Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Misafir 468

2 yıl önce - Çrş 03 Ağu 2016, 13:04

Bu sur un yanindan veya yakinindan kanal geçmez ferah te yildiz daglari ve tarihi su kemerleri va ve dogal su kaynaklari hepsinin yok olmasi demek

Misafir 39d

1 yıl önce - Pzr 13 Ağu 2017, 23:14

Keşke yenileme yapılsa.Ancak istanbulun merkezinde nice osmanlı bizans eserleri atölye olarak kullanılıyor hala.Diger taraftan belçika basit bir mannaken pis heykeliyle dünyayı çekiyor kendine.Bizde olsa hurdacıya satılır eritilir rogar kapagı olurdu coktan.

Misafir 436

11 ay önce - Cum 08 Eyl 2017, 22:55

Sanırım Anastasius Surlarından kalma olduğunu zannettiğimiz 1/2 taş parçası Silivri Semizkumlar Arıbaş Sitesi sahilinde kum içine gömülü durmaktadır. Üstad sok. karşısından kuma inildiğinde yarısı kuma gömülü biçimde d görülebilir.

Misafir 705

11 ay önce - Cum 08 Eyl 2017, 23:40

Sanırım Anastasius Surlarından kalma olduğunu zannettiğimiz 1/2 taş parçası Silivri Semizkumlar Arıbaş Sitesi sahilinde kum içine gömülü durmaktadır. Üstad sok. karşısından kuma inildiğinde yarısı kuma gömülü biçimde d görülebilir.

==============

Bende Semizkumlar da Basınkent 4 sitesinde oturuyorum. Bu bahsettiğiniz Aribaş sitesi sanırım Altınoraktaki site. Haritadan baktığım kadarı ile orada üstad sokak göremedim, sanırım pek çok sokak gibi oranın da adı değişmiş.

Aribas sitesinin oradan direk sahile indigimizde bu sur kalıntıları net olarak görünür sekilde mi acaba.

Bu surlarin karacabey tarafinda kalan bir kısmını zamanında fotoğraflamıştım. Burayı da bulmak istiyorum ilk fırsatta.

bahat

6 ay önce - Cmt 27 Oca 2018, 09:50

Bu şema güzel fikir verebilir

(+)

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL