Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Pegasus Airlines havayolu şirketi: Sivil Havacılıkta Farklı Bir Vizyon
« önceki   123 ... 119120121 ... 125126127   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 120
Misafir 471

2 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 00:39

2016 yılındaki son Pegasus seferimde,
Sabiha Gökçen'deki kafede 0,50 litresi 4 TL olan Damla suyun,
Pegasus uçağında 0,33 litresinin 5 TL
olduğunu gördüğümden bu yana, nefretimi kazanmış havayolu markasıdır.

AYDIN İNAN
site denetçisi

2 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 02:42

Yıllardır indirim kampanyalarını takip ederek, 20-25 TL. ya da 30 TL.sına bedava denecek ücretlerle gezip geliyor, bolca fotoğraf çekiyoruz. Bu fiyatlarla uçtuktan sonra bir de su fiyatlarından şikayetçi olursak gerçekten abes olur. Ben hiç bir zaman uçaktan su almadım. 45 dakika ya da en fazla 1,5 saat mesafede su almazsak hiç bir şey olmaz, ölmeyiz diye düşünüyorum. Bir de bunu şiddetli farenjit nedeniyle devamlı yudum yudum su içmek zorunda olan ben söylüyorum.

Uçuş zamanı yaklaşınca fiyatlar çok yükseliyor ama yalnızca bunu Pegasus yapmıyor ki. Diğer tüm firmalar aynı şekilde fahiş şekilde arttırıyor.

Belli dar bir zaman kalıbına tabi olmayınca low cost havayolu şirketleri benim işime geliyor açıkçası.

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim, ilk uçuşumu Nisan 1979'da Kıbrıs Türk Hava Yolları DC 9 uçağı ile yapmıştım. O zamanlar her türlü alkollü içecekler dahil, ikramların gırla ve sebil olduğu dönemlerdi. Giderken 40 dakika gelirken de 45 dakika uçmuş ve dönmüştüm ve fiyatlar çok yüksekti.
Yani bu kadar kısa bir zamanda ikram bol olsa ne olur, olmasa ne olur. Düşük bilet fiyatı ile ile uçtuktan sonra bunlar aranmaz diye düşünüyorum. Sonuçta kıtalararası yolculuk yapmıyoruz.

mafakyanc

2 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 09:50

13.08.2018 akşamı TZX'e iniş sırasında olan üzücü kazanın (yegane sevindirici tarafı can kaybı/yaralanma olmaması!) detaylarını da wowturkey'de aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=35014& ...;start=320

(5 sayfa geriye giderek başlayın; gün içinde herhalde yeni bilgi ve göreseller de gelecektir!)

Bu arada, kaza kırım geçiren "Zeynep" isimli, TC-CPF tescilli bu uçağın 2012 fabrika çıkışlı ve Pegasus'un fabrika sıfır teslimi bir uçak olduğu (yani operasyonel kiralık bir uçak da olmadığını) belirtmekte fayda var!...

Şu anki görünümde, yorum yapanların (amatör havacıların) çoğu bir pilotaj hatası olduğunda, ıslak pistin de buna zemin hazırladığında birleşmekte.

Herkese tekrardan geçmiş olsun!

En son mafakyanc tarafından Pzr 14 Oca 2018, 09:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

bülentD
2 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 09:52

Allah korumuş,kaza çok ucuz atlatılmış,geçmiş olsun....

güney 01

2 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 10:25

Öncelikle tranzon a geçmiş olsun. Asıl konuya gelecek olursak bir cok kisi pegasustan yakınmış son bir ayda 4 defa uçuş yaptim nerdeyse bedava 50 tl ye bilet kesiyoruz ve su fiyatindan şikayet ediyoruz ben buna kesinlikle katilmiyorum daha uygunu varsa binersiniz su fiyatindan yakinmazssiniz ama özelikle kiş aylarinda fazlasiyla ucuz subat sonuna dogru 25 tlden bilet kestik simdi bu fiyata bileti kesipte ben su dan yemek fiyatindanmi sikayet edecegim?

mehmet güngör bağ
2 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 10:32

Gün ağarınca dün gece pistten çıkan Pegasus uçağı ilgili detaylı
fotoğraflara bakınca,ucuz atlatılmış gecmiş olsun

Fotoğraflar Ulusal ve Yerel Basından Alıntıdır

Eyup2558
2 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 10:54

Ucuz atlatılmış, geçmiş olsun....

Deryas
1 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 11:01

MustafaErtem
1 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 11:09

Denize paralel pist mi olur. Yetkililerin bir an evvel degerlendirme yapip pistin yerini değiştirmesi gerekli.

Semih Yaşar

1 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 11:10

Fotoğraflara bakınca insanın aklına şu soru geliyor; Pist standartlara uygun yapılmış mı?

Burası uçak pisti mi, yoksa sonradan yapılmış kazıklı sahil yolu mu?

Yetkililerin cevabını da tahmin etmek zor değil;
Erezyon nedeniyle toprak kayması oldu, yoksa herşey standartlara uygun yapılmıştı.

sayfa 120
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 119120121 ... 125126127   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM