Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sakarya ulaşımından haberler
« önceki   123 ... 111213   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12
Misafir 024

1 yıl önce - Çrş 15 Mar 2017, 13:27

Tünel mi ?
Ne yaptın dostum
Alt gecide karsı belediye


furkansiner

1 yıl önce - Pts 10 Tem 2017, 13:31


Şu yolu 3 şerit neden yapmazlar ki ileriyi hiç düşünmüyorlar mı ?


ridvan54

1 yıl önce - Pts 10 Tem 2017, 15:34

O konu zaten vizyonsuzluğun kanıtı Furkan ileride yeni açılan yolların çoğu trafiği kaldırmayacak.Misafir 2eb

1 yıl önce - Pts 10 Tem 2017, 15:44

sakarya nehrinin karşısında 2 şeritli bir yol var zaten sadece genişletilecek problem olan köprü oda 1 sene sonra ihale edilir Burası sakarya oyalamaya devam..... Tekeler küpçüler arası yol vardı 30 metrelik 3. ETAP bitmiş Gören bir fotoğraf atsında görelim....

sapancalı mesut

1 yıl önce - Pts 10 Tem 2017, 17:13

Ulaşım projesinin kamulaştırmaları tamamlandı
Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı ve SASKİ Genel Kurulu gerçekleştirildi. Toplantıda SASKİ’nin yağmursuyu hattı çalışmaları için kullanacağı 10 Milyon TL’lik krediye onay verildi. Başkan Toçoğlu, Pekşenler Kavşağı ile 15 Temmuz Bulvarı arasında yapılacak projenin kamulaştırma çalışmalarının da tamamlandığını açıkladı. Büyükşehir Meclisi Kaynarca’da yaşanan vahşi saldırıyı da kınadı.

Karayolları’ndan teklif

Pekşenler Kavşağı ile 15 Temmuz Bulvarı arasında yapılacak yol ve köprü çalışmalarına ilişkin imar planı değişikliklerinin oylandığı ilk madde ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “15 Temmuz Caddesi’nden köprü ile Pekşenler’e gidiş yolu planladık. Bu güzergahtaki kamulaştırma çalışmalarımız bitti. Karayolları bölgede inşa edilen Yeni Stadyum’dan dolayı bize bir teklif getirdi. Stadyumun kuzeyinde yer alacak kavşağı köprü ile bağlayalım dediler. Bu teklif bize cazip geldi. Karayolları konu ile ilgili olarak çalışıyor. Eğer gecikirlerse kendi projemizi yapacağız” şeklinde konuştu. Konu ile ilgili 1. madde oybirliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na geri çekildi.

10 milyonluk yağmursuyu hattı

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü’nün şehrin çeşitli yerlerinde inşa edeceği yeni yağmursuyu hatları için İller Bankası’nda 10 milyon liralık kredi kullanımı için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na yetki verilmesini içeren 48. madde oybirliği ile kabul edildi.

Temmuz Meclisi

Temmuz Ayı Meclis Toplantısı’nda 2-19. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda geldiği şekliyle oybirliği ile kabul edildi. 20-43. maddeler oybirliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. 44 ve 45. maddeler oybirliği ile kabul edildi. Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın süreklilik ve devamlılık arz eden hizmetleri için gerekli işlerin ihale edilmesi hususunda Başkan Toçoğlu’na 46. madde kapsamında oybirliği ile yetki verildi. 47. Madde oybirliği ile kabul edildi. 49 ve 51 maddeler oybirliği ile kabul edilirken, 50. madde oybirliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. 52. madde oybirliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Büyükşehir Belediyesi’nin de üyesi olduğu ‘Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği’ Genel Kurulu’nda görev yapmak üzere Ferda Özten ve Recep Boğaz’ın asil, Musa Birlik’in ise yedek üye olarak seçilmesini içeren 53. madde oybirliği ile kabul edildi.

(+)

(+)

(+)

(+)


can_ycln

1 yıl önce - Pts 10 Tem 2017, 18:17

İş sadece kavşak yapmakla, yol açmakla bitmiyor. Tamam kavşak ve yollar gerçek manada ihtiyaç, hatta iyi ki bir yerlerden başlayıp yapıyorlar ama asıl olay doğru dürüst bir toplu taşıma sistemi kurmakta, Öncelikle şu taksi dolmuş ve minibüsler kaldırılmalı, doğru dürüst, yeterli sıklıklarla Adapazarı'nın her yerine işleyen büyük otobüsler olmalı, Bunu artık belediye eliyle mi yoksa özel sektör eliyle mi yaparlar bilemem ama bu şekilde olmalı. Sonra bir defa kesinlikle şehiriçinde Erenler-Kuzey Terminali ve Serdivan- Güneşler aksında işleyen tramvay hatları yapılmalı, Tamam metro yapmak Adapazarı için ne jeolojik ne de ekonomik açıdan uygun değil ama Yenikent, Akyazı- Hendek aksı için banliyö tren hatları yapılmalı. Örneğin Akyazı, Hendek, Karasu gibi ilçelerin şehiriçi ulaşımları da otobüslerle sağlanmalı Ve Banliyö-Otobüs entegrasyonu kurulmalı. Sonra Adapazarı merkezi dümdüz bir ovanın içinde kurulu, niçin belirli güzergahlarda yapılmış olan bisiklet yollarına uygun bisiklet kiralama sistemleri yok? Sonra şehirde gerçek manada park yeri sorunu var ama doğru dürüst otopark yok. Belli yerlerle belediye-özel sektör işbirliğiyle kapalı ve otomatik otoparklar kurulabilir. Ayrıca birazda toplu taşıma eksikliğinden, insanlar özel otomobillerini kullanmak zorunda bırakılıyor. Haliyle trafik ve park yeri sorunu oluşuyor ve caddeler daralıyor. Acil olarak toplu taşımaya el atılmalı...Misafir 792

1 yıl önce - Çrş 16 Ağu 2017, 00:36

Ulaşım olarak bence çark caddesi ortasına bi tramvay, bide çark caddesi - serdivan - mavi durak- kampüs arası metro olsa, belediye otobüsleri olarakta şöyle örnek vereyim serdivanda oturan bi kişi serdivan gölparka gitmek için adapazarına geliyor çok saçma ilçeler arası belediye otobüsü olmalı örneğin sapanca - serdivan, akyazı - söğütlü vs.

Gokhan E

1 yıl önce - Pzr 24 Arl 2017, 18:41
Trafik sorun olmaktan çıkacak


TOPÇA Kavşağı’nda çalışmaların bugün itibariyle başlayacağını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Şehrimizin yeni ulaşım projelerinden olan TOPÇA Katlı Kavşağı ile şehrimizin önemli giriş noktalarından birinde daha ulaşımlar hızlı ve kolay hale gelecek” dedi.

ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, TOPÇA Kavşağı’nda çalışmaların bugün itibariyle başlayacağını açıkladı. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün kısa süre önce ihale sürecini tamamlayarak yüklenici firmaya yer teslimini yaptığını aktaran Başkan Toçoğlu, köprülü kavşak projesinin bugün itibariyle inşa edilmeye başlayacağını belirtti. Başkan Toçoğlu, “Kamuoyuna açıkladığımız 12 yeni ulaşım projesinden biri olan TOPÇA Kavşağı’nda çalışmalarımız başlıyor. Şehrimiz için çok önemli bir yatırım olacak. İnşallah çalışmalar hızla tamamlanarak bölgeye kazandırılacak. TOPÇA katlı kavşak projesi ile şehrimizin önemli giriş noktalarından birinde daha trafik sorun olmaktan çıkacak. Ulaşımlar daha hızlı ve kolay olacak. Hayırlı olsun” dedi.

KOORDİNASYON SAĞLIYORUZ

Çalışmaya ilişkin detayları paylaşan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Oktar, “Başkanımız Zeki Toçoğlu’nun da ifade ettiği gibi şehrimiz için çok önemli bir yatırım olan TOPÇA Kavşağı’nda çalışmalarımız başlıyor. İlk olarak altyapılar deplase edilecek. Bu konuyla ilgili tüm altyapı kuruluşları, karayolları ve firma yetkililerimizle AKOM’da bir toplantı gerçekleştirdik. İnşallah 25 Aralık Pazartesi günü itibariyle yan yolların açılmasıyla çalışmalarımız başlamış olacak” diye konuştu.


Ases5454
1 yıl önce - Pts 15 Oca 2018, 02:28

Ne tranvayı ya metro yapsınlar

Nevzats54
11 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 21:50

Hendek otobüs filosuna yeni otobüsler katılmış.Amerikan filmlerinde sarı uzun okul servisleri olur ya ona benziyor biraz kısa sadece.Denk gelip fotoğraf çekemedim.sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara