesisleri kısa adıyla BEST Trafo, enerji sektöründeki en önemli ihalelerden birini kazandı. Bin 74 çalışanı olan Balıkesir merkezli BEST, Türkiye Elektrik İletim A.Ş’nin (TEİAŞ) trafo sektöründe yapmış olduğu en kapsamlı ihaleyi kazanan şirketi oldu.

84 güç trafosu üretecek

İhaleye en düşük teklifi veren BEST ile TEİAŞ arasındaki sözleşme 8 Ocak’ta imzalandı. Yapılan anlaşma gereği 84 adetlik güç trafosu BETS tarafından karşılanacak. Bunun maliyeti ise 124.3 milyon TL olacak.

Anlaşmaya göre BEST, TEİAŞ’ın talep ettiği 84 trafoyu en geç 1 yıl içinde teslim edecek.

KAYNAK: https://www.dunya.com/sirketler/teiasin-124-milyo ...eri-398127ahmet sert
1 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 23:02

Alıntı:

OSB 4 DEV FABRİKANIN AÇILIŞI İÇİN GÜN SAYIYORBALIKESİR OSB'DE ÜRETİM VE İSTİHDAM ARTIYOR 2018'DE OSB'DE 3 BİN KİŞİYE İŞ KAPISI AÇILACAK

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrika inşaatları hızla sürüyor.

Kara,demiryolu ve deniz taşımacılığı ile stratejik konumundan dolayı dev firmaların önemli yatırım kararları aldığı bölgede geçtiğimiz aylarda imza protokolleri yapılan 4 büyük firma 2018’in ikinci yarısında birer birer hizmete girecek.

Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur öncülüğünde OSB’de Şişecam,Filli Boya,Kalekim ve HEG Gıda gibi ihracat lideri markaların üretime başlayacağı fabrikalarda ilk etapta 3 bin kişinin istihdam edileceği öngörülüyor.

2017 Eylül sonu rakamlarına göre 697 milyon 600 bin liralık sanayi yatırımı ile Türkiye’de ilk sıraya yerleşen Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi,bu yıl içinde açılacak fabrikalar ile pek çok kişiye iş kapısı olacak.

OSB’de inşaası süren yatırımın son durumu ile ilgili TV100 mikrofonlarına konuşan Kalekim firma proje sorumlusu Ertuğrul Kaymak,fabrikanın tüm temel aşamalarının tamamlandığını dile getirdi. Fabrikanın kalite kontrol,özel üretim ve idari binaları yapımında sona gelindiğini söyleyen Kaymak,işlerin hızla sürdüğünü kaydetti..Kaymak,firmanın Mart 2018’de yapımı tamamlanacak yeni fabrikaya taşınacağının da müjdesini verdi..

2017’de yatırım çekmede 80 vilayeti açık ara sollayan kent ,üretim ,ihracat ve istihdam anlamında büyük gelişme kaydedecek.

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde dev bir yatırım için kolları sıvayan BETEK Filli Boya firmasının da yeni üretim tesisinde çalışmalar hızla ilerliyor.Firmanın proje sorumlusu Murat Akmaz 3 Ocak 2018 tarihi itibariyle yer teslimi ile birlikte ele aldıkları projeyi 300 gün içinde bitirmeyi hedeflediklerini söylüyor.Akmaz’ın verdiği bilgiye göre fabrikanın yeni binası 3 Kasım 2018’de tamamlanıp firmaya teslim edilecek.

Şişecam Elyaf fabrikasının proje müdürü Adnan Yaşar da son sürat ilerleyen inşaat çalışmalarını bir an evvel tamamlayıp fabrikanın yeni üretim alanını hizmete sokmak istediklerini söyledi.

Kariyer geliştirme uzmanları , 2018’de birbiri ardına açılacak kurumsal firmaların üretim alanlarında çalışmak isteyenlerin şimdiden başvurulara başlaması gerektiğini kaydediyor.

http://www.tv100.com.tr/balikesir-osb-de-uretim-v ...yor/14492/bahattin10

1 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 23:04

Ahmet abi cok guzel haberler paylasiyorsunahmet sert
1 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 23:05

Vallahi Bahattin keşke hep böyle haberler olsa da paylaşsam.

ahmet sert
2 hafta önce - Prş 01 Şub 2018, 00:37


(+)


Linde Group yöneticileriyle Balıkesir OSB.'de bir tesis yatırımı için görüşmelerde bulunulmuş.Ne yapıyorlar diye şöyle bir baktım.Türkiye'de iki ana üretim tesisiyle, birkaç şehirde gaz dolum tesisleri var.Alman kökenli dev bir endüstriyel gaz ve mühendislik şirketi.Bakalım somut bir adıma dönüşebilecek mi?


Alp Serter

1 gün önce - Cmt 17 Şub 2018, 15:18
BALIKESİR'DE GÜMRÜK İDARESİ KURULACAK


Balıkesir’de yatırım ortamının iyileştirilmesi ve yatırımcıların taleplerinin değerlendirilmesi amacıyla, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ev sahipliğinde Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi içinde bir gümrük idaresi kurulması için başlatılan girişimler için istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Balıkesir’de yatırım ortamının iyileştirilmesi ve yatırımcıların taleplerinin değerlendirilmesi amacıyla, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ev sahipliğinde Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi içinde bir gümrük idaresi kurulması için başlatılan girişimler için istişare toplantısı gerçekleştirildi.

GMKA Balıkesir hizmet binasında yapılan toplantıya il dışından Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Hasan Eken ve Müdür Yardımcısı İhsan Özgür, TCDD Taşımacılık A.Ş. İzmir Bölge Koordinatörü Habil Emir, TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay katılırken, Balıkesir’den Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç, Balıkesir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk, Balıkesir Sanayi Odası Genel Sekreteri Barbaros Aynaoğlu, Balıkesir Ticaret Odası Genel Sekreteri Serkan Acar, Bandırma Gümrük Müdürü Sinan Onar, Balıkesir OSB Müdür Yardımcısı Levent Eryılmaz ve GMKA personelleri katılım sağladı.

Düzenlenen toplantıda, Balıkesir’de gümrük kurulmasının potansiyel getirileri tartışılırken sürecin hangi yollarla sürdürülmesi gerektiği üzerine görüşmeler gerçekleştirildi. Ayrıca Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Candan Şahin, katılımcılara Balıkesir ihracat ve sanayi potansiyeli üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda Balıkesir’in konumu, demografik özellikleri, ulaşım ağı gibi genel niteliklerinin yanı sıra, Balıkesir’in ihracat potansiyeli, sanayi alanları, çevre illere göre kıyaslamalı konumu da masaya yatırıldı.

Toplantıda, kurulabilecek bir gümrük idaresinin, Balıkesir’e önemli ölçüde katkı sağlayacağını söyleyen Gürbüz, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sahip olduğu imkanların gümrük kurulması için memnuniyetle sunulabileceğini ifade etti. Balıkesir’e bir gümrük idaresinin kurulmasının olumlu sonuçlar doğuracağını ifade eden Güç ise, ihracat yapan firmaların işlerinin kolaylaşacağını, gümrük işleri için sanayi kuruluşlarından uzaktaki başka idarelere gitmek zorunda kalmayacaklarını ve lojistik açıdan avantajlı konuma geleceklerini dile getirdi. Ayrıca Gökköy Lojistik Merkezi'nin de kurulması ile ihracat potansiyelinin arttığını ifade eden Güç, Balıkesir’in son senelerdeki ihracat oranlarının artışının bu gibi unsurlarla desteklenmesi gerektiğini dile getirdi.

Program, Balıkesir OSB’nin ziyaret edilmesiyle devam etti. Balıkesir OSB müdür Mesut Eray tarafından yapılan sunum sonrasında OSB içinde gümrük idaresinin kurulabileceği potansiyel yerler üzerine toplantı gerçekleştirilirken en uygun yerin saptanması için görüşmeler yapıldı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı uzmanları tarafından yapılacak incelemelerin ardından sürecin olumlu sonuçlanması durumunda Balıkesir’e kazandırılacak yeni gümrük idaresi ile Balıkesir’in dış ticaret potansiyelinin gelişmesi ve yatırım ortamının daha yatırımcı dostu konuma gelmesi beklenmekte.

KAYNAK: http://www.politikam.com/haber/balikesir-gelecekt ...12629.htmlsayfa 24
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 222324
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET