Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
serdar ölmez
1 yıl önce - Pts 24 Tem 2017, 17:34

Alıntı:
Ayrıca hastane YID Modeli ile yapılmaktaymış şuan inşaatı yapan şirket devletten 5 kuruş para almadığı gibi inşaat tamamlanıp devlet hastaneyi işletmeye aldıktan sonra Hastanenin sağlık hizmetinden bağımsız bütün işletmesi (Kantin, Taşeron vb. gibi) inşaat şirketine verilecekmiş ve şirket bunu 25 yıl işletme hakkına sahip olmakla birlikte her sene devletten para alacakmış. İşin özü arkadaşlar sabır


paylaşım için teşekkürler Ancak hiç bir inşaat şirketi kantinden alacağı - kuruş kira için bırak dağbaşına hastane yapmayı dağı bile ellemez...

Belediye ancak hafriyat kamyonlarına belli yaptırımlar uygulayabilir.. O da kıllık değil, ortalığı batırmayın uyarısıdır... Ki Otobanda dahi bazen toprak artıkları oluşmaktadır. Bu da belediyeyi takanın olmadığının kanıtıdır...

Bu kadar büyük bir binayı öyle bir yamaca yapmaya kalkarsan böyle zorlar adamı ...


AnL_95
1 yıl önce - Sal 25 Tem 2017, 13:11

Valla Serdar bey bende abiye öyle dedim ama sandığından çok daha fazla işletmesi var hastanenin sadece kantin olarak düşünme dedi. Harcadığı paranın 2 katını çıkarır dedi.

M Ali Çelik
1 yıl önce - Sal 25 Tem 2017, 15:28

Bu şehir hastaneleri işi aynı köprüler gibi. Bir koyup on alacak firmalar. İnternette araştırma yaparsanız çok sayıda haber bulursunuzFurkan93

1 yıl önce - Cmt 02 Arl 2017, 17:34

Bu projenin son durumuyla ilgili bilgisi olan var mı acaba ?

Ömer_KSK
1 yıl önce - Cmt 02 Arl 2017, 21:31

Planet Explorer Ekim 2017 görüntülerine göre hastane inşaatında temel aşamasına geçilmiş.
https://www.planet.com/explorer/#/mosaic/global_m ...5/labels/0


Ardakan

1 yıl önce - Cum 12 Oca 2018, 14:30

İZMİR'E CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK SAĞLIK YATIRIMI

İçerisinde 5 hastaneyi barındıran merkez bina dışında, fizik tedavi ve rehabilitasyon ile yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesinde yüzde 20'lik kısım tamamlandı.

Proje hizmete alındığında 6 bin kişiye istihdam sağlanacak sağlık kampüsünü, hastalar ve ziyaretçiler dahil günlük 72 bin kişinin kullanması bekleniyor.

İzmir'e Cumhuriyet tarihinin en büyük sağlık yatırımı olarak kayıtlara geçen kampüs hastanede 347 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi, 51 ameliyathane ve 414 poliklinik bulunacak.

"2019 YILINDA TAMAMLANACAĞINI ÜMİT EDİYORUZ"

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, AA'ya yaptığı açıklamada, Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü inşaatında çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini, hizmete girdiğinde İzmir'in ve bölgenin en büyük hastanesi olacağını söyledi.

Sağlık kampüsünün, Türkiye'nin en büyük üçüncü şehir hastanesi olma özelliğini taşıdığına dikkati çeken Sürekli, şöyle konuştu:

"Proje, 606 milyon avroluk maliyetiyle Cumhuriyet tarihi boyunca İzmir'de yapılan en büyük yatırımdır. Önceki sene başladı, 3 yıllık bir inşaat süreci var ancak verilen tarihten önce 2019 yılında hizmete alınacağını umuyoruz." dedi.


"İZMİR'DE HAYAL BİLE EDİLEMEYEN PROJELER AK PARTİ İKTİDARINCA GERÇEKLEŞTİRİLDİ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'a teşekkür eden Sürekli, Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de hayal bile edilemeyen projelerin AK Parti iktidarı tarafından gerçekleştirildiğini vurguladı. Sürekli, sağlık yatırımları konusunda İzmir'in altın çağını yaşadığını dile getirdi.
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican da projenin kenti Türkiye'de çok önemli bir sağlık merkezi durumuna getireceğini aktardı.

Muhalefet milletvekillerinin seçim dönemleri bu alanı "ağlama duvarı"na çevirdiğini öne süren Delican, "Şimdi gelsinler burada mutluluk gözyaşları döksünler. Cumhurbaşkanımız bir hayali gerçekleştiriyor. Başbakanımızın İzmir'e vadettiği 35 projeyi bir bir hayata geçiriyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Yüklenici firmanın koordinatörü Murat Pektaş ise hastanenin, tükettiği enerjinin yüzde 30'unu kendisinin üreteceğini bildirdi.
Kayalık zemin nedeniyle ilk 8 ayda tamamen hafriyata odaklandıklarına işaret eden Pektaş, şunları kaydetti:

"Şu anda binalar yükselmeye başladı, tamamlandığında 14 kat olacak. İnşaatımızda yaklaşık bin 302 deprem izolatörü kullanılacak. Olası deprem anında tek bir kütle olarak hareket edecek ve hastanedeki mevcut hizmetler aksamayacak.".

Kaynak AHaber

Hamza Koçak
1 yıl önce - Cmt 13 Oca 2018, 09:51
Anıl 95
1 yıl önce - Cmt 13 Oca 2018, 11:17

Yıllardır ha başladı ha başlayacak şükür sonunda başlamış inşaat
Darısı Otogar metrosuna


alen Doğu Gencer
1 yıl önce - Cmt 13 Oca 2018, 12:30

2019 da biteceğini umuyorlarmış. yani bu 2020 de olabilir . 2022 de

Ömer_KSK
9 ay önce - Pzr 22 Nis 2018, 14:58

Bornova Atatürk Mahallesi'nden Bayraklı Şehir Hastanesi inşaatı.

sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet