Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Tekirdağ İtfaiyesi
« önceki   123456

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 6
Göksel17
4 ay önce - Prş 18 Oca 2018, 21:48
Tekirdağ İtfaiyesi 2017 Yılı Değerlendirme


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı geride bıraktığımız 2017 yılında da Tekirdağ halkının güvenliği için çalışmalarına devam etti. Bu kapsamda yıl boyunca eğitim, denetim ve gönüllük alanında birçok çalışma gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün açıkladığı verilere göre 2017 yılında 15 bin 560 kişiye yangın güvenliği ve yangın söndürme temel eğitimi verildi. Bin 111 adet işyeri yangın güvenliği bakımından denetlendi. Bunların yanında, dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan, Trakya'da ise ilk kez Tekirdağ'da uygulamaya konulan Gönüllü İtfaiyecilik Projesi kapsamında 97 gönüllü itfaiyeci sayısına ulaşıldı. Gerçekleştirilen eğitimlerin yanı sıra 170 fabrika, 129 iş yeri, 589 ev ve 35 orman yangınına müdahale edildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan "Gönüllü İtfaiyecilik Projesi'nde görev alan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu projenin başarılı olmasında onların katkısı ve bize güveni büyük öneme sahip. Bir diğer teşekkürüm de tüm çalışmalarımızda, müdahale anında bizlere her türlü desteği veren tüm Tekirdağlı vatandaşlarımızadır." dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise Tekirdağ İtfaiyesinin fedakârca çalıştığını belirterek "Göreve geldiğimiz günden bu yana İtfaiye Daire Başkanlığımız sadece olaylara etkin müdahale edişi ile değil, gerçekleştirdiği eğitim ve projeler ile de önemli işlere imza attı. Bu anlamda Tekirdağ İtfaiyesi dünya standartlarını yakalamış durumda" ifadelerini kullandı.


(+)
sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET