Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara'nın trafiği neden sıkışık? [ANK ]
« önceki   123 ... 828384

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 84
Burç

3 hafta önce - Cmt 27 Oca 2018, 19:09
ÖTV'siz motorin uygulaması özel yatları kapsamıyor


Alıntı:
devlet bu taraftan bakmalı yatlara indirimi yakıt sağlayan devlet niye otobüslere sağlamıyor


Özel yatlara yakıt vergi indirimi yok. Bu koca bir yalandan ibaret.
Turistik ve yolcu taşıyan motorlara, kuru yük taşıyan gemilere, balıkçı teknelerine mazotta vergi indirimi var, bunun nedeni de mazotta kaçakçılığı engellemek. Çünkü bu vergi indirimi yapılmadan önce Karadeniz açıklarında büyük gemiler ile teknelere kaçak mazot satışı yapılıyordu.

Özel yatlara mazot vergi indirimi olmadığı gibi, ayrıca yatlara %27 kadar ÖTV+KDV vergisi uygulanmakta idi.

Lütfen muhalafet partilerinin her uydurduğu yalana hemen inanmayıp, önce kendiniz gerçeğini araştırın, çünkü saf insanları kandırmayı çok severler.


Misafir 388

3 hafta önce - Cmt 27 Oca 2018, 21:14

Yabancı bayraklı özel yatlar mazota ötv ve kdv ödemezler. Bu nedenle turk vatandası ozel tekne yat vs sahiplerinin coğu yabancı bayrak taşır.

Ayrıca 2017 yılında cıkan tebliğ ile yabancı bayrak tasıyan yerel yat sahiplerinin turk bayragına gecısı ıcın belli bir ıc hacime kadar olanların satın alınmasında ötv ve kdv sıfırlandı. Baska da bircok kolaylık saglandı. Ayrıca yabancı bayraklı olanlara en fazla 120 gun kalıs sınırlaması getirildi.

Tum bunlara ragmen yeterli gecis olmadı. Temel nedeni yabancı bayraklı özel teknede mazotun ötv siz olmasıdır.

Gun sınırlamasındaki en buyuk sorun ise, tekneler zaten yaz sezonunda kullanılmaktadır. Yaz sezonunu burada geciren tekne kışın zaten daha ucuz olan yunan bulgar hırvat limanlarını kullanacak ve buda marinalar icin gelir kaybına neden olacaktır.

"Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararına göre teknelerin ÖTV'si sıfırlandı, KDV de yüzde 1’e indirildi.

Bakanlar Kurulu gross tonilatoyu geçmeyen gezinti gemileri, yatlar, kotralar ve teknelerden alınan ÖTV'nin herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın sıfırlanmasına karar verdi."

http://www.turksail.com/genel-haberler/15099-yat- ...zde-1-oldu

http://m.haberturk.com/ekonomi/turizm/haber/13985 ...nirlaniyor


Misafir 6ed

3 hafta önce - Pzr 28 Oca 2018, 00:08

mazot alımında ötv ve kdv ödememek için Türk vatandaşları özel yatlarına yabancı bayrak çeker. Genellikle ABD delaware eyaletine kayıtlıdır. Buna ek olarak zaten tekneyi alırken de ötv vs yoktur. Teknenin bakımı, yağı, marina hizmetlerinde de birçok vergiden muaftırlar.
Bu nedenle yat alanların hemen hemen hepsi ABD kayıtlı olur ve abd bayrağı takar. Türk karasularına girdiklerinde 2. bayrak olarak türk bayrağı çekerler, bu kaydının TR de olduğu anlamını taşımıyor. Hatta bazı kimseler sırf gösteriş olsun diye ABD kayıtlı olmalarına rağmen türk bayrağı çekip geziyor. Türkiye kaydını teşvik amaçlı Belli şartlara kadar bizde de tekne alımında ötv ve kdv, yıllık ücretler vs sıfır düzeyine indirildi. Fakat sonradan değiştirilir endişesi ile çok az kişi kaydını değiştirdi.truyana
1 hafta önce - Pzr 11 Şub 2018, 08:14

Kapatılacak Yollara İlişkin Basın Duyurusu

11 Şubat 2018 Pazar günü saat 10.00’da Ankara Spor Salonu’nda Halkların Demokratik Partisinin 3. Olağan Kongresi yapılacağından, 10 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 23.00’ten 11 Şubat 2018 Pazar günü kongre sona erene kadar;

• Cumhuriyet Caddesi (Gar Kavşağı-Baruthane Kavşağı arası),

• Gar Kavşağı ile yan varyantları (altgeçit hariç),

• Ulaştırma Kavşağı ile yan varyantları (üstgeçit hariç),

• Kazım Karabekir Caddesi (Ulaştırma Kavşağı’ndan İstanbul Caddesi kesişimine kadar açılan cadde ve sokaklar) araç trafiğine kapatılacaktır.

Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için araç trafiğine kapatılacak yollara ilişkin durumu dikkate almalarının faydalı olacağı değerlendirilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.ankara.gov.tr/kapatilacak-yollara-ilis ...u-09022018


truyana
2 gün önce - Pzr 18 Şub 2018, 08:46

Gar ve çevresindeki yollar bugünde kapalı... Bu civar ve yakınlarından geçenlere duyurulur...sayfa 84
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 828384
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet