Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Organize Sanayi Bölgesi 1 ve 2
« önceki   123 ... 232425   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 24
Alp Serter

4 ay önce - Prş 11 Oca 2018, 16:56
TEİAŞ'ın 124 milyonluk trafosunu BEST yapacak

TEİAŞ'ın trafo sektöründe yapmış olduğu en kapsamlı ihaleyi, Rona Yırcalı’nın Balıkesir merkezli şirketi BEST kazandı.

Türk iş dünyasının en faal isimlerinden biri eski TOBB ve DEİK Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı’nın şirketi Balıkesir Elektromekanik Sanayi tesisleri kısa adıyla BEST Trafo, enerji sektöründeki en önemli ihalelerden birini kazandı. Bin 74 çalışanı olan Balıkesir merkezli BEST, Türkiye Elektrik İletim A.Ş’nin (TEİAŞ) trafo sektöründe yapmış olduğu en kapsamlı ihaleyi kazanan şirketi oldu.

84 güç trafosu üretecek

İhaleye en düşük teklifi veren BEST ile TEİAŞ arasındaki sözleşme 8 Ocak’ta imzalandı. Yapılan anlaşma gereği 84 adetlik güç trafosu BETS tarafından karşılanacak. Bunun maliyeti ise 124.3 milyon TL olacak.

Anlaşmaya göre BEST, TEİAŞ’ın talep ettiği 84 trafoyu en geç 1 yıl içinde teslim edecek.

KAYNAK: https://www.dunya.com/sirketler/teiasin-124-milyo ...eri-398127

ahmet sert

4 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 23:02

Alıntı:

OSB 4 DEV FABRİKANIN AÇILIŞI İÇİN GÜN SAYIYOR

BALIKESİR OSB'DE ÜRETİM VE İSTİHDAM ARTIYOR 2018'DE OSB'DE 3 BİN KİŞİYE İŞ KAPISI AÇILACAK

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrika inşaatları hızla sürüyor.

Kara,demiryolu ve deniz taşımacılığı ile stratejik konumundan dolayı dev firmaların önemli yatırım kararları aldığı bölgede geçtiğimiz aylarda imza protokolleri yapılan 4 büyük firma 2018’in ikinci yarısında birer birer hizmete girecek.

Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur öncülüğünde OSB’de Şişecam,Filli Boya,Kalekim ve HEG Gıda gibi ihracat lideri markaların üretime başlayacağı fabrikalarda ilk etapta 3 bin kişinin istihdam edileceği öngörülüyor.

2017 Eylül sonu rakamlarına göre 697 milyon 600 bin liralık sanayi yatırımı ile Türkiye’de ilk sıraya yerleşen Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi,bu yıl içinde açılacak fabrikalar ile pek çok kişiye iş kapısı olacak.

OSB’de inşaası süren yatırımın son durumu ile ilgili TV100 mikrofonlarına konuşan Kalekim firma proje sorumlusu Ertuğrul Kaymak,fabrikanın tüm temel aşamalarının tamamlandığını dile getirdi. Fabrikanın kalite kontrol,özel üretim ve idari binaları yapımında sona gelindiğini söyleyen Kaymak,işlerin hızla sürdüğünü kaydetti..Kaymak,firmanın Mart 2018’de yapımı tamamlanacak yeni fabrikaya taşınacağının da müjdesini verdi..

2017’de yatırım çekmede 80 vilayeti açık ara sollayan kent ,üretim ,ihracat ve istihdam anlamında büyük gelişme kaydedecek.

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde dev bir yatırım için kolları sıvayan BETEK Filli Boya firmasının da yeni üretim tesisinde çalışmalar hızla ilerliyor.Firmanın proje sorumlusu Murat Akmaz 3 Ocak 2018 tarihi itibariyle yer teslimi ile birlikte ele aldıkları projeyi 300 gün içinde bitirmeyi hedeflediklerini söylüyor.Akmaz’ın verdiği bilgiye göre fabrikanın yeni binası 3 Kasım 2018’de tamamlanıp firmaya teslim edilecek.

Şişecam Elyaf fabrikasının proje müdürü Adnan Yaşar da son sürat ilerleyen inşaat çalışmalarını bir an evvel tamamlayıp fabrikanın yeni üretim alanını hizmete sokmak istediklerini söyledi.

Kariyer geliştirme uzmanları , 2018’de birbiri ardına açılacak kurumsal firmaların üretim alanlarında çalışmak isteyenlerin şimdiden başvurulara başlaması gerektiğini kaydediyor.

http://www.tv100.com.tr/balikesir-osb-de-uretim-v ...yor/14492/

bahattin10

4 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 23:04

Ahmet abi cok guzel haberler paylasiyorsun

ahmet sert

4 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 23:05

Vallahi Bahattin keşke hep böyle haberler olsa da paylaşsam.

ahmet sert

3 ay önce - Prş 01 Şub 2018, 00:37

(+)

Linde Group yöneticileriyle Balıkesir OSB.'de bir tesis yatırımı için görüşmelerde bulunulmuş.Ne yapıyorlar diye şöyle bir baktım.Türkiye'de iki ana üretim tesisiyle, birkaç şehirde gaz dolum tesisleri var.Alman kökenli dev bir endüstriyel gaz ve mühendislik şirketi.Bakalım somut bir adıma dönüşebilecek mi?

Alp Serter

3 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 15:18
BALIKESİR'DE GÜMRÜK İDARESİ KURULACAK

Balıkesir’de yatırım ortamının iyileştirilmesi ve yatırımcıların taleplerinin değerlendirilmesi amacıyla, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ev sahipliğinde Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi içinde bir gümrük idaresi kurulması için başlatılan girişimler için istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Balıkesir’de yatırım ortamının iyileştirilmesi ve yatırımcıların taleplerinin değerlendirilmesi amacıyla, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ev sahipliğinde Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi içinde bir gümrük idaresi kurulması için başlatılan girişimler için istişare toplantısı gerçekleştirildi.

GMKA Balıkesir hizmet binasında yapılan toplantıya il dışından Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Hasan Eken ve Müdür Yardımcısı İhsan Özgür, TCDD Taşımacılık A.Ş. İzmir Bölge Koordinatörü Habil Emir, TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay katılırken, Balıkesir’den Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç, Balıkesir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk, Balıkesir Sanayi Odası Genel Sekreteri Barbaros Aynaoğlu, Balıkesir Ticaret Odası Genel Sekreteri Serkan Acar, Bandırma Gümrük Müdürü Sinan Onar, Balıkesir OSB Müdür Yardımcısı Levent Eryılmaz ve GMKA personelleri katılım sağladı.

Düzenlenen toplantıda, Balıkesir’de gümrük kurulmasının potansiyel getirileri tartışılırken sürecin hangi yollarla sürdürülmesi gerektiği üzerine görüşmeler gerçekleştirildi. Ayrıca Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Candan Şahin, katılımcılara Balıkesir ihracat ve sanayi potansiyeli üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda Balıkesir’in konumu, demografik özellikleri, ulaşım ağı gibi genel niteliklerinin yanı sıra, Balıkesir’in ihracat potansiyeli, sanayi alanları, çevre illere göre kıyaslamalı konumu da masaya yatırıldı.

Toplantıda, kurulabilecek bir gümrük idaresinin, Balıkesir’e önemli ölçüde katkı sağlayacağını söyleyen Gürbüz, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sahip olduğu imkanların gümrük kurulması için memnuniyetle sunulabileceğini ifade etti. Balıkesir’e bir gümrük idaresinin kurulmasının olumlu sonuçlar doğuracağını ifade eden Güç ise, ihracat yapan firmaların işlerinin kolaylaşacağını, gümrük işleri için sanayi kuruluşlarından uzaktaki başka idarelere gitmek zorunda kalmayacaklarını ve lojistik açıdan avantajlı konuma geleceklerini dile getirdi. Ayrıca Gökköy Lojistik Merkezi'nin de kurulması ile ihracat potansiyelinin arttığını ifade eden Güç, Balıkesir’in son senelerdeki ihracat oranlarının artışının bu gibi unsurlarla desteklenmesi gerektiğini dile getirdi.

Program, Balıkesir OSB’nin ziyaret edilmesiyle devam etti. Balıkesir OSB müdür Mesut Eray tarafından yapılan sunum sonrasında OSB içinde gümrük idaresinin kurulabileceği potansiyel yerler üzerine toplantı gerçekleştirilirken en uygun yerin saptanması için görüşmeler yapıldı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı uzmanları tarafından yapılacak incelemelerin ardından sürecin olumlu sonuçlanması durumunda Balıkesir’e kazandırılacak yeni gümrük idaresi ile Balıkesir’in dış ticaret potansiyelinin gelişmesi ve yatırım ortamının daha yatırımcı dostu konuma gelmesi beklenmekte.

KAYNAK: http://www.politikam.com/haber/balikesir-gelecekt ...12629.html

Erdal Düven

1 ay önce - Pzr 08 Nis 2018, 18:12
BALIKESİR'İ ZİRVEYE TAŞIYAN FABRİKALAR AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

Alıntı:

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde şehri 2017 yılı yatırım sıralamasında Türkiye 1.'si yapan fabrika inşaatları hızla sürüyor.

Kara,demiryolu ve deniz taşımacılığı ile stratejik konumundan dolayı dev firmaların önemli yatırım kararları aldığı bölgede geçtiğimiz aylarda imza protokolleri yapılan 4 büyük firma 2018’in ikinci yarısında birer birer hizmete girecek.

Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur'un girişimleri ile Balıkesir OSB'ye yatırım kararı alan Şişecam,Filli Boya,Kalekim ve HEG Gıda gibi ihracat lideri markalar pek yakında üretime başlayacak.

Uğur,fabrikaların inşa süreciyle ilgili son durumu sosyal medya hesabında 'Karınca misali yatırımların Balıkesir'e kazandırılmasında katkımız olan Şişecam/Filli Boya/KaleGrubu/HEGGIDA fabrikalarında yatırımlar sona yaklaştı.2018'de üretime başladığında binlerce kişiye iş ve aş kapısı olacak.' ifadeleriyle paylaştı.

Firmalar 2017 yılı içinde birbiri ardına yatırım imza protokollerini imzalamış,böylelikle tahsis edilen arsalarda temeller atılarak sözleşmelerde yer alan tarihlere yetiştirilmek üzere inşaat süreçleri başlamıştı..

2018 yılında faaliyete başlayacağı açıklanan fabrikalardan Kalekim çok yakında Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'nde tamamlanan tesise taınacak.Projede kalite kontrol ve özel üretim binaları ile idari bölüm yer alıyor.

İlk etapta 3 bin kişinin istihdam edileceği öngörülen projelerden diğeri de BETEK Filli Boya.Firmanın yeni üretim tesisinde çalışmalar hızla tamamlanıyor..Kasım 2018'de açılacak fabrika ile Filli boya Balıkesir'de de üretime başlayacak..

Şişecam Elyaf fabrikasında da çalışmalar son sürat ilerliyor.Fabrikanın hizmete açılacak yeni üretim alanı için cam elyaf sektöründe çalışmak isteyenlere çeşitli eğitimler verilmeye başladı.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN), Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Kimyasallar ve Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından üniversite sanayi iş birliği çerçevesinde istihdama yönelik protokol imzaladı. Protokol ile öğrenci ve mezunların doğrudan istihdamına yönelik "Cam Uygulamaları Sertifika Programı" düzenlenmesi amaçlanıyor.

Balıkesir OSB'de 88 bin metrekare alan üzerine 100 milyon liralık yatırım yapan HEG Gıda firması da üretime geçtiğinde kent ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacak.Kente lokomotif bir yatırım olarak değerlendirilen firma Türkiye’yi doyuran il konsepti ile örtüşmek adına Balıkesir’in tarımsal, sebze, meyve süt kaynaklarını üretimde kullanacak. Bölgede tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşa da gelir kazandıracak fabrikada üretilen ürünler donuk ve artı 4 olarak iç ve dış piyasaya ulaştırılacak.

İşbir Elektrik Sanayi A.Ş. de Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde 31 bin 500 metrekarelik alanda yapacağı 50 milyon liralık yatırım için kolları sıvadı.Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı olan kuruluş yeni yapacağı fabrikada yıllık üretimini beş yüzden 5.000'e çıkaracak.Motoru da yerlileştirerek, yüzde 100 yerli jeneratör üretmeye başlayan İŞBİR ,OSB'deki ikinci yatırım alanında seri üretime geçecek.

2017 Eylül sonu rakamlarına göre 697 milyon 600 bin liralık sanayi yatırımı ile Türkiye’de ilk sıraya yerleşen Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi,bu yıl içinde açılacak fabrikalar ile pek çok kişiye iş kapısı olacak.

Son yıllarda aldığı güçlü yatırımlarla yüzde 100 doluluk kapasitesine ulaşan Organize Sanayi Bölgesi, 2017 yılında yatırım çekmede 80 vilayeti açık ara sollamıştı.

Balıkesir için adeta yeni bir dönemin başlangıcı olarak değerlendirilen yatırım hamleleri ile üretim ,ihracat ve istihdam anlamında büyük gelişme kaydedilecek.

Yeni firmalarda çalışacak elemanların mesleki yeterliliği için de çeşitli projeler yürütülüyor.Balıkesir Valiliği , Sanayi Odası,Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle Meslek Liseleri'nde sanayicinin ara eleman yetiştirilmesi için destek sağlanıyor.Organize Sanayi Bölgesi'nde Endüstri 4.0 'a uygun ekipman ile donatılacak tekno atölye projesi de tamamlanmak için gün sayıyor.Tekno atölye hizmete girdiğinde projeden mesleki lise öğrencilerinin yanı sıra sanayi firmalarının çalışanları ve meslek eğitimi alacak kursiyerler ve isteyen vatandaşlar da faydalanabilecek.

2018’de birbiri ardına açılacak kurumsal firmaların üretim alanlarında çalışmak isteyenlerin şimdiden başvurulara başlaması gerektiği kaydediliyor.

Kaynak ;
http://mobil.tv100.com.tr/

ahmet sert

1 ay önce - Pzr 08 Nis 2018, 18:16

Erdal, Osb. deki bütün yerler dolu olduğu için genişleme bölgeleri ilave edildi biliyorsun.22 tane şirket yatırım yapmak için yer konusunun çözülmesini bekliyormuş ki, haziran ayından itibaren yer vermeye başlayacaklarmış.

Erdal Düven

1 ay önce - Pzr 08 Nis 2018, 19:20

İnşallah genişleme şart ahmet abi istihdam gittikçe artıyor ilerleyen yıllarda daha düzenli ve üretim çeşitliliği olan bir osb miz olacak gibi

Erdal Düven

1 ay önce - Cmt 14 Nis 2018, 19:10
Türkiye geneli ocak 2018 ihracat sıralaması

(+)

Balıkesir ocak 2018 itibariyle Türkiye genelinde ihracat sıralamasında 21.sırada görünüyor önceki yıllara göre hızlı bir artış görüyoruz osb lojistik köy ve yeni açılacak gümrük ile ve buna ilaveten yeni açılacak ilave tesisler ile hem ihracat çeşitliliğimiz artacak hemde listede ilk 10-ilk 15e gelebiliriz diye düşünüyorum. Rakiplerimiz bir hayli zorlu olsada Balıkesir üretim konusunda bir hayli ümit veriyor ilerleyen yıllar için

Not ;

Listedeki veriler Balıkesir ticaret odası verilerine ait

En son Erdal Düven tarafından Cmt 14 Nis 2018, 21:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

sayfa 24
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET