Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Misafir ad2

11 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 12:16

Van daki stadyum projesinde gelişme var mı

Misafir ad2

10 ay önce - Pts 20 Ksm 2017, 02:05

Van da basketbol salonu 2015 yılında hizmete üstelik 5 bin kişilik girdi neden futbolda da stadyum yapılmaz anlamış değilim en az 25 bin kişilik Sivas Malatya tarzı bir stadyum yapılsa güzel olmaz mı

Baha Kayım
10 ay önce - Cum 15 Arl 2017, 00:52
VAN'a 25 bin kişilik bir MODERN STAD YAPILMALIDIR.

VAN YENİ STADI AYNI YERE YAPILABİLİR.
Vanlı kardeşlerim.Van'a bir kez oda 2000 yılında gelmiştim.Şehrin tarihini biliyorum, şehir güzel,deprem geçirdi son durumu bilmiyorum.Fakat, doğuda böyle Deniz gibi bir Göl tabiatı kenarında enfes manzaralı, havası temiz bir şehir, inşallah iyi planlanmıştır, zira bu göl ve Akdamar Adası ile Turizm geleceği iyi olabilir. Türkiyede futbol kamuoyundan haberdarım.Fakat, şunu söyleyelim; yeni yapılan Stadların yarısı yanlış yerlere şehir dışına yapıldı ve seyirci gitmiyor.Şehir içinde stad daha iyidir ve eğer merkezi yerde ise Stad altına yapılacak olan mağazalar, dükkanlar,restoranlar ile kulübe gelri getirir,hele de Van gibi oldıkça uzak bir şehir kulübü için bu çok önemlidir.bakın,İzmirde Gözetepe gibi bir Kulübün antreman tesislerinin olduğu yere nice uğraşlarla 20 bin kişilik Stad yapılıyor.Sanırım 35 bin mt.kare idi, sanki bu kadar arazi Van eski Stadında da var gözüküyor.Kenar sahadan alınabilir, az kamulaştırma yapılır, o gözüken boş yerlere güzel otopark alanları yapılabilir.

Diğer konu ise Vana 30 bin ve üstü Stad çok lüks olur.Neden? Diyebilirisniz Şehrin nüfusu şu kadar..Hayır efendim, önemli olan Futbol kültürüdür.Mesela Gaziantepe 33 bin kişilik Stad yapıldı, çeyreği dolmuyor.Haa diyeceksiniz Süper Ligde değil, ama Süper Ligde iken o eski 20 binlik Kmail Ocak Stadının yarıısnı bile dolduramıyordu 1 Milyon 600 bin Nüfuslu gelişmiş Antep şehri.Fakat, 200 binlik Trabzon 42 bin kişi Stadı dolduruyor, fark neden* Futbol kültürü.Yine 700 bin Nüfuslu Eskişehir 33 bin kişi Stadı doldururken, 1 Milyon nüfuslu Mersin 25 bin kişilik Stadı dolduramıyor.Birde Yeni Stadların çoğu dolmazsa evsahibi takım için ses ve ambiyans desteği olmuyor.Onun için Vana tahminen 25 bin kişilik bir Stad yapılması daha isabetli olur gibime geliyor.Dışarıdan bir yorum yaptım, doğrusunu VANLILAR BİLİR ama neticede yine Siyasiler karar veriyor.Yalnız Futbol kamuoyu oluşturup, doğru tercihler yapmaları sağlanabilir.
Birde eski yorum-haberlere baktım ve en eski Stad yerine bir point yaptım:
Hayırlısı, EN KISA ZAMANDA olsun inşallah.

hüseyin dolunay
9 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 01:53

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Murat Zorluoğlu, #Van'a yapılacak şehir stadyumu proje önerisi hakkında, Ankara'da bilgi verdi...

(+)

Van bir simge kazanmak istiyorsa, Van Gölü kenarına yaptırmalı bu stadyumu !!

Misafir 264

9 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 11:06

Van golu icine yapilsa daha iyi olmazmi. Soyle kiyidan 2 km kadar uzaga kara ile baglantisi hic olmasa stada ulasim sadece tunelle veya teknelerle saglansa ve stadin cevresi genis tutulup spor tesisleri antreman sahalari kapali 10/15 bin kisilik kutu gibi yarisi yuzeyin altinda olacak sekilde Bjk vodafon gibi spor salonu hatta stad da bu sekilde yani yarisi zemine gomulse. Hatta bunlar yapilirken su sporlariyla ilgili kapali acik tesislerde ada icinde planlansa iyi olurdu. Dusunun Van golu icinde devasa spor kompleksleri. Mimarisinde diger stadlarda ve salonlardaki gibi sacmalamazlarsa Muhtesem olmazmi. Gole zarar vermeyecek bir bolgesi secilerek yapilamazmi maliyet tabiki biraz tuzlu olur.

Misafir 751

9 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 11:22

Fotoğrafı var mı görebilsek

Misafir e0c

8 ay önce - Çrş 14 Şub 2018, 12:35

Proje hazır mı?
Fotoğraf varsa atabilir misiniz?
Van da yeni stadyum hayırlı olsun bu arada.....

Misafir 550

8 ay önce - Çrş 14 Şub 2018, 18:28

O kadar çok ile, ilçeye stad yapıldı ki düşünüldüğünde Van'a bu zamana kadar yapılmamış olmasına hayret ediyorum ve yakıştıramıyorum. Zira van merkez yarım milyonu aşmış bir kent. Her ne kadar gerçek vanspor mefta olmuş olsa da (malesef) bld vanspora da halkın ilgisi inanılmaz fazla. Netice itibariyle sosyolojik durum ve nüfus ile bu nüfusun futbola olan ilgisi düşünüldüğünde 30 binlik (TEK KAT) bir stadyumun en ideali olacağını düşünüyorum. ALLAH RIZASI İÇİN BURADA BARİ ÇİFT KAT VE KAT ARASI GEREĞİNDEN FAZLA BÜYÜK STAD YAPMAYIN. BU İNSANLARI SOĞUTUYOR. HEM GÖRSEL HEM DE TARAFTARIN EFEKTİF OLABİLMESİ ADINA ERZURUMDAKİ GİBİ TEK KAT STAD YAPILMALI. Erzurum 23 bin van'a da aynısın az büyüğü yani 30 binlik olanı fevkalade olur. Daha fazla sakın olmasın. Fuzuli büyük oluyor, dolmayınca kötü gözüküyor. Hele çift kat olunca iyice felaket !

Umut Yavuz

8 ay önce - Prş 15 Şub 2018, 18:18

Van gibi büyük şehire kaliteli stad yapılmalı,özellikle son dönemlerde iranlılarında ilgi odağı

Serkan Berk
8 ay önce - Cum 16 Şub 2018, 03:34

-30 065 kişilik
-2 katlı
-Dış cephesi Van Gölü gibi mavi

bir stadyum yeterli.

sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET