Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa MOBESE ile gözaltına alınıyor
« önceki   123 ... 111213

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 13
ahmetinci
2 yıl önce - Çrş 25 May 2016, 16:53
Bursa'da hız sınırları değişti


Alıntı:
Bursa'da hız sınırları değişti

Bursa’da şehir merkezi ve ana arterler üzerinde 70 kilometre olan hız sınırı 82 kilometreye çıktı. Hız sınırlarındaki değişiklik teklifi UKOME kurulu tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve Ulaşım Koordinasyon Şube Müdürlüğü’nün geçtiğimiz Mart ayında verdiği Bursa kent merkezinde ana ulaşım aksları olan İzmir Yolu, Mudanya Yolu, İstanbul Yolu, Ankara Yolu ve yakın çevre yolunda hız sınırının 82 kilometre olarak düzenlenmesi talebi UKOME kurulunda yapılan görüşmelerin ardından oy birliğiyle kabul edildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar'ın başkanlık yaptığı kurula İl Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Garnizon Komutanlığı temsilcileriyle görüşleri alınmak üzere meslek odaları başkanları katıldı.

OTOMOBİLLER 82 DİĞER ARAÇLAR 70 KİLOMETREYE ÇIKTI

Görüşmelerin sonrasında oy birliğiyle verilen karara göre Bursa kent merkezinde ana ulaşım güzergahı olan İzmir Yolu Caddesi'nin Gençosman Kavşağı - Mudanya Caddesi ile Uludağ Üniversitesi Köprülü Kavşağı arası - Mudanya yolunun Mudanya Kavşağı Sanayi Caddesi ile Mudanya Girişi Güzelyalı adalı kavşağı arası, İstanbul Yolu'nun Gençosman Kavşağı ile Ovakça Gemlik yönü çıkışı arası, Ankara Yolu'nun Gençosman Kavşağı ile otoyol bağlantı kavşağı arası, Yakın Çevre yolunun (Avrupa Konseyi Bulvarı, 11 Eylül Bulvarı, Mevlana Bulvarı), Acemler Kavşağı ile Otosansit Kavşağı arası yol güzergahlarında hız sınırları 1 Haziran 2016 tarihi itibariyle otomobiller için 82 kilometre/saat otomobil dışındaki diğer motorlu araçlar için 70 kilometre/saat olarak değiştirildi.

Trafik kurallarına göre yüzde 10 opsiyon da eklenince hız limiti 90 kilometreyi buluyor.


Kaynak: İHA


Mert Akgün
2 yıl önce - Pzr 29 May 2016, 14:54

Dünyada 90 kms olan hız sınırı bizde niye 82kms ? Kurallara ölümüne uyan bir millet olduğumuz için mi? Yol niye 3 şerit o zaman adı niye anayok o zaman? Her sey bir garip canım ülkemde

Berktuğ
site denetçisi

12 ay önce - Pts 22 Oca 2018, 16:29

BURSA TRAFİĞİNE 80 MİLYON LİRALIK NEŞTER
Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, trafikte insanların ciddi manada hissedeceği düzenlemeler yapacaklarını belirterek, "80 milyon liraya mal olacak Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'ni hayata geçiriyoruz" dedi.Başkan Aktaş, "2018 yılı sonuna kadar Bursa'daki trafik meselesini yüzde 40 azaltmayı hedefliyoruz. Her köşe başına görevli dikemeyiz. Ama 80 milyon liraya mal olacak Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'ni hayata geçiriyoruz. Bu yıl 20 milyon lira yatırım yapacağız" dedi.

Başkan Aktaş, kentsel dönüşüm konusunda 200'e yakın sitede yaşayanların mağdur olduğunu hatırlatırken, kimsenin mağdur olmaması için tek tek inceleme yaptıklarını bu hafta Çevre ve Şehircilik Bakanı ile görüşeceğini bildirdi. 

İhlas Haber Ajansı'na özel açıklamalarda bulunan Başkan Aktaş, yeni kavşak ve yatırımlarla trafik sorunun ortadan kaldırmayı hedeflediklerini kaydetti.

2019 yılında yapılacak seçimlere 15 aylık bir süreç olduğunu ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “İnsanların şikayet ettiği bazı konular var. Bunlarında başında trafik geliyor. Biz öyle iyileştirmeler yapmalıyız ki, insanlar bunları ciddi hissetmelidir. Normal şartlar altında 10 kilometrelik bir mesafeyi çok rahat bir seyirde 6-7 dakikada gelmeniz gerekiyor. Ancak onu yarım saatte geliyorsanız bir sıkıntı var demektir. Bizde bunu iyi seviyelere çekmeye çalışıyoruz. 6-7 dakika olmayabilir ama en azından 10 dakika olunması gerekiyor” dedi.

"Ulaşım için üst düzey danışmanlık alıyoruz"
Toplu taşımada bile sıkıntıların olduğuna dikkat çeken Başkan Aktaş, “S plakalardan tutun da raylı sisteme, özel halk otobüslerinden minibüslere kadar birçok parametre var. Biz bununla ilgili üst düzey bir danışmanlık alıyoruz. Biz bir taraftan acil eylem planı uygularken, bir taraftan da 2019 vizyonunu ortaya koymaya çalışıyoruz. Bizim şu anda yaptığımız çalışmalar küçük dokunuşlardır. Bunlarla birlikte denetimleri daha da sıklaştıracağız. Ayrıca, Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'nin (TEDES) kurulması gerekiyor. Bununla alakalı yapılması gereken yatırımın bedeli 80 milyon. Biz bunun 20 milyonluk kısmını bu yıl gerçekleştireceğiz. Mükemmel yollar ve kavşaklar yapabilirsiniz. Ancak kural ve kaidelere uyulmadığı sürece, hiçbir zaman 100’de 100 etki vermez. Bizim bunun için her cadde ve sokakta birilerini bekletmemiz mümkün değil. Ama kuracağımız bilimsel ve sistem yöntemleriyle çok rahat sağlayabiliriz” şeklinde konuştu.

Hedeflerinin 2018 yılı sonuna kadar trafikteki sıkıntıyı yüzde 40 oranında çözmek olduğunu ifade eden Aktaş, “Yoğun olan saatleri daha iyi kullanarak şehrin trafiğini daha akıcı hale getirmek istiyoruz. Biz tedbirlerimizi almaz isek, örneğin Acemler'de bizleri daha yoğun ve sıkıntılı günler bekliyor. Hastane, stadyum, alışveriş merkezleri ve yeni konutları düşündüğünüzde içinden çıkılmayacak bir hal alabilir. Bursa’nın kavşaklarını ve şerit genişletmelerini ele aldık. Şehrin kör noktalarını ve sıkıntılı bölgelerini açmanın derdi içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/bursa-trafigine-80-milyon- ...38157h.htm

Projede umarım başarılı olunur. Bursa'mız artık İstanbul'dan beter hale geldi bu çözülemezse bile daha beter hale gelmemesi için gerekli çalışmalar yapılmalı.UfukRaifoğlu
12 ay önce - Sal 23 Oca 2018, 07:22

Danışmanlık alınıyormuşta bilmem ne.İstanbul yolunda danışmanlık veren Dr vardı bir tane.Tramvay yeterli metroya gerek yok demişti.Danismanlar buysa işiniz var.Ben size buradaki birçok arkadaş gibi bedava danışmanlık verebilirim.Ankara yolundaki kokoreççi ve birahane önlerindeki araç parklanmalarini ve minibusleri iptal edin %40 trafik rahatlar.Daha bir sürü şey sayılır.Halki dinleyin halkı.Danisman bilmez.

Mert Akgün
11 ay önce - Cum 26 Oca 2018, 18:35

Daha önceden de belediyeye mail atmıştım. Acemlerde, mudanya ve izmir yönüne gidecek araçlar için ayrılmış şeritler ve kamera sistemiyle ceza uygulansa trafik büyük oranda rahatlar. Sağ sol şerit değiştirip, son dakikaya kadar akan şeritte gidip son dakikada gideceği yönün şeridine girmeye çalışan sürücüler her iki yönün de trafiğine zarar veriyor. Tabi belediye teklifimi her zamanki gibi klasik cevaplarla reddetmişti. Bunu yaparlar barisayfa 13
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 111213
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet