Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
BARIŞCAN
11 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 01:14

Yaradanını tanımayan , az da olsa tanısa bile ondan hakkıyla korkmayan kimse her türlü günaha rahatlıkla girebilir. Şu zamanda kimse kimseden korkmuyor zaten. Dilediğini , nefsinin isteklerini , haram helal bilmeden binbir türlü günaha girebiliyor. Halbuki Allahu tealaya söz vererek şahitlerin huzurunda kıyılan nikah böyle kirli emellere , iğrençliklere aldatmalara varmamalı. Her zaman özellikle aldatanlar empati yapmalılar. Empatide bile böylelerinin içi vicdanı rahat olanlar varsa ben o kişilerdeki vicdandan da şüpheliyim ...

İsmail Kılıçaslan

11 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 11:58

Alıntı:

Ne demek yani bu İsmail Bey biraz açar mısınız? 

Sosyo Ekonomik durum iyileştikçe insanlar mutsuzlaşıyor mu yani? 

Çok kapalı konuşmuşsunuz İsmail Bey. 

Çevremde iyi gelirli çiftlerin daha kolay boşandığıni gözlemledim. Eşleri çalışmayan daha az eğitimli, yine iyi gelirli ailelerde de erkeğin hayatında hep ikinci bir kadın oluyor.

Misafir a7d

11 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 14:28

"Yaradanını tanımayan , az da olsa tanısa bile ondan hakkıyla korkmayan kimse her türlü günaha rahatlıkla girebilir. Şu zamanda kimse kimseden korkmuyor zaten. Dilediğini , nefsinin isteklerini , haram helal bilmeden binbir türlü günaha girebiliyor. Halbuki Allahu tealaya söz vererek şahitlerin huzurunda kıyılan nikah böyle kirli emellere , iğrençliklere aldatmalara varmamalı. Her zaman özellikle aldatanlar empati yapmalılar. Empatide bile böylelerinin içi vicdanı rahat olanlar varsa ben o kişilerdeki vicdandan da şüpheliyim ... "

ALINTI

Sende vicdan ne gezer? Eğer zerre kadar Vicdanın olsaydı, bu aldatmalara sebebini de söylerdin. Erkekler boşanamıyor, boşanmak demek intihar etmek demek. Devlet, varını yoğunu alıyor. Erkek boşanamayanca yada boşandıktan sonra evlenemeyince fuhuşa yöneliyor.

Bu fuhuşa yönelenler, yaradanını senden daha iyi biliyor ve yaradanına senden daha bağlı.
Türkiye artık avrupa gibi oldu. Zaten devletin istediği de bu idi. Erkek evli ama başka bir kadının koynunda. Kadında evli ama başka bir erkeğin koynunda.

Mert Karakoyun

11 ay önce - Pts 15 Oca 2018, 17:32

Medyada boşanmalar ile alakalı o kadar fazla haber yapılıyorki...

Neredeyse boşanmayan ünlü yok. Bazı ünlüler 2-3-5 defa evlenip boşanıyor.

Medya bunu o kadar fazla haber yapıyorki halk artık bunları içselleştiriyor ve normal bir şey gözüyle görmeye başlıyor sonra boşanmalar neden patladı.

Bence medyayı da iyi denetlemek lazım.

Medya hangi haber daha çok tık alacaksa, izlenecekse kısaca para kazandıracaksa onu yayınlıyor etik ahlak edep umurlarında bile değil.

mehmet2314
11 ay önce - Pts 15 Oca 2018, 17:38

Mert kardeş medyayı da fazla suçlama öyle bir devire düştük ki hem insanları tanımak artık çok zor hem de kimse kimseye artık analarimiz babalarimiz gibi de katlanamiyor Kabahatın çoğu bizde medyanın bir etkisi olduğuna inanmıyorum

Mert Karakoyun

11 ay önce - Pts 15 Oca 2018, 17:40

Medya ana neden değil ama bence etkili. Hele sosyal medya.. tam bir illet ve fitne makinası..

Kipcak
11 ay önce - Pts 15 Oca 2018, 17:40

Maddiyatcilik ve tüketim toplumu insanlari özellikle kadin milletini bu hale getirdi.

berkay murat
11 ay önce - Pts 15 Oca 2018, 17:51

Feminizm yüzünden. Eşitlik diye birşey olamaz. Doğanın kanunu gereği erkek her zaman baskın, bir adım önde olmalı ve kadını sahiplenmelidir. Eskiden bu böyleydi ve herkes mutluydu. Feminizm denen felaket derhal ortadan kalkmalıdır.

Mert Karakoyun

11 ay önce - Pts 15 Oca 2018, 18:05

Feminizmi ben tam bir zehir olarak görüyorum. Toplumu ve aile yapısını zehirliyorlar.

kemalviyana
11 ay önce - Pts 15 Oca 2018, 19:14

Avusturyada Müslüman Türk ailelerinde maalesef bosanma olayi kat kat fazlasti

Bir arkadasin oglu gecen sene bosandi neden nicin ayrimdi tabii bilemeyiz tek bildigimiz bu bosanmada maddi ve manevi olarak erkekin cok zorluk cektigidir.. avusturya kanuna göre eski esine nafaka verecek ayreten 11 yasinda ogluna ayligin 20% para ödüyormus.. tabii ki cocugudur normaldir.. kadina bakiyoruz calismiyor! Devleten yardim aliyor! Kira yardimi aliyor! Devleten cocuk parasi aliyor! Ayreten babadan hem kendisi icin hemde cocugu icin nafaka aliyor! Birde altinda audi a6...

Bu nasil adalet????

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET