Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Sal 16 Oca 2018, 11:28
Düzce Nostaljik tramvay hakkında fotoğraflar ve haberler


BOZULAN TRAMVAYI YOLCULAR İTTİ
Alıntı:
Düzce'de, İstanbul Caddesi'nin trafiğe kapatılması ile hizmet vermeye başlayan nostaljik tramvay arıza yapınca, vatandaşlar tarafından itilerek hemzemin geçitten kaldırıldı.Düzce'de arızalanan bir tramvay vatandaşlarca itildi.Şehir merkezinde bulunan İstanbul Caddesi trafiğe kapatılırken, Düzce Belediyesi ile 15 Temmuz Şehitler Parkı arasında hat yapılarak nostaljik tramvay sefer yapmaya başladı.1 milyon 700 bin liraya mal olan nostaljik tramvay Büyük Camii mevkiindeki hemzemin geçitte arızalandı. Trafiğin ilerlemesini engelleyen tramvay çalışmayınca, devreye vatandaşlar girdi.Tramvayda seyahat eden vatandaşlar trafiğin açılması için nostaljik tramvayı itmek zorunda kaldı.Bozulan tramvay itilerek hemzemin geçitten kaldırılarak geçit ulaşıma açıldı. Vatandaşların tramvayı itmesi fotoğraflanırken, sosyal medyada birçok kişi tarafından paylaşıldı.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/bozulan-tramvayi-yolcular- ...37371h.htm

Haberi görünce Düzce ve tramvay mı diye sormadı değilim kendime. Bir çok büyükşehirin yapamadığını yapmışlar vallahi hayırlısı olsun ancak böyle bir durumda yaşanmış geçmiş olsun.mustafaguler
1 yıl önce - Sal 16 Oca 2018, 13:23

Sanırım bu hat yaklaşık bin metre uzunluğa sahip. Araçlar da sıfırdan imal edilmiş ve akü ile çalışıyor, yani katener hattı yok.

Ahmed Bayezid
7 ay önce - Pzr 10 Hzr 2018, 14:49
Düzce’de Nostaljik Tramvay Garajı Duvarına Yazılan Yazılara Tepki / 10.06.2018


Düzce’de kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tramvay garajı duvarına yazılan çirkin yazılar tepki çekiyor. Duvarın sprey boya ile kirletilmesine ‘Çok yazık’ diyen vatandaşlar, hem devlet malına zarar veren hem de görüntü kirliliğine neden olan sorumsuz kişilerin bulunmasını istedi.Haftaya yayılan 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında çevrenin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratılmaya çalışılırken, Düzce’ye hiç yakışmayan bir manzara daha yaşandı!

İstanbul Caddesi boyunca gidip-gelen nostaljik tramvayın gece park halinde durduğu garajın duvarları bazı sorumsuz kişi ya da kişilerce sprey boyalarla kirletildi. Bu sabah yazılan yazıları gören vatandaşlar, bu çevre ve görüntü kirliliğine tepki gösterdi.

Düzce Belediyesi tarafından bir süre önce şehre kazandırılan bir hizmet olan tramvaya ait garaja neden böyle çirkin bir girişimde bulunulduğunu sorgulayan Düzceliler, her eline sprey alanın duvarlara kafasına göre yazı yazmaması için cezai yaptırımlarla önlem alınması gerektiğine işaret etti. Milli servete zarar vermekle birlikte göz zevkini de bozan bu kirliliğin sorumlularının bulunması istendi.Öncü Haber - C.ÜSTÜNERcevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara