Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
onurnazliaka
2 yıl önce - Cmt 23 Tem 2016, 20:50

Ağrı ulaşım sistemi şu şekilde:

Mavi-beyaz hat: Sağlık Yerleşkesi - Cumhuriyet Meydanı - Erzurum Caddesi - Üniversite
Turuncu beyaz hat: Bulut Mahallesi - Hanibaba Caddesi - Cumhuriyet Meydanı - Erzurum Caddesi - Üniversite
Kırmızı beyaz hat: Esentepe - Kağızman Caddesi - Yeni Van Caddesi - Çevre Yolu - Üniversite
Beyaz hat: Cumhuriyet Meydanı - Yeni Van Caddesi - Ahmed-i Hani Havalimanı


Güzergâhlar


Bu hatlardan beyaz hatta sadece belediye otobüsü, sabit tekli araç olarak çalışmaktadır. Mavi-beyaz, turuncu-beyaz, kırmızı-beyaz hatlarda genel olarak özel halk otobüsleri çalışmakta olup belediye otobüsleri bu hatlara destek vermekte ve özellikle zirve saatlerde sefere çıkmaktadırlar. Tüm bunların dışında hizmete giren yeni bir dolmuş hattı bulunmaktadır. Bu dolmuş hattının güzergâhını tam olarak bilemiyorum. Ancak şehir merkezi içinde gezmektedir, zaten araç sayısı da çok azdır. Van Yolu üzerinde, ceza evinden merkeze geldiğini düşünüyorum.

Ağrı'da havuz sistemi vardır. Otobüslerde Kentkart geçerlidir. Şoför kartı uygulamasına son verilmiştir. Özellikle yolcudan ücreti aldıktan sonra kart basmayıp parayı kendisi alan şoförler bu duruma neden olmuştur. Ancak bozuk paranız olduğu takdirde otobüs içinden kart bulabilirsiniz. Aktarma imkânı yoktur. Tam biniş bedeli 1,50 TL, indirimli biniş bedeli 1 TL'dir. Ücretsiz biniş hakkı olan yolcular da otobüslerden yararlanabilmektedir. Otobüsler sabah 06.30 itibarıyla çalışmaya başlamaktadır. Akşam da sanıyorum 23.00 civarı seferler sonlanmaktadır.

Havalimanına giden beyaz hattın günde iki adet seferi bulunmaktadır. Kısmetse İstanbul için Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşları başlarsa sefer sayısı üçe çıkacak. Uçak kalkış saatinden 1 saat 5 dakika önce Cumhuriyet Meydanı'ndaki Migros önünden kalkış yapan araç, yine kalkış saatinden en az 2 saat önce buraya gelip yolcuların araçta da bekleyebilmelerini sağlamaktadır. Havalimanına giden yolcuyu götüren araç, dönüşte de gelen yolcuyu almaktadır.

Daha önceleri Ağrı'da özel halk otobüsleri yoktu. Hanibaba Caddesi üzerinde eski model Ford Transit'ler gördüğümü hatırlıyorum. Bu araçlar tıpkı İstanbul'daki taksi dolmuşlar gibiydi. Renkleri de turuncuydu. Örneğin Hanibaba-Üniversite hattı, rengini o eski dolmuş hattından almıştır. Ağrı'da görev yapan bir tanıdığımın söylediğine göre, Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü bu araçlar hakkında olumsuz görüş bildiriyor ve mutlaka değiştirilmeleri gerektiğini söyleyip belediyeden bu konuda bir dönüşüm bekliyor. Eski belediye başkanı Hasan Arslan zamanında başlayan dönüşüm çalışması mevcut belediye başkanı Sırrı Sakık zamanında tamamlanıyor.


onurnazliaka
2 yıl önce - Cmt 06 Ağu 2016, 16:47


(+)


onurnazliaka
1 yıl önce - Pzr 14 May 2017, 17:59


(+)


Ağrı'da otobüs içi bilgilendirme ekranları çalışmaya başladı. Bu ekranlarda güzergâh üzerindeki tüm duraklar adlandırılmış bir şekilde, ayrıca anons sistemiyle durak adları yolculara da duyuruluyor.onurnazliaka
1 yıl önce - Prş 20 Tem 2017, 22:29


(+)


Misafir 29e

1 yıl önce - Cum 15 Arl 2017, 15:48

ağrı otogardan ibrahim çeçen üniversitesine nasıl giderim

onurnazliaka
1 yıl önce - Pzr 07 Oca 2018, 21:14


(+)


Alıntı:
ağrı otogardan ibrahim çeçen üniversitesine nasıl giderim

Yürüyerek. Ya da çok hevesli iseniz kırmızı renkli Esentepe-Üniversite hattına binersiniz.Misafir 264

1 yıl önce - Cum 12 Oca 2018, 19:10

Agri da daha buyuk otobusler mevcut degilmi.

Misafir 4b6

7 ay önce - Pts 25 Hzr 2018, 18:29

İyi günler batıkent üniversite hattının durak iletişim numarası varmı
acillll


İsmail Kılıçaslan

7 ay önce - Pts 25 Hzr 2018, 18:34

Nisan ayında alınmış otobüsler
Sanırım 9m


onurnazliaka
5 ay önce - Cmt 11 Ağu 2018, 16:39


(+)
sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM