Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
agricity

7 yıl önce - Çrş 27 Tem 2011, 14:09
Ankara Yargıtay Yeni Binası


Yargıtay Başkanı Eskişehir Yolu üzerinde 450 bin metrekarelik kapalı alana sahip çok büyük bir bina yapımı ile ilgili Başbakanla görüştüklerini ve olumlu yanıt aldıklarını söylemiş. Eskişehir yoluna 300 bin m2'lik adalet sarayından sonra birde yargıtay binasının eklenmesi bana göre şahane olacak. Merak ettiğim acaba bu yeni bina eskişehir yolu üzerinde nerede olacağıdır? Bilgisi olanların paylaşması dileğiyle...

Ülkemize yargımıza hayırlı uğurlu olsun...


İ.Hakkı Erdoğan
7 yıl önce - Çrş 27 Tem 2011, 14:13

Bir ara istinaf mahkemesinin de Eskişehir Yolu üzerine yapılacağı söylentisi vardı. Danıştay bitmek üzere, yeni adliye için de Eskişehir Yolu adı geçiyor, istinaf mahkemeleriyle Yargıtay da Eskişehir Yolu'na gelirse yargının kalbi Eskişehir Yolu'nda atmaya başlar.

ceyhunatuf
7 yıl önce - Çrş 27 Tem 2011, 14:26

Kamu bbinalarını yenilenmesi çok güzel devam ediyor ve yeni bakanlık binaları yada diğer binalar olduça güzel oluyor. Fakat tüm binaları keşke Eskişehir yoluna sıralamaktan vazgeçseler. Yeni adliye, yargıtay danıştay gibi binaların açılması bu yolu zorluyacaktır.emre yildiz
7 yıl önce - Çrş 27 Tem 2011, 14:29

Bence çok yerinde bir uygulama olur...Zira, mevcut haliyle Yargıtay Başbakanlık binasının karşısında, İçişleri Bakanlığının arkasında ve yeni tahsis edilen Emekli Sandığı eski binasında olmak üzere benim bildiğim 3 ayrı binada hizmet veriyor...Ayrıca, Amerikan Büyükelçiliğinin orada da Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı makamı var...Bunların hepsini tek bir binada toplamak ve Yargıtay'ın yeni daire ve üye sayısı dikkate alınarak yeni bir yerleşke kurmak müthiş yararlı bir iş olur...

Yargıtay'ın boşalttığı tarihi binalara da Başbakanlığın tüm birimleri toplanır...Böylelikle, Emekli Sandığı gibi kimi kurumların kendi emlaklarına el atmayıda bırakırlar belki...


agricity

7 yıl önce - Çrş 27 Tem 2011, 14:40

istinaf mahkemesi hali hazırda Cepa AVM'ye yakın Eskişehir yoluna paralel bir yerde yapılmış, mahkemelerin faaliyete geçmesini bekliyor. Orasını gidip görmüştüm. Oldukça kaliteli bir iş çıkarmışlar.

emre yildiz
7 yıl önce - Çrş 27 Tem 2011, 14:44

İstinaf Mahkemesinin yapıldığını bilmiyordum, Ankara'da bayağı bir kamu binası yapımı var anlaşılan... Boşalacak olan Danıştay Binasına da muhtemelen Bölge İdare Mahkemesini geçirirler...Böylelikle, Ankara'da ki yargı alanları rahat ve konforlu mekanlara kavuşmuş olurlar...Bu alanda ki yılların sorununu çözmek üzereyizBerke88
7 yıl önce - Çrş 10 Ağu 2011, 03:08

Bi ara, Hükümet , anayasa mahkemesine komşu olan araziyi gösterdiler devasa büyük arazi halen boş.

Orayı kabul etmemişlerdi. Eskişehir yolunun trafiğini iyice artırmayacak mı bu ? bir de Anayasa mah. yanına yapılma olasılığı tekrardan var mıdır?


emre yildiz
7 yıl önce - Çrş 18 Oca 2012, 10:54

Alıntı:
Bi ara, Hükümet , anayasa mahkemesine komşu olan araziyi gösterdiler devasa büyük arazi halen boş.

Orayı kabul etmemişlerdi. Eskişehir yolunun trafiğini iyice artırmayacak mı bu ? bir de Anayasa mah. yanına yapılma olasılığı tekrardan var mıdır?


Berke'nin bu mesajında belirttiği alan Yeni Yargıtay binasının yapılacağı yer olarak belirlenmiş görünüyor. Yargıtay Anayasa mahkemesine komşu olacakmış. Danıştay'da ay sonunda Eskişehir yolundaki binasına taşınıyormuş. Ankara yeni kamu binası yapımında atağa geçmiş görünüyor...

İlgili haber; http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/19708960.asp


emre yildiz
6 yıl önce - Çrş 02 May 2012, 23:44

Bugün Başbakan Yargıtay Başkanını ziyarete gtimiş, malum Nazım Kaynak yani Yargıtay Başkanı bu ay içinde emekli olacak. Bu veda ziyaretinde bina işi konuşulmuş ve Anayasa Mahkemesi ile Türkiye Adalat Akademisi arasındaki yere yani Ahlatlıbel'e yeni Yargıtay binası yapılacakmış ve inşaat yakında başlıyormuş...Başbakanlık kampüsü ile Yargıtay yeni binası sanırım aynı süreçte yapılacak. Hadi hayırlısı

BJK 5106
11 ay önce - Sal 30 Oca 2018, 07:35

Yargıtay Yeni Binası
Alıntı:
Altı ayrı binada hizmet veren Yargıtay Başkanlığı özlemini çektiği yeni binasına kavuşuyor. İncek'te Anayasa Mahkemesi'nin hemen yanı başında bulunan araziye, Yargıtay için modern bir bina inşa edilecek. Bina temelin önümüzdeki aylarda atılması bekleniyor.

Adli yargının en üst organı olan Yargıtay, uzun süredir 6 ayrı binada hizmet veriyor. Mevcut Ana Bina, Ana Binaya tüp geçit ile bağlı Ek Bina, Vekaletler Caddesi'ndeki Yargıtay ek binası ve Kavaklıdere'deki eski TRT Binası, 2010 yılında da üye ve daire sayısının artırılması üzerine Emekli Sandığı binası tahsis edilmiş ve bazı ceza daireleri bu binaya taşınmıştı. Bu önlemlerin de fiziki mekan yetersizliğini çözememesi üzerine, Kavaklıdere'deki eski TRT binasında hizmet veren Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Balgat'a taşındı.

Habertürk Ankara'dan Fevzi Çakır'ın haberine göre, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan boşalan bu binaya ise Yargıtay Ceza Daireleri'nin tetkik hakimleri taşındı. 2014 HSYK seçimlerinden sonra 144 yeni üyenin seçilmesi ve yeni dairelerin kurulması üzerine tekrar ek bina arayışına giren Yargıtay için Kızılay'daki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı binası tahsis edildi.

ETKİN, BÜTÜNCÜL VE VERİMLİ HİZMET

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit; göreve geldiği günden beri, hukuku ülkede eşit, tutarlı ve güvenceli bir biçimde uygulama rolü üstlenen Yargıtay'ın fiziksel imkanlarının ve çalışma şartlarının yetersizliği üzerine yoğun mesai harcadı. Tetkik Hakimleri ve Cumhuriyet Savcıları'nın mesleki kariyerlerine uygun olmayan şartlarda, 5-6 kişilik odalarda çalışmaları, Yargıtay'ın vermiş olduğu adalet hizmetinin daha etkin, verimli, ekonomik ve bütüncül bir şekilde yürütülebilmesi için yeni bina yapılmasını bir zorunluluk haline geldi. Yeni bina yargı hizmetinin daha etkin ve çabuk bir şekilde gerçekleşmesine katkı sağlayacağı gibi, işletme bakımından da oldukça ekonomik olacak.

YAPIM İHALESİ TAMAMLANDI

İsmail Rüştü Cirit'in Yargıtay Başkanı olmasından sonra PTT'ye ait İncek'teki arsanın tahsis işlemleri tamamlanarak, 15 Ekim 2015'te Yargıtay adına tapusu alındı. 420 bin 577 metrekare olarak belirlenen kesin ihtiyaç programı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderilerek proje ihale süreci başlatıldı. Bina toplamda 410 bin 965 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Bu alana, 75 bin 421 metrekare kapalı otopark ilave edildiğinde inşaat alanı 486 bin 387 metrekareye ulaşacak. 2017 Yılı Yatırım Programına alınan bina için, 1 milyar 250 milyon TL bütçe ayrılırken, yapım ihalesi de tamamlandı.

V ŞEKLİNDE OLACAK

Bina 2 blok ve 7 kat olarak inşa edilecek. V şeklinde yapılacak binanın ortasında 1. Başkanlık, sağ tarafta Ceza Genel Kurulu ile Ceza Daireleri, sol tarafta Hukuk Genel Kurulu ile Hukuk Daireleri yer alacak. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına ise ayrı bir blok ayrıldı.

16 SÜTUN, 4 KULE DETAYI

Başkanlık bloğu girişinde bulunan 16 sütun; tarihte kurulan 16 Türk devletini, 4 kule de; adaleti, hukuku, demokrasiyi ve özgürlüğü simgeleyecek. Bloklar arasında oluşturulan iç avlularda peyzaj alanları, peyzaj alanlarının altında ise kapalı otopark bulunacak.

DOSYA TAŞIMA GÖRÜNTÜLERİ TARİH OLACAK

Vekaletler Caddesi'nde el arabası ile ek binalar arasında dosya taşıma görüntüleri zaman zaman medyada yer alıyordu. Yeni bina ile her birimin arşivi ve tetkik hakim odaları kendi bloğunda olacağı için dosyalar taşınmayacak. Bu şekilde zamandan ve emekten tasarruf edileceği gibi dosyalar daha sağlıklı bir ortamda korunacak. Binanın temelinin 2018 yılının ilk aylarında atılması bekleniyor.
(+)(+)(+)(+)(+)(+)(+)(+)(+)(+)YARGITAY BAŞKANLIĞI HİZMET BİNASI YAPIM İŞİ

Sözleşme Bedeli : 1.031.328.000,00 TL
İhale Tarihi : 19.12.2017
Yaklaşık Maliyeti : 1.037.835.084,87 TL
İşin Süresi : 1100 gün
Kazanan Firma : REC Uluslararası Inşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret AŞ. (Rönesans)

Bina toplamda 410 bin 965 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Bu alana, 75 bin 421 metrekare kapalı otopark ilave edildiğinde inşaat alanı 486 bin 387 metrekareye ulaşacak.


http://www.haberturk.com/yargitay-yuksek-mahkemey ...or-1786413
http://m.haberturk.com/video/haber/izle/yargitay- ...si/430689#
https://www.prestijprojeler.com/projesergisi.aspx ...met-Binası
http://www.sonmezmimarlik.com.tr/tr/projeler/1/23 ...%20Projesi
http://www.enrturkiye.com/ihale-sonuclari/sozlesm ...-ihaleler/sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet