Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Pegasus Airlines havayolu şirketi: Sivil Havacılıkta Farklı Bir Vizyon
« önceki   123 ... 118119120 ... 125126127   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 119
Haldun Turan

3 gün önce - Cum 12 Oca 2018, 15:14

6-9 ocak günleri arası İzmir'den İstanbul Atatürk Havalimanına Pegasus ile uçtum ve gayet de keyifliydi

Bir Pegasus üyesi olarak biriken puanlarım vardı ve hepsini kullandım uçuşum bedavaya geldi yemişim suyunu ne oldu su içmezsek ölecek miyiz haha hayret bir şey.

Pegasus'un suya bile para aldığını eleştirebiliriz ama o zaman havalimanları işletmelerinde su dahil herşeyi abartı yüksek paraya satan yerleri de eleştirin esas orada adamı soyuyorlar

Ukrayna Kiev'den gelen arkadaşımı büyük bir tesadüf sonucu havalimanında gördüm ve aynı uçakla dönüyormuşuz.

Hemen koltuk numaralarımızı yanyana yaptık ve beraber uçtuk İzmire.

45-50 dakikada sorunsuz geldik.İzmirden tek giderken de zamanında kalktı.

Pegasus kampanyalarını seviyorum ve takip etmeye devam ediyorum.

Son kampanya Balkan şehirleriyle alakalı.

Yarın akşama kadar uygun bilet var Balkan şehirlerine

karnifeks
3 gün önce - Cum 12 Oca 2018, 15:26

genellikle rötarsız ve zamanında kalkması, diğer havayolu şirketlerine göre belirgin ucuz oluşu nedeniyle genelde pegasus'u tercih ediyorum

M.Ali Döngelci

3 gün önce - Cum 12 Oca 2018, 15:29

Bilet Ucuz pahalı diye Polimige girmek istemesemde biraz önceki Tecrübemi Size aktarayım !
Ben ve Ailem Yurt Dışında Almanya’da Yaşıyoruz ve Yazları Türkiye İzni Nasip Olursa her Sene gelip gidiyoruz!
Biraz Önce Köln - İzmir Bileti Baktım Ağustos 18’inde gidiş , Dönüş 1 Eylül ve Fiyat Pegasus’ta toplam 335,00 € idi.
Aynı Güzergah aynı Tarih Sunexpress’de 290,00 €’ya !
Yuvarlak olarak ilk Bakışta 45,00 € Bilet başı Fark ama Bagaj Hakkı ( Limit ) Pegasus 20 Kg Sunexpress 30 yani üstüne 10 Kg Ek Bagaj Satın aldığınızda Rakam 60 illa 70 € daha artıyor !
Şimdi Pegasus Ucuz diyen ve Erken Reservasyon diyenlere sorarım,Uçuşa daha 7 Ay’dan fazla var !
Daha Ne erken Revervasyon ile ne kadar Ucuza alabilirim?
Türk Hava Yolları ise Aktarmalı Uçuşu var izmir’e ( Köln veya Düsseldorf’tan ) !
Geçmişte defalarca Tecrübemiz oldu Pegasus ile Fiyatıda Ucuz değil ise Tercih nedenim kalmıyor !
Ha bazen Mecburiyetten Uçuluyor,başka Yer yok ise Bulduğunuza Dua ediyorsunuz O ayrı konu.
Su konusuna gelince Evet Ücretli hem Pegasus hem Sunexpress.Uçak içinde Uçuş esnasında Satış yapılınca alıyoruz.Yemek gerekli değil bekleyip Uçuş sonrası Yenebilir ama YAZIN SICAKTA SU’SUZ OLMAZ !
Çünkü içecek Geçirmek ( Sıvı ) Yasak!
Ben Şahsen Bilet başı 100,00 € veya 150 € daha Pahalı olda Seve Seve Türk Hava Yollarından alırım !
Ama direk Uçuş Yok ne yazıkki ! Türk Hava Yolları senelerce Uçtuğu Hat’tı Sunexpress’e bıraktı ( İzmir - Köln ) .
Selamlar Hayırlı Cumalar

BHavaci
3 gün önce - Cum 12 Oca 2018, 15:54

İki uçuşunuz da direkt mi yoksa aktarmalı mı?

Uğuray
site denetçisi
3 gün önce - Cum 12 Oca 2018, 17:47

Aralık ayı içinde Konya'ya gidip geldik.
Artık giderken miydi dönerken miydi hatırlamıyorum.
Servis sırasında hemen ön koltuktan bir bayan su istedi.
Sanırım 3 lira su.
Kadın 5 lira verdi.
Hostlar iki tur attı uçak içinde para üstü verebilmek için.
Ama o 2 lirayı kadına veremediler.
En son çare olarak.
Kendi reklamlarının olduğu magneti kadına sattılar.
Magnet olduğunu tahmin ediyorum.
Zoraki satış dedikleri bu olsa gerek.
Yine aynı yolculukta adam nakit para 50 lira ile aldığı sandviçin parasını vermek istedi.
Adama zorla kredi kartı kullandırdılar.
Adam acele ile açıp yemeğe başladığı için mecbur kaldı.

Serkan Guzel
3 gün önce - Cum 12 Oca 2018, 19:09

He he...

Daha ne garabetler, ne garabetler...

Pegasus'un para alma üstünü verme işlerinde, benimde epeyce yaşadığım, müşahit olduğum şeyler var.

Yurtdışından yurtiçine doğru gelirken, önceleri; dolar, Euro ve TL kabul ediyorlardı. Uçakta som veren oluyor, ruble veren oluyor, kabul etmiyorladı. Yolcular bir biri arasında yardımlaşıp, uygun para cinsi temin ederek siparişlerini almaya çalışıyorlardı. İlerleyen zamanlarda şirket kabul ettiği döviz cinsinin sayısında artışa gitti.

Ama tabi, bu defa da bir üstteki üye arkadaşın belirttiği üzere, para üstünü geri vermede gülünç durumlar yaşanmaya başladı.

Neyse daha fazla yazmayayım. Madem uçakta parası ile yiyecek içecek satacaksın, müşteriyi yormamak adına her türlü önlemini de alacaksın.

Haldun Turan

3 gün önce - Cum 12 Oca 2018, 19:18

9 ocak günü İstanbul Atatürk'den İzmir'e uçarken arkadaşım daha önce tavuklu sandviç siparişi vermişti yarısını bana verdi ve verirken gel 2 tane bira patlatalım dedi

Menüsünde 2 bira 22 lira diyordu Efes minik kutulardan gayet hoşdu ve bizde bir güzel biramızı tavuklu sandviç eşliğinde götürdük midemize

22 lira bozuğumuz vardı.

Oh sefamız olsun.

Bir tane pub'a gidip içsen bardakta, 50cc'lik 13 lira kutuda ya da şişede içsen 15 lira civarı bence fiyatı oldukça makuldü biranın.

Pegasus üyeliğine de devam kampanyalarına da devam

Haldun Turan

2 gün önce - Cmt 13 Oca 2018, 23:13

7 aralık sabahı Ankara'ya uçmadan önce çektiğim fotoğrafdır.

(+)

Serkan Guzel
2 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 00:20

Ankara - Trabzon seferini yapan Pegasus 'un uçağı, Trabzon hava alanında iniş sırasında pistten çıktı.

Yaralıların olabileceğinden bahsedilmekte...

mehmet güngör bağ
2 gün önce - Pzr 14 Oca 2018, 00:29

Trabzon Valisi Yücel Yavuz'un AA Yaptığı açıklamaya göre
yolcular tahliye edilmiş,yaralı olmadığı yönünde bilgiler verildiği,uçagın
iniş sonrasında pistden çıkarak toprak alana saplandığı belirtiliyor

* PC-8622 sefer sayılı TC-CPF kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi uçak
* Trabzon Havalimanı bu sabah(14.01.2018 pazar) Saat 08:00'ye kadar uçuş trafiğine kapatıldı

son fotoğraf uçağın yolcuların tahliye sonrasında çekilmiş

Kaynak: Ntv,AA,Hürriyet gazetesi internet sitesi, Haber 61 internet sitesi
Fotoğraflar Ulusal ve Yerel Basından alıntıdır

En son mehmet güngör bağ tarafından Pzr 14 Oca 2018, 01:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

sayfa 119
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 118119120 ... 125126127   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM