Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Konak Tüneli
« önceki   123 ... 9899100

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 100
Misafir 08b

10 ay önce - Pzr 02 Nis 2017, 18:02

buca tarafından girişte tünelin yanındaki tepelere beton dökülmesi çok çirkin bir görüntü oluşturmamış mı?

mahmut11
10 ay önce - Pzr 02 Nis 2017, 20:27

gecekondulardan çirkin değil..

Misafir 649

9 ay önce - Çrş 24 May 2017, 11:57

Karayolları Genel Müdürlüğü tünel yapımı sırasında hasar gören ve yıkılmasına karar verilen üç apartmanın daire sahiplerine ortalama 40 bin lira ödemeyi teklif etmiş.

alvardar

5 ay önce - Cum 25 Ağu 2017, 11:35

Hız sınırı 50. Çoğu araç bu kurala uyuyor. Ancak çok yavaş bir hız. İstanbul'da muadil tünellerde hız sınırı 70. Bu tünelde trafik cezası kesiliyor mu 70 ile gidilse?

GkhanTR
5 ay önce - Cum 25 Ağu 2017, 13:31

Ben kullanırken 50'ye sabitliyorum öyle gidiyorum. Ceza yiyen gördüm çünkü. Her ne kadar 50 ile gitmek sinir etsede riske atmıyorum. Çok fazla kullandığım bir yol değil çünkü.

Arkadaşımın karayollarına başvurusu vardı bununla ilgili. Gelen cevapta Yeşildere çıkışındaki o aptal kavşak sebep gösteriliyordu. Diğer tarafta ise Konak Meydanı'nin önemli ve yoğun bir kavşak olduğu falan filan yazılmıştı.

mahmut11
5 ay önce - Cum 25 Ağu 2017, 13:35

Evet gayet tehlikeli çünkü. Konak Tüneli'nden çıkıp Yeşildere-Tepecik istikametine devam edecek araç 80'le oradan çıksa çok fena şeyler olur mesela.

İnsan canı her şeyden kıymetli. Az yavaş gidiverin... Zaten yol yeterince kısaldı Yeşildere-Konak arası.

AnL_95
5 ay önce - Cum 25 Ağu 2017, 14:02

%10 Tolerans kuralı tünel içinde geçerli mi

erkinalp
5 ay önce - Cum 25 Ağu 2017, 17:13

Tüneli (gabari tuzağı-çıkış ölçüm noktası arası) toplam 1 dakika 33 saniyeden hızlı geçmemelisin.

mahmut11
5 ay önce - Cum 08 Eyl 2017, 01:13
Tasarruf tüneli.

İzmir’de 2015’te açılan Konak Tüneli’nden bugüne kadar 27 milyon araç geçerken, 2 yılda 60 milyon liralık tasarruf sağlandı. Günde 36 bin 422 aracın kullandığı tünel kent trafiğine de nefes aldırdı
İzmir'de 2015 yılının Mayıs ayında açılışı yapılan Konak Tüneli'nden 2 yılda 27 milyon aracın geçtiği öğrenildi. Karayolları Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre Konak Tüneli'nden bir günde ortalama 36 bin 422 aracın geçtiği, 2 yılda 60 milyon liralık tasarruf sağlandığı öğrenildi.
Yapımına CHP'lilerin karşı çıktığı Konak Tüneli'nden ilk geçen de CHP seçim aracı olmuştu.

DOĞRUDAN ULAŞI
Tünel sayesinde 2 yılda 60 milyon lira vatandaşların cebinde kaldı. Buca ve Gaziemir'i doğrudan Konak'a bağlayan, Karşıyaka, Bornova yönünden gelen araçların da şehir merkezine girmeden çevreyolu bağlantı noktasından doğrudan Konak Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'na çıkmasını sağlayan Konak Tüneli ortalama 35-40 dakika süren yolu da 2 dakikaya indirdi. İzmir trafiği açılan tünellerle birlikte büyük ölçüde rahatlarken, tünelin ne kadar isabetli bir karar olduğu 2 yılda geçen 27 milyon araçtan da belli oldu. Konak Bahri Baba Parkı önünden başlayarak, yaklaşık 400 bin kişinin yaşadığı 6 mahallenin altından geçen tünel, trafik yoğunluğu nedeniyle ulaşımda kilitlenen Şirinyer-Konak arasındaki mesafeyi kısaltmakla kalmadı, Adnan Menderes Havalimanı'ndan şehrin merkezine ulaşımı oldukça kolay hale getirdi.

MALİYETİNİ ÇIKARDI
Bağlantı yollarıyla birlikte toplam maliyeti 310 milyon lirayı bulan ve 10 yılda yapılan harcamayı çıkarması beklenen Konak Tüneli şimdiden bu süreyi kısalttı. 2 yılda 60 milyon lira yakıt tasarrufu sağlayan tüneller, İzmir'de her geçen gün artan nüfus ve taşıt sayısı göz önüne alındığında yaklaşık 7 yılda maliyetini karşılayacak. Tüneller trafik güvenliğini de artırmış oldu.

TANSU EDİP GÖKBUDAK - YENİASIR

onurnazliaka
2 hafta önce - Çrş 31 Oca 2018, 17:43

sayfa 100
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 9899100
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege