Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon'da pistten çıkan yolcu uçağı
« önceki   123 ... 464748   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Serkan Guzel
5 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 01:08

3 yaralı varmış.

Efe61
5 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 01:10

Alıntı:
Pistin sonuna kadar gelmis. Kaza ciddi. Biraz daha gitse denize düşüyor

Çamura saplanmak değil aslında. Pist çalışmaları var o tarafta iş makinelerinin açtığı çukura takıldı iniş takımları. Dünkü yağışın da faydası oldu

Volkan Cordan

5 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 01:15

Alıntı:
Volkan bey, yağmur var mıydı acaba?
Ben 11'inde gerçekleşmesi gereken. Ancak 5 saatlik tehir yüzünden ertesi güne sarkan pegasus'un ESB-ADB uçuşu ile İzmir'e geldim.
İzmir pistinde yoğun yağış vardı ve uçak çok zor durabildi.

Siz havacılıkla ilgilisiniz. Bu yüzden sormak istedim.

Valinin belirttiği ve resimlerden görünen havanın yağmurlu ve pistin ıslak olmuş olması.
Ancak bu bir uçağın yağmurlu,ıslak piste güvenli şekilde inemez anlamına gelemez.

Olası bir aquaplanningi (islak pistte kayma riskini) minimize edecek şekilde inersin ve hiçbir sorun çıkmaz.
Hele hele pistin 2640m uzunluğunda ise.

Tam olarak ne olduğuda da henüz netlik kazanmadı henüz...ama ben sorunun kokpitten kaynaklandığına adım gibi eminim.
Ama yok yarın bir açıklama yapılır, "uçağın fren sistemi + reverser çalışmadı ve kokpitte yağmurlu hava nedeniyle inişte erken teker koydu ve buna rağmen duramadı "kahramanca" bir gayret sonucu faciayı önledi" denilirse...hemen özür ve af dilerim.

Alıntı:
İlk gelen bilgilere göre, Ankara Esenboğa'dan gelen Pegasus Havayolları'na ait, PC8622 sefer sayılı Boeing 737-800 tipi uçak, erken teker koydu. Ön dikmesini kıran uçak, 11 pist başından sonra kayarak denize doğru pistten çıktı. Boeing 737-800'deki 162 yolcu ve 7 mürettebatın 'slide' olarak adlandırılan şişme kaydırak sistemini kullanarak uçakta tahliye edildi.

Bu doğruysa olay kokpit açısından daha da vahim!

En son Volkan Cordan tarafından Pzr 14 Oca 2018, 01:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ali şükrü bey
5 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 01:20

Alın artık şu Trabzonspor tesislerini ve adam gibi iki pist ve yeni terminal yapın,bu işin şakası yok.

Volkan Cordan

5 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 01:22

Alıntı:
Alın artık şu Trabzonspor tesislerini ve adam gibi iki pist ve yeni terminal yapın,bu işin şakası yok.

Suçlu sırasıyla: Trabzonspor, pist ve terminal

Misafir 2d8

5 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 01:24

Ne olmasını bekliyorsunuz volkan? Pilotu karalama kampanyası başlattınız ama fotoğraf belli

Misafir ea7

5 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 01:29

Tamam yarın başlıyor ali şükrü

Misafir dcc

5 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 01:30

Pilotaj hatası yüzde 99... geçmiş olsun

tilki123
5 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 01:30

Her Pegasusla uçtuğumda sanki uçak pistin en son kısmında havalanıyormuş gibi geliyor. Örneğin THY ile uçtuğumda böyle değil.

murat1400
5 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 01:32

http://www.airporthaber.com/pegasus-haberleri/uca ...landi.html

Linkteki habere göre uçak önce yavaşlayıp sonra tekrar hızlanmış.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 464748   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM