Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 18
Nazım B
4 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 03:05

Arkadaşlar minibüslerde neden öğrenci ücreti yoktur bunun cevabını bilen var mı? Normalde mecbur kalmadıkça dolmuşlara hayatta binmem ama geçenlerde Etimesguttan Batıkente Yenimahalle Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma hastanesine çocuğumun sağlık sorunu nedeniyle gittim. Bu çağdışı araca, tek vesayet gitme şansım olmadığı için mecbur binmek zorunda kaldım. Çocuğum 10 yaşında ilkokul öğrencisi ve ondan bile tam ücret alındı. Minibüste genç yolculardan öğrenci diye para gönderenler oldu, şöför minibüste öğrenci ücreti yoktur diye bir kaç defa söyledi. Öğrencilerden birinin bozuk 25 kuruşu çıkışmadı 20 lira tüm var dedi, 25 kuruş için bozacakmısın dedi. Şöför tam ne dedi duyamadım ama sonra şöför ''Adam 10 lira 15 lira sigaraya para veriyorlar, ama dolmuşçuya 25 kuruş, 50 kuruş fazla vermeye geldi mi zorlarına gidiyor'' diye söylendi.
Sonuç olarak çok fazla minibüse binmediğim için bu öğrenci ücreti olmaması sorununu bilmiyordum. Şahsen ben Mavi Masayı aramayı düşünüyorum. Ben 1 lirasında değilim ama diğer ulaşım araçlarında öğrenci varken bunlarda olmaması haksızlık. Ha sonuç alamayacağımı biliyorum ama yinede bu haksızlığı bildirmenin gerekli olduğunu ve bu duruma tepkili insanların olduğunun bilinmesini istiyorum. Mavi masayı arayıp durumu aktaran çok sayıda insan olursa belki ileride bu sorunu çözerler diyede hayal ediyorum!

mursel kasap
3 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 09:55

Nazım bey dolmuşlarin hemen hepsinde öğrenci uygulamasi olmasada çoğu hatlarda öğrenci tarifesi uygulaması var.Tek vasıta gitseniz dahi dolmuşlara kesinlikle pirim vermeyin.2,3 araç değiştirin yine vermeyin.Şahsım 2013 yılından beri dolmuş kullanmıyorum.2013 ve öncesi 18'den küçük olduğum için çocuk aklı ile dolmuş,öta hep pirim verirdim.Son 4,4.50 yıldır bu çağ dışı araçlara pirim vermiyorum.Sizde elinizden geldiği sürece dolmusa binmeyin yakınlarınız dahi varsa bindirtmeyin.

Alparslan 2071
3 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 11:25

Alıntı:
Tek vasıta gitseniz dahi dolmuşlara kesinlikle pirim vermeyin.2,3 araç değiştirin yine vermeyin.

Herkesin bu yapacak kadar bol zamanı yok beyefendi. Örneğin Antares-Teknikokullar arası dolmuşla 15 dakikada ulaşmak varken, 208+metro+Ankaray yaparak 45 dakikayı buluyor.

onurnazliaka
3 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 14:29

Dolmuşlarda öğrenci tarifesi olmaması da Ankara'nın saçmalığı ne yazık ki! Mantık sanırım şu: Bu araçlarda bilet, biletçi veya Ankarakart gibi uygulamalar olmadığı için şoförler bir şey denetleyemez diye böyle bir anlayıştan uzak durulmuş olabilir. Tabi bunların hepsi bahane. Bir dolmuşa neredeyse 30 kişi binilen bir ortamda, müşteri derdi olmayan ortamda niye öğrenciyle uğraşsınlar ki!

Bu arada şunu da söyleyeyim, dolmuşa zaten hiç binmiyorum ama özel halk otobüslerinde zamanında bilerek ve isteyerek eksik para ödediğim ve biletçiyi bildilendirdiğim olmuştu. Kimse de bizi 25 kuruş için kırmamıştı. Hakeza uzun yıllar önce artık simasını da tanıdığımız bir biletçi o günün parasıyla 700.000 TL olan iki öğrenci parası yerine 500.000 TL gibi bir şey almış, para göndermek istediğimiz de "Saçmalama lütfen!" gibi bir bakış atmıştı. Daha geçen gün bir özel halk otobüsü de sırf bakkaldan meyve suyu alıp otobüsü 1 dakika beklettiği için bana "Seni istediğin yerde indireceğim kardeş." diyerek evimin dibinde indiriverdi. Özel halk otobüslerini dolmuşlara göre pek çok konuda daha anlayışlı görüyorum. Tüm bunları geçin, adamlar paso olan ve EGO ile ÖTA'ların deli gibi paso sorduğu bazı dönemlerde millete paso sormuyorlardı, bunu bilerek yapmıyor, paso sahibi olmayan öğrencileri kendilerinden kaçırmak istemiyorlardı. Tüm bu örneklerden de anlaşılacağı üzere böyle bir nezaketi dolmuşlarda bulamazsınız. Onlar çok tok, araçları küçük olduğu için maliyetleri düşük ama kazançları yüksek ve doymuş durumda olduklarından nezaket kırıntısı dahi kalmamış.

Emir GÖKER
3 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 19:59

Trafik canavarlıklarında sınır yok. Nerdeyse her gün dolmuşların çoğu trafik kurallarını çiğniyor. Özellikle ışık ihlali, hatalı sollama, şerit ihlali ve aşırı hız çok yapıyorlar. Bundan dolayı neredeyse bütün dolmuşlarda çizik veya vuruklar var.

sayfa 18
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 161718
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet