Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Atakan Kanat
10 yıl önce - Prş 28 Şub 2008, 19:45

Mum dibine ışık vermezler derler. Sayın başkanın oturduğu Florya semti toplu ulaşım açısından fakir bir semt.

Banliyö treni güvenlik nedeniyle semt sakinleri tarafından tercih edilmiyor.

Basınköy'de metrobus durağına yakın olanlar yürüyerek durağa ulaşıyor. Tren istasyonundan her 5 dakikada metrobus durağına minibüs hattı kondu.

Zengin bir semt olmasına rağmen metrobus gibi güzel bir sistemi, halk benimsemiş ve sevmiş durumda

Bu da gösteriyor ki toplu taşımanın kalitesi artırılırsa zengin fakir herkes bu sistemi kullanacak demektir.

Minibüscüler çok memnunlar, yolcu sayımız arttı , yolumuz kısaldı ,yakıt sarfiyetimiz azaldı diyorlar.

Basınköy'ün sokaklarına ve caddelerine gelince bu konuda ilçe belediyesi ,

Kaldrım parasını dahi halktan topluyor. Adı zengin semte çıkmış bir kere.

Gökhan AsGül
10 yıl önce - Cum 29 Şub 2008, 02:55

Alıntı:
Basınköy'ün nerede olduğunu bilmenin bir gereklilik olduğunu düşünmüyorum ama biliyorum. Florya'da. Hatta eskiden 79 - Beyazıt-Basınköy otobüsü vardı. Her zaman çalışmazdı ama. Pik saatlerde görürdüm. Oraları pek İstanbul saymam ben.

Talihsiz bir laf olmuş. Arkadaşa göre Avcılar, Beylikdüzü ve Büyükçekmece gibi ilçeler ise tamamen şehir dışı heralde.

Alıntı:
B" hattı 1979-80 döneminde Eminönü'ne uzatıldı (Aynı dönemde "B1" hattı da İETT Kampı'na uzatıldı, sonra da Avcılar'a). Hattın numarası 1984'de [79] olarak değiştirildi

Eminönünden kalktıktan sonra Cağaloğlu yoluyla direk Çemberlitaşa çıkan iki hattan birisiydi 79 numaralı Basınköy hattı. Diğeri ise 97A Basın sitesi hattıydı. Tesadüf ikiside basın ile başlayan semtlere gidiyordu.

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Cum 29 Şub 2008, 03:05

Alıntı:
Eminönünden kalktıktan sonra Cağaloğlu yoluyla direk Çemberlitaşa çıkan iki hattan birisiydi 79 numaralı Basınköy hattı. Diğeri ise 97A Basın sitesi hattıydı. Tesadüf ikiside basın ile başlayan semtlere gidiyordu.

Aslında tesadüf değildi. Cağaloğlu ya da o senelerin deyimiyle meşhur Bâbıâli Yokuşu, basının merkeziydi. Bütün büyük gazetelerin ana idare binaları ve de matbaaları burada idi (Hürriyet, Millliyet, Cumhuriyet, Günaydın vs... Ayrıca Hayat ve Ses mecmuaları...)

Bu yüzden de, adıgeçen yokuştan günboyu inip-çıkan İETT otobüsleri hep "Basın" ile alâkalı hatlardı: B-Basınköy, 97A-Basın Sitesi, 56-Gazeteciler Sitesi/Esentepe, hatta C1 ve C2 ringleri (o yıllarda Bayazıd yerine Cağaloğlu olarak çalışan 2 ring olup, Levend Basın Sitesi'ne teğet geçerek Etiler'e kadar giden, seneler sonra Rumelihisarüstü'ne uzatılan hat olup, numarası da Cağaloğlunun C'sinden esinlenerek verilmiştir ).

Akın KURTOĞLU

altay oguz
10 yıl önce - Cmt 01 Mar 2008, 19:11

enazından basınloyden taksıme yenıoden aynı numarasyla hat acılabılır sızcede olmazmı akın bey basınkoy florya taksım hattı

Mert Karakoyun

5 yıl önce - Cum 04 Oca 2013, 09:10

İstanbul belediye başkanı yanılmıyorsam yeşilköy gazi evrenos caddesi civarında oturuyordu.Röne Park'a giderken o civarda.İnanın yeşilköye bir insanı bırkaın burası istanbul diyemez çünkü gerçekten bizim bildiğimiz istanbula hiç ama hiç benzemiyor.

Misafir 48d

4 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 13:05

İstanbul valisi vasip şahin Yeşilköyde oturuyor ben ve annem hastaneye giderken gördük etrafinda 25 yakin polis vardı evi iki katlı veya üç katlı villa acı badem hastanesinde yakin evi niye polisler koruyor biliyor musunuz? korkudan

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet