Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7618
karadamm
8 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 09:46

Esenyurtta ne yağmur ne kar var şuan hava 3 derce

Onur Çakırcı
8 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 10:01

Sizin modellere bakıp efsane dediğiniz 22-23 ü kestane oldu.

komutan logar
8 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 11:05

pendikte e-5 in alt tarafında sahile yakın oturuyorum su an havada karla karışık yağmur ince kar var yükseklere kar yağıyor olabilir

karadulcem
8 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 12:05

Keşke bu sene istanbula kar yağsaydı da biz karla oynasaydık Bu sefer “Kar bizle oynadı”

Ayazzz
8 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 12:14

yav arkadaş şu modellere son 1 hafta kala yorum yapın.. sonra kestane time

Sistemci72
8 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 12:26

Öncelikle şunu belirteyim hiç kimse söylemiyor ancak bize gelen sistemler basınç alanları yüzünden kalıcı değil yani alabileceğimiz gelip gelecek sistem en fazla iki günlük!

iki günlük bir sistem için bu kadar yaygara kopartılması abartıdan başka bir şey değil 18 için oluşabilecek hadise en fazla karla karışık yağmurdur bundan daha kuvvetli olan sistem 23 Ocakdaki sistem ancak bununda vadesi çok uzun, azorun konumu ve Akdeniz’deki basınç alanları bu sistemlerin kaderini belirleyecek.

O yüzden bir güncellemeye bakıp geliyor gönlümün efendisi deyip burada madara olmaya gerek yok sabırla hadiseleri izlemek mantikli olmak gerkeli

Nuriziya
8 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 12:29
İlk kar yağışı şubat 4'teolacak

bir aydır burada model vs diyerek "sanal kar yağdıran"efsaneciler, havayı görüyor musunuz? 3-4 günlük mgm tahminlerine bakıyor musunuz?,hiç bir yerde ay sonuna kadar kar yağacağına dair en ufak bir veri yok,modeller tahmin değildir,MODELLER İHTİMAL ANALİZİDİR, efsaneci arkadaşlar hala "efsane geliyor" "kara gömüleceğiz" " eksi bilmem kaç geliyor, " "bombastic kar yağışına hazır olun" falan diye nasıl yazıyorsunuz anlamıyorum, ocak ayında kar yağışı ihtimali çok az, ihtimalen şubatta kar var, az kaldı zaman kimi haklı çıkaracak göreceğiz. Ben şubat 4'te kar yağacak, Ilık bir kış geçiriyoruz ve geçireceğiz diye ısrarla söylüyorum. Saygı ve sevgi çerçevesinde o gün kar yağdığında bazı arkadaşlara da yanıt vericem

yenisey
8 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 12:29
Üstadların İstanbul için Yağmur Tahminleri

13-16 OCAK SİSTEMİ

"14 OCAK Pazar günü öğle saatlerine doğru İstanbul’un önce yüksek kesimleri, Akşam saatlerinden sonra tüm il genelinde KAR Yağışlarının görüleceği tahmin ediliyor." (Alıntıdır)
Aman aldanmayın.. Hemen altında (12 Ocak) bu tahminden vazgeçiliyor.. (Ya da vazgeçiliyor gibi).

Biz 13-16 sistemi için "-8 bile zor giriyor.. Nasıl yağacak bu durumda kar ?" dediğimizde hemen saldırılar başlıyordu.. Bu nasıl bir yaklaşımdır ? Anlayamadım.

Burası İstanbul için Yağmur Tahminleri yeri değil.. Yöneticilere söyleyin size özel bölüm açsınlar..

Ayazzz
8 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 12:42

Tekrar söylüyorum;
Soğuk fena değil ama yağış yok.
Kuvvetli ayaz olacak ona göre giyinin.
Israrla bazı üstadlar tarih verdi, 2 hafta sonra o kişiler bu siteye bir daha yazmayacaklar, demedi demeyin.
Çünkü büyük rezil olacaklar.
Bundan dolayı ılıkçılar suçlu değil ki, bende ılıkçı değilim.

Bazen kibirle hareket etmemek gerek,
Kimse sizin yaranızı kaşımıyor, siz kendiniz kaşıyorsunuz o yarayı

Carsever
8 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 12:56

Bence uzun vadeli tahmin yapılmamalı.
En faz 3-4 günlük olmalı.
Ne yani simdiden Şubatın 15inde kar olabilir deyince, n oluyor yani? Ona gore mi plan yapiyorsunuz?
Tutarlı ve kisa vadeli olmalı tahminler..Meteorologlar bilmiyor mu modellere bakıp 1 ay sonrasını öngörmeyi?

sayfa 7618
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet