Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Hasan Sırma
9 yıl önce - Pzr 19 Tem 2009, 18:09

adamlar dünyaya meydan okuyo her istediği ülkede her istediklerini yaparlar bence amerika yapacağına gelsin iranlılar yapsın ellerine sağlık...

Berktuğ
site denetçisi

8 yıl önce - Pts 25 Oca 2010, 15:31

Bursa yollarında bir İranlı
Alıntı:
İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Bahman Hosseinpour, Samand marka otomobilin Bursa'da üretilmesi için gereken altyapı çalışmalarının yapıldığını belirterek, 400 yıllık komşuluğun ticari ilişkilerde daha iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Bahman Hosseinpour ve Huzistan Eyaleti Valisi Seyed Jafer Hijazi ile İranlı işadamları, Bursa Valisi Şahabettin Harput'u makamında ziyaret etti. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin ele alındığı toplantıda, İran'ın Samand marka otomobili Türkiye'de de üretilmesiyle alakalı kurulması planlanan fabrikayla ilgili soruya İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Bahman Hosseinpour, "Biz büyükelçilik olarak bunu önerdik. İran tarafının bunu yapması için ikna etmeye çalışıyoruz. Bu yeni bir öneridir. Bu konuyla alakalı uzmanlar çalışıyor. Bursa altyapı ve imkan bakımından daha uygun olduğu için düşünülüyor. Bu öneri aşamasında. Samand marka otomobillerimiz Türkiye'de ilgi uyandırdı. Biz de bu ilgi çerçevesinde geliştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

İki ülke arasındaki ticaret hacmi hedefinin 20 milyar dolar olduğunu belirten Hosseinpour, "Bu hedefe ulaşmak için vilayetler arası iş birliğini artırmalıyız. Çeşitli illeri ziyaret ederken valileri de yanımda götürüyorum. İş birlikleri bu hedefe ulaşmada öncü olacaktır. İki ülke arasında çok ortak noktamız var. Aramızda sınır 400 yıldır barış sınırı olmuştur. Biz bu 400 yılı halklarımızın çıkarı için kullanmalıyız. Avrupa ülkelerine bakarsanız ticaret hacimlerinin çoğu komşu ülkeleriyledir.

Ticaretlerinin yüzde 60'ını komşularıyla yapıyorlar. Onların bizim kadar ortak noktaları da yok. Gelecekte bu hedefe ulaşacağımıza inanıyorum. Dünyadaki ilişkiler ticaret üzerine kurulmuştur" diye konuştu.
Huzistan Eyaleti Valisi Seyed Jafer Hijazi ise, "Huzistan İran'ın en önemli şehri. Tarım, petrol ve sanayi gelişmiş vaziyettedir. Bu imzalanacak mutabakat ile ilişkilerimiz daha iyi olacak. Bizim ilimiz yakın gelecekte yabancı yatırımcılarla toplantımız olacak. Bursa ile ilişkilerin gelişmesinde iki noktada önem veriyoruz. Öncelikle Türkiye Müslüman bir ülke ve biz bu tür ülkelerle ilişkileri geliştirmek istiyoruz. Aynı zamanda Bursa devrimin öncüsü olan İmam Humeyni'nin 3 yıl ev sahipliğini yapmıştır.

Dolayısıyla Bursa bizim için önemli bir şehir. Bu tarihi bir adımdır ve inşallah uzun yıllar birlikte çalışacağız" şeklinde konuştu.

Vali Şahabettin Harput, "Bu ziyaret iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin yeni bir dönemini başlatıyoruz. İran Huzistan ve Bursa'nın kardeş şehir olmasıyla iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi anlamında önemli bir adım atıyoruz. Bu ziyaret çok önemli. İş birliği kapıları açılacak ve ilişkiler daha iyi yerlere gelecek" diye kaydetti.

Konuşmaların ardından Bursa ve Huzistan şehirleri arasında kardeşlik anlaşması imzalandı. Ziyaretin sonunda Vali Harput ve konuklar birbirlerine hediye takdim etti.

Kaynak : http://www.bursahakimiyet.com.tr/HaberDetay.aspx? ...amp;ypid=1


MUSTAFA_OSKAN
8 yıl önce - Pts 25 Oca 2010, 15:40

Bizim üretemediğimiz ve 1000 kişinin istihdam edileceği düşünülünce güzel bir haber. Bu arada bizimde ETOX marka spor otomobil üretme aşamasına ne zaman gelicek veya geldi mi ? bir bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.....Güzel fatih

8 yıl önce - Prş 28 Oca 2010, 13:47

Alıntı:
Bursa altyapı ve imkân bakımından daha uygun olduğu için düşünülüyor. Bu öneri aşamasında. Samand marka otomobillerimiz Türkiye'de ilgi uyandırdı. Biz de bu ilgi çerçevesinde geliştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Evet şimdiden Güzel Bursa'mıza hayırlı olsun. Buradan Avrupa'ya bile ithal edilebilir uygundur.


cargo
5 yıl önce - Prş 21 Şub 2013, 19:37

Iranlı Samand hayal oldu, Etox'tan halen bir haber yok

tuncemre
5 yıl önce - Cum 22 Şub 2013, 21:47

YALAN OLDU. bi ara VW de Bursa M.K. Paşa ya fabrika kuracaktı, bizimkiler onuda kaçırdı, VOLVO yu bile kovaladılar.ridvanco
5 yıl önce - Cum 22 Şub 2013, 22:15

"Adamlara yobaz diyoruz ama adamlar kendi arabalarını bizim memlekette bize ürettiriylorlar. "

yobazın kelime manasını anlayamamışsınız.

bu adamlar sistem kuracaklarına, eğitim seviyesini yükselteceklerine , saçı açılmışmı , el ele miler gibi şeylere takıldıkça, birşey üretemezler.

hayalet uçak, yeni nesil savaş uçakları falan hepsi yalan.

uzaya, rus roketi ile maymun gönderseler ne olur


tuncemre
5 yıl önce - Sal 26 Şub 2013, 23:00

Alıntı:
VOLKSWAGEN'E BİR ÇAĞRI DAHA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Merkel arasında “Volkswagen'in Türkiye'ye yatırım yapıp yapmaması” konusunun konuşulduğunu belirten Çağlayan, bu konuda Merkel'in de şirketin Türkiye'ye yatırım yapmasından memnun olacağını Başbakan Erdoğan'a ilettiğini bildirdi.

Çağlayan, Volkswagen'in yetkilileriyle bir araya geleceklerini ifade ederek, ocak ayında en fazla araç satan markanın Türkiye'de yatırım yapmamasının, Almanya açısından üzerinde düşünülmesi gereken bir durum olduğunu ifade etti.

Dünyanın en büyük şirketlerinin CEO'larına, yan sanayiye mektup yazdığını dile getiren Çağlayan, Volkswagen ile görüşme yapacaklarını bildirdi.

Çağlayan, Volkswagen'e “Türkiye'de para kazanmak istiyorsan, Türkiye'de yatırım yap” önerisinde bulunacağını belirterek, “Türkiye ortada, pazar ortada, otomotiv sektörünün gelmiş olduğu nokta ortada ve bizim otomotiv sektörüne vermiş olduğumuz yeni açılım da ortada. Herhalde Volkswagen de bunu ıskalamaz diye düşünüyorum” ifadesini kullandı


BURSALI YEREL YÖNETİMLER VE İŞ ADAMLARI OTOMOTİVDE DÜNYA DEVİ OLMAK İSTİYORSA BU YATIRIM KAÇMAMALI, birkaö sene önce VW Bursa M.K.Paşa ilçesinde yer bakmıştı, o zaman ilgilenen olmamıştı.

VW dünya devi ve çok prestijli marka, inşallah bizimkiler bu işi bağlar.


Misafir 2fd

12 ay önce - Cum 19 Oca 2018, 00:16

Bu iranlilarin yatirimi noldu.

Misafir 580

12 ay önce - Cum 19 Oca 2018, 00:36

Bursa bahsi altında geçen birçok proje gibi yalan oldu.sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet