Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli ulaşımından haberler
« önceki   123 ... 160161162 ... 168169170   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 161
brk1979

1 yıl önce - Prş 18 Oca 2018, 13:25
Gebze - Darıca Metrosu İhale ilanı


Alıntı:
METRO YAPTIRILACAKTIR

METRO İNŞAATI YAPTIRILACAKTIR

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM DAİRESİ BAŞKANLIĞI - RAYLI SİSTEMLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

GEBZE DARICA METROSU İNŞAAT VE ELEKTROMEKANİK SİSTEMLER TEMİNİ MONTAJ VE İŞLETMEYE ALMA İŞLERİ yapım işi, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 20 nci maddesine göre belli istekliler arasında ihale usulüyle ihale edilecektir.
Ön yeterlik değerlendirilmesi sonucu yeterliği tespit edilenler arasından ön yeterlik şartnamesinde belirtilen kriterlere göre sıralanarak listeye alınan 7 aday teklif vermeye davet edilecektir.
İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İhale Kayıt Numarası: 2018/7064

1-İdarenin

a) Adresi: D-100 Karayolu Üzeri Orduevi Karşısı Eski Seka İdari Binası İZMİT/KOCAELİ
b) Telefon ve faks numarası: 2623242260 - 2623172605
c) Elektronik Posta Adresi:ihale@kocaeli.bel.tr
ç) Ön yeterlik ve ihale dokümanının görülebileceği internet adresi: https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/

2- Ön yeterlik konusu yapım işinin

a) Niteliği, türü ve miktarı:

12 adet istasyon sahip yaklaşık 15,6 km uzunluğunda Gebze Darıca Metro Hattı Ve Depo Sahası İnşaat Ve Elektromekanik Sistemler Temin, Montaj Ve İşletmeye Alma İşleri

Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

b) Yapılacağı yer: KOCAELİ/GEBZE/DARICA

c) İşe başlama tarihi: Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde
yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.

ç) İşin süresi: Yer tesliminden itibaren 1560 (bin beş yüz altmış) takvim günüdür.

3- Ön yeterlik değerlendirmesinin

a) Yapılacağı yer: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İhale İşleri Şube Müdürlüğü F Blok Zemin Kat İzmit/KOCAELİ

b) Tarihi ve saati: 01.02.2018 11:00

Kaynak: http://www.kocaeli.bel.tr/TenderDetail.aspx?TenderID=2235


Gebze Darıca metro ihalesi 1 Şubatta yapılıyor 1560 gün sürecek şimdiden hayırlı olsun


ismail41
1 yıl önce - Prş 18 Oca 2018, 15:10

Hayırlı olsun İnşallah son teknoloji ile donanımlı bir hat olur

MRT1977
1 yıl önce - Prş 18 Oca 2018, 19:32
DEĞİRMENDERE’YE YAPILACAK KÖPRÜLÜ KAVŞAĞIN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU


Değirmendere’ye yapılacak yeni hastane ile birlikte D-130 Karayolu’nunda yükü artacak. İşte bunun için Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in girişimleri ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ışıkların bulunduğu alana köprülü kavşak yapacak. 12 Şubat’ta ihalesi Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak.


Bilindiği üzere eski Migros’unda bulunduğu alan dahil olmak üzere Donanma Komutanlığı’ndan da alınan arsa ile birlikte 50 dönüm üzerine 300 yataklı bir yeni devlet hastanesi yapılacak. Bu hastane ile birlikte D-130 Karayolu’nunda yükü artacak. İşte bunun için Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in girişimleri ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ışıkların bulunduğu alana köprülü kavşak yapacak.

İHALE 12 ŞUBAT’TA YAPILACAK
Hem Değirmendere’ye giriş çıkışlar bu köprülü kavşak ile düzene girecek hem de araçlar trafik ışıksız olarak transit geçiş yapma imkanı bulacaklar. Hastane inşaatı bitmeden önce bu projeyi hayata geçirmek isteyen Büyükşehir Belediyesi hızlı bir şekilde ihale süreci başlattı. 12 Şubat’ta ihalesi yapılacak olan bu köprülü kavşak 2018 yılı içerisinde de tamamlanarak hizmete girecek.“GÖLCÜKÜMÜZE HAYIRLI OLSUN”
Konuyla alakalı gazetemize bir açıklama yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş şunları söyledi: “Bilindiği üzere Değirmendere girişinde bulunan Migrosun bulunduğu arsayla birlikte Donanma Komutanlığımızdan da alınan arsa ile 50 dönüm üzerine ilçemize sağlık noktasında çağ atlatacak bir devlet hastanesi inşaatı yakın zamanda başlayacak. O bölgedeki D-130 girişini rahatlatmak ve de hastane giriş çıkışlarının da düzenli olması için bir köprülü kavşak inşa edilecek. Gölcükümüze hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Alıntı:
gölcükvizyon gazetesi
sametykcll
1 yıl önce - Cmt 20 Oca 2018, 13:30
Yeni aktarmalı hatlar faaliyete başlıyor


Alıntı:
Yeni aktarmalı hatlar faaliyete başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından işletmeye alınan Akçaray ile 61-62-65 ve 145 No.lu hatlardan aktarmalı taşıma hizmeti başlıyor. Kocaelilerin ulaşımlarını kolaylaştıracak hizmet ile bu hatları kullanan vatandaşlarımızın belirlenen aktarma noktalarından Akçaray ile İzmit Otogarına daha rahat gitmeleri sağlanacak. Yeni aktarmalı hatlar 22 Ocak 2018 Pazartesi günü faaliyete başlıyor.

61 - KULFALLI - KURUÇEŞME - HALKEVİ- VALİLİK

61 No’lu hat ile Kulfallı kalkıştan sonra SEKAPARK tramvay istasyonundan otogar istikametine ücretsiz aktarmalı yolculuk yapılabilecek. Otogar’dan kalkıştan sonra yine SEKAPARK tramvay istasyonundan Kulfallı istikametine sadece 1 TL ücret ile aktarmalı yolculuk gerçekleştirilebilecek.

62 - ARIZLI - SERDAR - YENİDOĞAN – DOĞUKIŞLA

Arızlı kalkışlı 62 No’lu hattan SEKAPARK tramvay istasyonundan otogar istikametine ücretsiz aktarmalı yolculuk yapılabilecek. Otogar’dan kalkıştan sonra yine SEKAPARK tramvay istasyonundan Arızlı istikametine sadece 1 TL ücret ile aktarmalı yolculuk yapma imkanı sağlanacak.

65 - ORKİDE SOKAK-SERDAR-YENİDOĞAN-HALKEVİ-DOĞUKIŞLA

65 numaralı hatt ise Orkide Sokak kalkıştan sonra Sekapark tramvay istasyonundan otogar istikametine yine ücretsiz aktarmalı yolculuk yapılabilecek. Otogar’dan kalkıştan sonra yine SEKAPARK tramvay istasyonundan Orkide Sokak istikametine 1 TL ücret ile aktarma gerçekleştirilebilecek.

145 - 60 EVLER-HALKEVİ-DÜNYA BANKASI-UMUTTEPE

60 Evler kalkışı olan 145 numaralı hat da yine sonra İzmit Tren Garı tramvay durağından otogar istikametine ücretsiz aktarmalı yolculuk yapılabilecek. Otogar’dan kalkıştan sonra yine İzmit Tren Garı tramvay durağından 60 Evler istikametine sadece 1TL ücret ile aktarmalı yolculuk sağlanabilecek.Haber linki: http://www.kocaeli.bel.tr/icerik/yeni-aktarmali-h ...r/36/39872

Ayrıca 61, 62 ve 65 numaralı hatları KBB Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı, 145 numaralı hattı ise UlaşımPark işletecek.

Dört hat için de aktarma tarifesi şu şekilde:

Otobüsten Tramvaya aktarma yapıldığında ---> Otobüs 2,5TL, Tramvay Bedava
Tramvaydan Otobüse aktarma yapıldığında ---> Tramvay 1,5TL Otobüs 1TL

Hatlar hayırlı olsun


MRT1977
12 ay önce - Prş 25 Oca 2018, 00:25Salim Dervişoğlu duble yol oluyor

Salim Dervişoğlu Caddesi’nde duble yola dönüştürme çalışmaları başlıyor


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi doğu batı eksenli uzanan Salim Dervişoğlu Caddesi’nde duble yol çalışması yapacak. Sahil yolu olarak kullanılan caddenin çalışmalarını Ispartakule Yapı+Tc Altyapı Aş gerçekleştirecek. Projenin uygulanması için yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Firma yakın zamanda çalışmalara başlayacak. 

42 EVLER ÇUHANE ARASI

D-100’e alternatif ulaşım güzergahı oluşturan Salim Dervişoğlu Caddesi’nde genişletilerek duble yol haline getirilecek. Duble yol olarak düzenlenecek caddenin projesi 42 Evler bölgesi ile Çuhane Caddesi arasındaki bölümü kapsayacak. Çalışma tamamlandıktan sonra bu aralıktaki yol bölümü 2x2 şerit olarak hizmet verecek. Projenin yer tesliminden itibaren 400 gün içinde tamamlanması planlanıyor.  

17-20 METRE GENİŞLİK

42 Evler ve Çuhane Caddesi arasındaki Salim Dervişoğlu Caddesi bölümü gerçekleştirilecek proje ile duble yol olacak. 4 bin 950 metrelik yol bölümü 42 Evler-İlk Adım Köprüsü arsında 17 metre, İlk Adım Köprüsü’nden Çuhane Caddesi’ne kadar olan kısımda 20 metre genişliğinde yapılacak. Aydınlatmalı orta refüjün bulunacağı yeni duble yol üzerinde bir adet de köprü yapılacak. Proje kapsamında Sarıdere köprüsü de yenilenecek.
Alıntı:
büyükkocaeli gazetesi


MRT1977
11 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 16:29Gölcük Yüzbaşılar trafiği rahatlayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gölcük Yüzbaşılar mevkiinde köprülü kavşak yapılacak.

Kavşağın yapımı için ilk adımı atan Büyükşehir Belediyesi işi yüklenecek firmayı belirlemek üzere ihale düzenledi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ihaleye 8 firma katıldı. Firmalar tarafından ihalede verilen en yüksek teklif 25 milyon 237 bin TL, en düşük teklif ise 20 milyon 457 bin TL olarak kaydedildi. İhaleyi kazanan firma tekliflerin incelenmesinin ardından açıklanacak.

UZUN OLACAK

Proje kapsamında yaklaşık 190 metre uzunluğunda, 8 açıklıklı öngermeli basit kirişli köprü yapılacak. Kavşak alanında şeffaflık sağlanarak, çevre yerleşimleri, estetik açıdan en az rahatsız edilmek suretiyle köprü altında dönel kavşak ile geri dönüşler için uygun, güvenli alan bırakılması için köprü boyu uzun tutulacak.

TRAFİK RAHATLAYACAK

Gölcük-2, Değirmendere köprülü kavşaklarından sonra Yüzbaşılar kavşağı bölgedeki trafiği transit hale getirecek. Gölcük-2 kavşağından sonra yer alan ve mevcutta trafik ışıklarıyla kontrol edilen Yüzbaşılar Kavşağı köprülü kavşakla rahat bir nefes alacak. İzmit -Yalova karayolu üzerinde mevcut Değirmendere ve Gölcük-2 kavşakları ile transit geçiş yapan anayol trafiği, projenin tamamlanmasıyla Yüzbaşılar mevkiinde akış sağlanacak.kaan naak
11 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 12:50

Değirmendere için gerekli bir proje yeni hastane yapılınca çok işe yarayacaktır.Zaten yeni hastane için yapılıyor sanırsam.

MRT1977
11 ay önce - Sal 20 Şub 2018, 18:24MİA’da İzmit’in yanındayızAK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gazetemize yaptığı ziyarette, parti çalışmaları ve gündem hakkında önemli açıklamalar yaptı. Göreve geldiklerinden beri 49 mahalle ile birlikte köylerin çoğunluğunu ziyaret ettiklerini belirten Ayaz, 42 Evler ile Valilik bölgesi arasına araç köprüsü projeleri olduğunu söyledi

Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gazetemize ziyaret gerçekleştiren Ayaz, köşe yazarımız Galip Ataman ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Ozan Özgenç ile gündem ve parti çalışmaları üzerine görüşlerini paylaştı. Şu ana kadar 49 mahalleyi ziyaret ettiklerini belirten Ayaz, “Kadın ve gençlik kollarımızla birlikte girilmedik ev, çalınmadık kapı bırakmayacağız. Köylerin de hemen hemen tamamını gezdik. Bizim siyaset anlayışımız, vatandaşın sorunlarını, onları dinleyerek çözmek.” dedi.

 

MUHTARLAR BAKANLA BULUŞTU

Mahalle mahalle gezerek sorunları yerinde tespit etmeye gayret ettiklerini söyleyen Ayaz, vatandaşların özellikle yol konusunda serzenişleri olduğunu söylerken, tüm şikayetleri ilgili yerlere ileterek çözüm için adımların atıldığını belirtti. Geçtiğimiz günlerde İzmitli muhtarları Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’la bir araya getirdiklerini ve muhtarların ilk ağızdan sorunlarını aktarma fırsatı bulduğunu belirten Ayaz, teşkilat olarak önceliklerinin her zaman İzmit olduğunu söyledi.

 

42 EVLER’E ARAÇ KÖPRÜSÜ

D-100 Kuruçeşme bölgesinde yaşanan trafik konusunda adımlar atıldığını belirten Ayaz, “ O bölgeye bir köprülü kavşak hazırlığı var. İzmit’in trafik konusunu çözmek için hep birlikte çalışıyoruz. Aynı şekilde 42 Evler ile İzmit bölgesini birleştirecek bir araç köprüsü için de proje hazırlığı içindeyiz. Kentin iki tarafının birbirinden bölünme sorunu var. Zaten bu konuda çalışmalar da var. Vatandaşların talepleri doğrultusunda kentin her yerine değmeye çalışıyoruz.” dedi.

 

MİA’DA İZMİT’İN YANINDAYIZ

MİA konusunun önümüzdeki döneme kaldığını belirten Ayaz, “Bizim yerimiz MİA’da İzmit çıkarlarının yanıdır.  Bizim bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek istiyoruz. CHP’nin de ne yaptığı belli değil. Partinin eskileri MİA ne güzel, yenileri ne kötü diyor. Depremden daha bir yıl sonra bugünkü Nctiy’ye, Dolhpin AVM’ye kat artışını kim verdi? Onlar verdi. Şimdi ne değişti? Real bölgesi tarla değildi ki, orada zaten bir trafik vardı. Şimdi bir artış olursa, ona göre de önlem alınır. CHP meseleyi siyasi rant amacıyla kullanmaya çalışıyor.” dedi. 

42 evler ile birlikte kuruçeşmeyede büyük bir köprülü kavşak yapılacak trafik ışıkları ortadan kalkacak
Alıntı:
bizimyaka gazetesi


serkan çınar
11 ay önce - Çrş 21 Şub 2018, 13:17

Yapılırsa çok güzel olur ama bizde bir sorun var hep yapacağız edeceğiz diyoruz yıllar geçiyor ortada birşey yok umarım en kısa zamanda yaparlar.

brk1979

11 ay önce - Prş 22 Şub 2018, 14:34

Alıntı:
D-100’deki trafik yoğunluğu sona eriyor

D-100’deki Adnan Menderes üst geçidi ile Turgut Özal üst geçidi arasındaki Ankara İstikametinde sabah ve akşam saatlerinde yaşanan trafik sıkışıklığını çözmek için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yeni bir trafik düzenlemesi yaptı. Trafik yükünü azaltmak için yapılacak çalışma ile minibüs, otobüs ve servis araçlarının daha rahat durarak yolcu indirip bindirmeleri için, D-100 ile tren yolu arasındaki yeşil alana yeni bir şerit daha eklenecek. Proje tamamlandığında, D-100 Ankara İstikameti, iki şeritten üç şeride çıkacak.İKİ DURAK KALIYOR, MESAFELERİ DEĞİŞİYOR

Yeni eklenecek şerit ile durak yerleri de değişecek. Halk evi durağı, İSU terfi istasyonu(eski Jandarma Lojmanları) karşısında çekilecek. Yeni yapılacak durağın uzunluğu ise 80 metre olacak. Bu sayede yolcular duraklarda daha rahata hareket edebilirken, yolcu otobüsleri de durağa rahat yanaşabilecek. Turgut Özal üst geçidi durağı ise ekşi iş merkezinin karşısına konuşlandırılacak. Toplu taşıma araçları Halk evinin karşı istikametinde, yeni yapılacak şeride girerek yolcu indirip bindirmesi bu iki duraktan gerçekleştirebilecekler. Toplu Taşıma Araçları, Turgut Özal Üst geçidinin altından yeniden D-100’e bağlanabilecek.

YÜRÜYEN MERDİVEN VE ASANSÖRLER YAPILACAK

Mimar Sinan üst geçidinden D-100’e bağlantı ile yaşlı ve engelli vatandaşların daha rahat karşıya geçebilmeleri için, köprülere yeni merdiven ve asansörler yapılacak. İhaleleri yapılan, Mimar Sinan, Adnan Menderes ve Turgut Özal Üst geçitlerin asansör ve merdivenleriyle birlikte ek şerit çalışmalarına Nisan ayında başlanacak. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, “Bu projeyle birlikte sabah ve akşam saatlerinde D-100 Ankara istikametinde servis araçları ve toplu taşıma araçları nedeniyle yaşadığımız trafik sıkışıklığını çözmüş olacağız. D-100’deki trafik şeridini üçe çıkararak, trafik akışını daha rahat sağlayacağız. Köprülerimize yapacağımız asansör ve merdivenlerle vatandaşlarımız karşıdan karşıya daha rahat geçebilecek” dedi.

Kaynak: http://www.kocaeli.bel.tr/icerik/d100’deki- ...r/36/40084
sayfa 161
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 160161162 ... 168169170   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara