Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Tekirdağ İtfaiyesi
« önceki   123456

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 6
Göksel17
7 ay önce - Prş 18 Oca 2018, 21:48
Tekirdağ İtfaiyesi 2017 Yılı Değerlendirme

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı geride bıraktığımız 2017 yılında da Tekirdağ halkının güvenliği için çalışmalarına devam etti. Bu kapsamda yıl boyunca eğitim, denetim ve gönüllük alanında birçok çalışma gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün açıkladığı verilere göre 2017 yılında 15 bin 560 kişiye yangın güvenliği ve yangın söndürme temel eğitimi verildi. Bin 111 adet işyeri yangın güvenliği bakımından denetlendi. Bunların yanında, dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan, Trakya'da ise ilk kez Tekirdağ'da uygulamaya konulan Gönüllü İtfaiyecilik Projesi kapsamında 97 gönüllü itfaiyeci sayısına ulaşıldı. Gerçekleştirilen eğitimlerin yanı sıra 170 fabrika, 129 iş yeri, 589 ev ve 35 orman yangınına müdahale edildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan "Gönüllü İtfaiyecilik Projesi'nde görev alan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu projenin başarılı olmasında onların katkısı ve bize güveni büyük öneme sahip. Bir diğer teşekkürüm de tüm çalışmalarımızda, müdahale anında bizlere her türlü desteği veren tüm Tekirdağlı vatandaşlarımızadır." dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise Tekirdağ İtfaiyesinin fedakârca çalıştığını belirterek "Göreve geldiğimiz günden bu yana İtfaiye Daire Başkanlığımız sadece olaylara etkin müdahale edişi ile değil, gerçekleştirdiği eğitim ve projeler ile de önemli işlere imza attı. Bu anlamda Tekirdağ İtfaiyesi dünya standartlarını yakalamış durumda" ifadelerini kullandı.

(+)

Göksel17
1 hafta önce - Cum 03 Ağu 2018, 01:15
Tekirdağ İtfaiyesi'nin Yeni İveco İlk Müdahale Araçları

Yılbaşından sonra gelen 4 araçtan 2'si Çorlu itfaiye istasyonunda, diğer 2'si de Çerkezköy ve Süleymanpaşa-Merkez itfaiye istasyonlarında faal olarak hizmettedir.

(+)

Göksel17
1 hafta önce - Çrş 08 Ağu 2018, 23:31
Süleymanpaşa İtfaiye İstasyonu - 2018

Bugün Süleymanpaşa İtfaiye İstasyonu'nu ziyaret ettim. İstasyondaki araçları inceledim. Personelle görüştüm.

Yakında İveco marka 30 metre merdivenli itfaiye araçları teşkilata teslim edilecekmiş. Araçlar Süleymanpaşa, Çorlu ve Çerkezköy'e konuşlandırılacakmış. Araçlar, merdivenleri yere inebilecek şekilde olacakmış. Bu şekilde kurtarma çalışmalarında daha rahat kullanılabilecek. Merdivenli araçlardan sonra da su ikmal aracı alımı düşünülüyormuş.

İstasyonun Genel Görünümü

Bu araçlar dar alan ve anız yangınlarında kullanılıyormuş. Sırasıyla 2.5 ve 0.3 ton su kapasitesine sahipler.

Yeni alınan İveco ilk müdahale aracı. Bu araç 5 ton su kapasitesine sahip. Takım yangınlarında (Ev, çatı yangını vb.) kullanılıyormuş.

2016 yılında alınan ilk müdahale aracı. 6 ton su kapasitesine sahip. Başlangıç yangınları ve trafik kazası gibi olaylarda kullanılıyormuş.

İstasyondaki merdiven araçları. Sırasıyla 26 ve 24 metre merdivenlere sahipler. Ayrıca 6 ve 4 ton su kapasitelerine sahipler.

Gittiğim sırada istasyonda bulunmayan 15 tonluk su ikmal aracı

Gelecekte yapacağım ziyaretleri de paylaşmaya devam edicem.

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET