Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Süha
1 yıl önce - Çrş 24 Oca 2018, 21:46

Alıntı:


Yalova Minibüsçüler Odası Başkanı Sefer Keskin 2017 yılında 150 bin kişinin belediye otobüsleri ile ulaşımı tercih ettiğini dile getirdi. Keskin, “Halkı belediye otobüslerine ilgisi her geçen gün artmaya devam ediyor” dedi.

Yalova Minibüsçüler Odası bünyesinde kurulan Yamintaş tarafından işletilen belediye otobüslerine ilgi artıyor. Yalova Minibüsçüler Odası Başkanı Sefer Keskin 2017 yılı verilerini açıkladı. Veriler de halkın belediye otobüslerine ilgisini gözler önüne serdi. Keskin, “Belediye otobüsleri kullanılmaya başlandığı ilk günden itibaren ilgi görmeye başladı. Bu ilgi her geçen yıl artarak devam etti. 2017 yılı ise yolcu kapasitesi anlamındaki en verimli yıl oldu. Zira 2017 yılında toplamda 150 bin kişi belediye otobüsleri ile seyahat etmeyi tercih etti. Bunda fiyatların daha uygun olması çok büyük etken konumunda. Bir diğer tercih sebebi ise engelliler, şehit aileleri ve gazilerin de belediye otobüslerinden indirimli faydalanabilmeleri. 2017 yılında 85 bin kişi otobüslerde indirimli yolculuk yaptı. Otobüsler engellilere uyumlu olduğundan tekerlekli sandalye ile iniş ve binişleri de bir hayli kolay oluyor” dedi.

Hat ve otobüs sayısı artabilir

İlginin artmasını ve sayıların yükselmesinin beraberinde hat ve belediye otobüsü sayılarında artışı da gündeme getirdiğini belirten Yalova Minibüsçüler Odası Başkanı Sefer Keskin, “Elbette ki talep arttıkça, bu talebe cevap verebilmek adına araç sayısında artışa da gitmek gerekecek. Öte yandan yeni hatların açılması bu hatlara belediye otobüsü seferlerinin konmasını da zorunlu hale getiriyor. Bu konularda planlamalar yapılıyor. Halkımızın en uygun fiyatlarla en iyi şekilde ulaşımını sağlamak bizlerin temel hedefi” diye konuştu.

Kaynak: http://www.yalovagazetesi.com/gundem/150-bin-kisi ...30726.htmlcihan mercan

1 yıl önce - Pzr 28 Oca 2018, 21:35sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara