Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
karnifeks
6 ay önce - Cum 26 Oca 2018, 17:07

Alıntı:
Bölgede yoğun olmayan Merzifon Gerede duble yolu varken ve henüz bir tren yolu eksiği varken, bu yolun yapılması israftır. Duble yol hızı 110 km. Otoyol hızı 120 km.

tokat - çorum - amasya arasındaki onlarca ilçeden geçen- bilmem kaç tane TEDES 'e yakalanmayacaz diye 50 ile gittiğimiz yerlerden kaynaklı yol bu güzergahı düşünürsek en az 4 saat kısalır.

Misafir ecb

6 ay önce - Cum 26 Oca 2018, 17:17

İstanbul merzifon hızlı treni daha faydalı olur zaten duble yol var

kastamonulu1
5 ay önce - Çrş 21 Mar 2018, 11:01

Kuzeyden geçerse il merkezlerinden geçer.

amanhem
4 ay önce - Pts 26 Mar 2018, 01:04

Bu otoyol ile ilgili en son gelişme nedir arkadaşlar?
ÇED raporu bakanlık onayından geçti diye biliyorum. Bu durumda artık ihale sürecine mi geçilecek yoksa daha ihaleye gelene kadar daha yapılacak işler mi var?
Her yıl Tokata bayram döneminde gidip geliyorum, gerededen sonrası sıkıntılı, özellikle Osmancık tarafında ki tedesler sürekli sıkıntı çıkartıyor, öyle ki orda artık hiç durup leblebi vs. almıyorum bile, hatta geçen sene durup bir esnafa sitem edip çıktım, belediye başkanınıza iletin diye.

Misafir c46

4 ay önce - Prş 05 Nis 2018, 02:16

çed raporu onaylandıktan sonra ihalesi yapılır.ve çalışmalara başlanır.zaten ulaştırma bakanlığı yap işlet devret modeline göre otoyolu yapıyor.bu yol uluslar arası bir yol olduğundan bakanlık otobanın yapılması için stardını hızlı veriyor ve yapımına başlanıyor,iran azerbeycan,ermenistan ve gürcistan bu yolu kullanmak mecburiyetinde.ikinci olarak bu otoyolun yapılması için İran'da maddi olarak destekleyeceğini söyledi.İran'a da teşekkürlerimizi borç biliriz bu otoyolun yapılması için verdiği destekten dolayı....

Cemoli D18
4 ay önce - Pts 09 Nis 2018, 23:25

Paranın sıkıştığı dönemde bu yolun yapımı ötelenir.

Misafir 316

4 ay önce - Sal 10 Nis 2018, 06:20

Bu yol bu dönemde israftır. Bu tür israflar ise dövizi düşürmez, yükseltir.

faryali48
4 ay önce - Sal 10 Nis 2018, 14:34

Alıntı:
Bu yol bu dönemde israftır. Bu tür israflar ise dövizi düşürmez, yükseltir.

yid yöntemi ile yaptıkları yollara geçiş garantisi verip de geçemeyen araçların parasını halka yüklemeseler israf falan olmaz aslında. bu yoldan para kazanacağını düşünen kişi yolun ihalesine girer. bence bu yol da para kazandırır çünkü doğu tarafının bütün araç ve tır trafiğini bu yol alır direk.

Cemoli D18
4 ay önce - Sal 10 Nis 2018, 16:41

Edirne - Ankara arasındaki otoyol ücreti gibi olursa, bu otoyol tercih edilir.

En son Cemoli D18 tarafından Sal 10 Nis 2018, 19:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir 1c1

4 ay önce - Sal 10 Nis 2018, 16:44

Yapımına 2023’te başlanıp 2028’de tamamlanır.

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM