Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 12
Misafir 623

1 ay önce - Çrş 17 Oca 2018, 19:32

ismetpaşa mahallesi kentsel dönüşüm faciası dönüştürülmek istenen alan 80.000 m2 eski cezaevi alanı yaklaşık 120.000 m2 ismetpaşa mahallesinde mevcut en yüksek yapı cadddeler hariç 12,50 mt caddeler 18.50 mt cezaevi alanına yapılan binaların yükseklik tanımlamasını metre olarak tahmin edemem ancak 14-15 kat kademeli olarak 12-10-8 olarak ifade edebilirim sadece cadde biraz geniş sokakları 8-10 metre nerede kaldı modern yaşam gezi alanları yürüyüş yolları vede en can alıcı yönü kardeşim siz bu projeyi bu insanlara tanıttınızmı fikrini aldınızmı burası ugandamı biz yaptık sizde kabul edeceksiniz mi? insanların aklı ile dalga geçmeyin bu fakir bölgenın ancak gururlu insanların olduğu bir yer bu projeyi başka yere teklif edin bizi rahat bırakın zaten anayasa mahkemesinin yeni yapılar ile ilgili kentsel dönüşümde yıkılamaz kararı var

Misafir 133

1 ay önce - Prş 18 Oca 2018, 15:20

nasıl kamulaştırır bu ülkede hukuk yokmu isteyen belediye istediğı yeri nasıl kamulaştırır sormazlarmı gerekçen nedir diye? mülkiyet hakkı nerede kaldı ismetpaşa mahallesi diğer mahallere bakıldığında daha düzenli bir görünüm yansıtıyor kısmen yenilenmiş durumda buna rağmen takasta belediye tarafından ısrarcı olunursa hukuk mücadelesi başlayacak biz bu projeye karşı değil uygulamaya karşıyız kendi yerimizde dönüşüm istiyoruz

umitakbas
1 ay önce - Cmt 20 Oca 2018, 16:01

kendi yerimizde dönüşüm istiyoruzdan kasıt nedir ?. Kim verecek o binaların yeniden yapım maliyetini ? Devlet gelip aa sizin eviniz eskiymiş ya biz aynından yapalım demeyecek heralde. Binanızı yenilemeye kalkın bakalım mütahit ne kadar bölümünü isteyecek sizden.

Şu anda yeni binalar var evet ama sosyal açıdan bayrampaşanın mahalleleri çarpık yapılaşmadan dolayı keşmekeş. Çocuğunuzu sokağa bırakabiliyor musunuz ? 2 dk. araba geçmeden top-oyun oynayabiliyorlar mı ? Uygulama da çarpıklıklar var evet belediyenin bazı kısır problemlere çözüm bulması gerekiyor. Fakat çarpık yerleşmiş bi mahalleyi, 5 katlı binalar yaparak içerisinde parklar, oyun sahaları yaparak nasıl çevireceksiniz. Elinizde bi formül varsa söyleyin. Tarafsız bir şekilde değerlendirilirse zararlı değil yararlı bir proje olduğunu düşünüyorum fakat binalar hakkaten daha iyi tasarlanabilirdi.

Sonuç olarak buraların bir an önce dönüştürülmesi gerekiyor. Her yerin dönüştürülmesi gerekiyor. Yarın Allah korusun bir deprem olursa, sizin binanız yeni olabilir. O kadar yenilenemeyen evlerde olabilecek ölümlerden kim sorumlu olacak. O zamanda denilecek ki, devlet neredeydi neden buraları çevirmedi bu şekilde bıraktı denilecek değil mi ?

Her akşam otopark için çıkan kavgalara, evlerinin önünü rezil rezil kanunsuzca dubalarla, çöp çuvallar la kapatanlara ne diyorsunuz. Tıkanan Murat mh. meydanından saatlerce yürüyemeyen arabalardan memnunsak sıkıntı yok.

umitakbas
1 ay önce - Cmt 20 Oca 2018, 16:44

Alıntı:
ismetpaşa mahallesi kentsel dönüşüm faciası dönüştürülmek istenen alan 80.000 m2 eski cezaevi alanı yaklaşık 120.000 m2 ismetpaşa mahallesinde mevcut en yüksek yapı cadddeler hariç 12,50 mt caddeler 18.50 mt cezaevi alanına yapılan binaların yükseklik tanımlamasını metre olarak tahmin edemem ancak 14-15 kat kademeli olarak 12-10-8 olarak ifade edebilirim sadece cadde biraz geniş sokakları 8-10 metre nerede kaldı modern yaşam gezi alanları yürüyüş yolları vede en can alıcı yönü kardeşim siz bu projeyi bu insanlara tanıttınızmı fikrini aldınızmı burası ugandamı biz yaptık sizde kabul edeceksiniz mi? insanların aklı ile dalga geçmeyin bu fakir bölgenın ancak gururlu insanların olduğu bir yer bu projeyi başka yere teklif edin bizi rahat bırakın zaten anayasa mahkemesinin yeni yapılar ile ilgili kentsel dönüşümde yıkılamaz kararı var

şu an zaten yapılan tanıtım. Duruma göre ikna etmeye çalışırlar heralde. Olmazsa zaten başka mahalleye sorulur heralde. 12 kat çok yüksek değil bana göre ama binalar biraz daha uzak olsa güneş açısından daha faydalı olabilirdi ama alan kısıtından olabilir. Her blokun ortasında çocuk oyun parkı oturma alanları planlanmış, modern yaşamın en büyük gereksinimi her daire için özel otopark ayrılıyor ve bu diğer satılan sitelerde olduğu gibi daire m2 si içerisinde hesaplanmıyor. Ve en önemlisi depreme dayanıklı güçlü evler veriliyor. Neresine bu kadar karşısınız ben inanın anlayamıyorum.

Ben m2 kesintilerinin fazlalığına karşıyım. Daha makul olmalıydı ve kişinin evinin aynısına kadar makul ücretler ile tamamlama imkanı olmalıydı. Bunu da Cumhurbaşkanlığı, başbakanlık dahil her yere şikayet ettim. Umarım düzeltmeler yapılır.

beratika
1 ay önce - Pzr 21 Oca 2018, 00:10

Depreme dayanıklı yeni konutlara geçmek bence de mantıklı fakat 80 m2 eve de 60 m2 yer önermek pek doğru gelmiyor bana.İsmetpaşa Mahallesinin mevcut halinde iki büyük park var ama projede bloklar çok sık mahalle toptan buraya taşınırsa o parkların yerine de böyle bloklar yaparlarsa mahalle eski halini aratır.Evet mahallede otopark,dar sokaklar sorun ama projedeki ara sokakların mesafesi de dar,üstelik bloklar uzun olduğu için güneşlenme problemi olabilir.

Misafir 8a6

1 ay önce - Pzr 21 Oca 2018, 18:52

80 m2 ye 60 m2 gösterilen ev nasıl bir ev ? Tümüne bu şekilde mi teklif ediliyor? Park ile ilgili de dönüşümü yapılan alanda park yok şu anda. Olan parklara dokunacaklarını sanmam. Park olmayan bölge için de oyun sahaları yürüyüş ve spor alanları alt katlarda yüzme havuzu tiyatro planlanmış. Projeyi değetlendirirken çok acımsız olmamak lazım.

Misafir 7ee

1 hafta önce - Sal 13 Şub 2018, 12:39

Güzel bir proje değil ve belediye vatandaşa dayatmada bulunuyor. Bayrampaşa Belediyesi'nden envanteri almışlar ve sözde uyduruk bir puanlama yapmışlar. Herkesin evine olması gerekenden daha az puanlama yapma yolunu seçmişler. Ofisin adına da UZLAŞMA OFİSİ demişler. Uzlaşma nerede ???

sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet