Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun - Kavak
« önceki   123 ... 12131415   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 13
Atakum Mehmet
2 yıl önce - Pts 24 Ekm 2016, 14:42


(+)
Atakum Mehmet
1 yıl önce - Pts 12 Hzr 2017, 02:20

Kavak demir yolu.


Sefer GİRİŞEN

1 yıl önce - Cum 04 Ağu 2017, 23:45

Kavak Çimento Fabrikası ve Kireç Ocakları


(+)
smtcglr

11 ay önce - Pts 29 Oca 2018, 14:05

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu EXE Medya Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bozkurt’un hazırlayıp sunduğu 2019’a Bir Kala Programı’nın konuğu oldu. Kavak Belediye Başkanı İbranim Sarıcaoğlu Türkiye gündeminde geniş bir yer tutan Afrin Harekatı’nın yanı sıra Kavak Belediye’sine ilişkin soruları yanıtladı.

FIRAT'IN BATISI VE KIRMIZI ÇİZGİ Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ‘’Ülkemiz çok zor bir süreçten geçti. 15 Temmuz Darbe Teşebbüsünde vatandaşlarımız ülkemiz için her türlü fedakarlıkta bulundu.’’ İbrahim Sarıcaoğlu konuşmasının devamında Afrin Operasyonu’na yönelik şunları söyledi: ‘’Fırat’ın batısıyla ilgili ciddi kırmızı çizgilerimiz var. Türkiye Cumhuriyeti bütün varlığıyla gerek Türk Silah Kuvvetleri (TSK) gerekse kendi yapmış olduğu silahlarla dünyada ses getirecek durumdadır. Afrin Harekatı’nda şehit düşen Mehmetçiklerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum’’ dedi. Göreve geldikleri günden bu yana Kavak’ta belediyecilik anlamında birçok eksiği tamamlamaya çalıştıklarını kaydeden Sarıcaoğlu, Kavak’ın Samsun’a olan yakınlığını tam anlamıyla avantaja çeviremediklerini söyledi. Sarıcaoğlu, bugün hala eksikliklerin olmasına rağmen büyük bir yol katledildiğini ifade etti. Sarıcaoğlu, ‘’Biz göreve geldiğimizde belediye binamız yeterli değildi. Yeni binamıza geçeli 1 yıl oldu. Şantiye hizmet binamızı da restore ettik. Fevkalade güzel oldu. Vatandaşlarımız güle güle kullansın" diye konuştu.

ARAÇ FİLOSU TAMAMEN YENİLENDİ Kavak’ta büyük bir sorun haline gelmiş olan araç filosu problemini çözüme kavuşturduklarına dikkati çeken Başkan Sarıcaoğlu, "Bundan önce 160 köyümüze hizmet verilemiyordu. Bugün araç filomuz tamamen yenilenmiş durumda. Araç gereç eksiği artık tamamen ortadan kaldı.Bundan önce 1 milyon bakım ve yedek parça parası veriyorduk. Böylesine büyük bir maliyetten bu sayede kurtulmuş olduk" diye konuştu. Eğitim alanında yapılan yeniliklere de değinen İbrahim Sarıcaoğlu şöyle devam etti: "Geniş bir kapasiteye sahip olan Akşemsettin İmam Hatip Lisesi’ni açtık. Bunun yanında birde Kavak’ta Yüksekokul bulunmaktadır. Okulumuzda okuyan 1100 öğrencimiz mevcut. Amacımız ileriki zamanlarda bu sayıyı 2000’e çıkarmak. Burada öğrenim gören öğrencilerimizin kalacak yer sıkıntısı olduğunu görünce eski belediye binamızı 200 yatak kapasiteli bir öğrenci yurdu yaptık. 2018 yılı yatırım projesine 250 yatak kapasiteli bir öğrenci yurdunu da dahil etmiş durumdayız. Kavak’a bir fakülte kazandırılması yönünde ki çalışmalarımız da devam ediyor.’’

YAŞAR DOĞU'NUN MİRASI... Ünlü Türk güreşçisi Yaşar Doğu’nun mirasına sahip çıktıklarını dile getiren Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu vefatının 47. Yılında Yaşar Doğu’nun memleketine de hizmet ettiklerini dile getirdi. Kavak Halkı’nın güreşe olan düşkünlüğün de Yaşar Doğu’nun büyük katkısı olduğunu söyleyen Sarıcaoğlu,"Yaşar Doğu’nun köyü olan Emirli de doğduğu evi restore ederek müze haline getirdik. Geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen güreş etkinlikleri için Emirli Köyü’ne bir de güreş alanı kazandırdık. Olimpiyatlarda çok büyük bir kalabalığa ev sahipliği yaptı. Öyle ki halkımız tribünlere sığmadı. Bu bizim için büyük bir gurur" ifadelerini kullandı.

KAVAK İNSANI VEFALIDIR Kavak Belediyesi’nde ki görevine geldiğinde sosyal anlamda birçok eksiğin bulunduğunu dile getiren İbrahim Sarıcaoğlu, belediyelerin en önemli görevlerinden birinin de sosyal hayatı düzenlemek olduğunu vurguladı. Konuşmasının devamına Sarıcaoğlu, ‘’Biz göreve geldiğimizde Kavak’ta maalesef bir tane park vardı. Bir de Sayın Bahri Kesici Döneminde yapılan Melih Gökçek parkı bulunuyordu. Bizler kültürümüzü yaşatmak için bu parka ek olarak Kavak Tirit Evi ve Bölge Parkı’nı yaptırdık. Bu parkın bulunduğu 13 dönümlük alan daha önce bataklıktı. Tamamen atıl durumdaydı. Yine Şehidimizin ismini verdiğimiz Şehit Ümit Eker Parkı da bizim dönemimizde yapıldı. Bu park aslında Kavak insanının vefa göstergesidir. Kavak insanı yapılan hiçbir şeyi, hiçbir değerini unutmaz.Tüm bunların yanında 200.000 metrekare parke taşıdı döşedik. 100 km satı kaplama yol, 20 kilometrekarelik alt yapı ve kanalizasyon çalışmasında bulunduk. Samsun Büyükşehir Fen İşleri Başkanlığımız 65 kilometrelik beton yol yaptı. 2014 yılından bu yana 3000 daire yapıldı. Tüm bu hizmetleri ve daha fazlasını biz 3.5 yıl gibi kısa bir zaman dilimi içinde yaptık. Bunlar belediyecilik anlamında büyük gelişmelerdir" dedi.

İSTİHDAM ARTIYOR, YATIRIMLAR SÜRÜYOR İşsizlik ve istihdam konularına da değinen Kavak Belediye Başkanı Sarıcaoğlu, işsizliğin yalnızca Kavak’a özgü olmadığına dikkat çekti. Sarıcaoğlu, şunları söyledi: "Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) daha önce 5 tane fabrika vardı. Bugün OSB’de ki fabrika sayımız 25’e ulaşmış durumda. Bu Fabrikalar da 750 kişi istihdam edildi. Yapım aşamasında olan fabrikalarımız da bittiği zaman istihdam sayımız 1500’e ulaşacak. Tüm bunların yanında Türkiye’nin 3. En büyük çimento fabrikası Kavak’ta bulunuyor. Burada da 300 kardeşimiz istihdam ediliyor. Çimento fabrikamız açılalı 1 yıl olmasına rağmen yüzde 60 kapasiteyle çalışıyor. Bu kapasitemiz arttıkça istihdam sayımızda artacak elbette. Kavak gün geçtikçe büyüyen bir ilçemiz. Son olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin çok büyük cezaevlerinden biri geliyor. Bu proje yaklaşık 2 yıl içinde tamamlanmış olacak. Kampüs Cezaevi projesiyle de birçok vatandaşımıza iş imkanı doğacak. Bunun birlikte istihdamı sağlanan vatandaşlarımıza 240 lojman yapım aşamasında. Elbette gönül ister ki cezaevlerine gerek kalmasın, ama bu dünyanın gerçeği. O nedenle memleketin gelişmesi için hangi argümana ihtiyaç varsa talibiz."

BİR MUSİBET BİN NASİHATTAN İYİDİR Göreve ilk geldikleri 2014 yılında büyük bir su sıkıntısı yaşandığını söyleyen Başkan Sarıcaoğlu, O sene köyler de dahi büyük bir kuraklık yaşandığını dile getirdi. "Bu durumun yaratmış olduğu sorun, üretimi de büyük ölçüde etkiledi." diyen Sarıcaoğlu, "Bu yaşanan sıkıntıdan sonra 'bir musibet bin nasihatten iyidir'.Su probleminin çözümü için çalışma başlattık. Kavak’ın ihtiyacı olan suyun bir kısmının Ladik Akdağ’dan temin ediliyor. Diğer bir bölümüde Güven Gölet’inden 5150 metrelik bir mesafeden arıtılmış su olarak vatandaşlara ulaştırılıyor. Vatandaşımız, temiz ve arıtılmış su kullanıyor" dedi.

ALTYAPI PROBLEMİMİZ YOK Kavak’ın doğal gaza kavuşmasıyla ilgili soruları da cevaplayan İbrahim Sarıcaoğlu şöyle devam etti: "Vatandaşlarımıza doğalgaz getireceğiz diye söz verdik. Söz verdiysek bu sözü yerine getirmemiz gerekir. Bunun için SAM-GAZ’a talimat verilmiş durumda. Proje çalışmaları en yakın zamanda başlayacaktır. 2019 yılının Kasım ya da Aralık ayında Kavak halkı doğalgaza kavuşacaktır.Kavak’ta şuan bir alt yapı problemi olmadığını aktaran İbrahim Sarıcaoğlu,‘’Biz göreve başladığımızda kanalizasyon dahi denize akıyordu. Şuan bu problem çözüme kavuşmuş durumdadır. Altyapının ıslahı yüzde 99 oranda sağlanmıştır. Kanalizasyonun arıtımı da en kısa sürede yapılacak. Bu konu da yatırım planına dahil edildi."

KAVAK'IN YOL HARİTASI BELLİ "Bugüne kadar vadettiklerimizden fazlası yapıldı, ama nasıl olsa yaptık yeter demek gibi bir lüksümüz yok" diyen Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, "2018 yılı planlarımız için gerek köy muhtarlarımız gerekse de merkez mahalle muhtarlarımız ile gruplar halinde toplantılar gerçekleştirdik.Her biriyle istişarelerde bulunduk. Nelerin eksik olduğunun tespiti yapıldı. Hepsini birer birer tamamlayacağız. 2018 yılında su problemimizin tamamı ortadan kalmış olacak. Yine yollarımız ile ilgili yarım kalmış işler var. Bugüne kadar 65 kilometre yol yaptık, amacımız bunu 100 kilometreye tamamlamak" diye konuştu.

SAMSUNSPOR İÇİN BİRLİK OLMAK GEREK Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Samsunspor’un son dönemlerde yaşadığı sıkıntılara da değinerek, "Samsunspor ve milli güreşçimiz Yaşar Doğu Samsun’un en önemli iki markasından biri.Samsunspor’un durumu hiç iç açıcı değil. Valimiz çok ciddi emek veriyor ama bu sadece onunla olacak iş değil. Samsunlu iş adamlarının da takıma sahip çıkması gerekir. Futbolcularından taraftarına iş adamlarından valiliğimize kadar birlik olup bu işin üstesinden gelinebileceğini düşünüyorum" dedi.Atakum Mehmet
10 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 23:32

sayfa 13
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 12131415   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler