Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Kilikya Antik Kenti ve Anazarbus (Anavarza) Kalesi
« önceki   123 ... 232425   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 24
ahmetersungur

8 ay önce - Cum 12 Oca 2018, 10:47

(+)

Resul GUL
6 ay önce - Prş 22 Mar 2018, 20:43
Anavarza Antik Kenti Restorasyon çalışmaları

Vali Demirtaş başkanlığında düzenlenen toplantı ile 15 Nisan 2014 tarihinde UNESCO Dünya Mirasının Geçici Listesine giren Anavarza Antik Kenti’nin asıl listeye girebilmesi için yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

(+)

Aslında Bu Listeye girdiği ile ilgili haberler vardı Tekrar geri mi çıkarıldı anlayamadım..

Detaylar

Alıntı:
Antik Kent’te yapılan restorasyon çalışmalarında gelinen aşamanın da ele alındığı toplantıya Vali Yardımcısı Murat Süzen, Kültür Turizm Bakanlığı Dünya Miras Alanları Şube Müdürlüğü Uzmanları İpek Özbek Kıvılcım, Neşe Akdoğan, Zeynep Tuna Yüncü ve Uğur Işık ile Çukurova Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Fatih Gülşen ve ilgili diğer yetkililer katıldı.

Çukurova Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Fatih Gülşen’in yaptığı sunum ile başlayan toplantıda kısa bir değerlendirme yapan Vali Demirtaş, Hellenistlik, Roma, Doğu Roma, Orta Çağ, Arap, Ermeni ve Osmanlı gibi Anadolu’nun birçok önemli uygarlıklarının kültür izlerini taşıyan kenti ayağa kaldırmak için çalışmaların kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

Adana’nın sayısız doğal güzellikleri ve tarihi değerleriyle turizm konusunda önemli bir yere sahip olduğuna değinen Vali Demirtaş, "Anavarza Antik Kenti’mizin UNESCO Dünya Mirası asıl listesine girebilmesi ve ilimizin dünya turizm gelirlerinden hak ettiği payı alabilmesi için tanıtım çalışmalarının çok iyi yapılması gerekmektedir.

Ancak her şeyden önce Antik kentin restorasyon çalışmalarını bir an evvel tamamlamalıyız. Bunun için her kurum üzerine düşen sorumlulukları layıkıyla yerine getirmelidir’’ dedi.

Toplantı, yapılan bilgilendirmelerin ve karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

http://www.yorumadana.com/vali-demirtastan-anavar ...14721h.htm

Mert Savaş

4 ay önce - Prş 03 May 2018, 12:15

COĞRAFYA BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİYİM VE ÖDEV KONUM ANAVARZA ANTİK KENTİ ACABA FOTOĞRAF ÇEKEBİLECEK BİRİLERİ VAR MI KENDİM GELİP FOTOĞRAFLAYACAK MADDİ DURUMUM YOK :/ VE ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFLARDAKİ İÇERİĞİN NE OLDUĞUNU AÇIKLAYABİLECEK BİRİSİ LAZIM LÜTFEN YARDIMCI OLUN 30 PUAN DEĞERİNDE BİR ÖDEV

Resul GUL
4 ay önce - Prş 03 May 2018, 12:33

Kolay gelsin Antik Kentin konusu olacak noktalar neler olacak acaba? Coğrafya olduğuna göre Kalenin ve Kentin konumu, Yapı elemanları toprak yapısı vs. bunlar mı konu edilecek yoksa genel bir tanıtım mı olacak (Asıl konusu olan Tarihi yönü de ele alınacak mı) Çünkü Fotoğraflar ona göre seçilmeli.

Mert Savaş

4 ay önce - Prş 03 May 2018, 13:03

Abi yapı malzemeleri ve arazi yapısı öenmli, ve sonrasında tanıtım kısmı.neresinde ne var, hangi bölümler ne olarak kullanılıyordu, bazı kendıne has özellikleri, kentin tarihi ve turizmdeki önemi falan konuya dahil.

Alıntı:
Kolay gelsin Antik Kentin konusu olacak noktalar neler olacak acaba? Coğrafya olduğuna göre Kalenin ve Kentin konumu, Yapı elemanları toprak yapısı vs. bunlar mı konu edilecek yoksa genel bir tanıtım mı olacak (Asıl konusu olan Tarihi yönü de ele alınacak mı) Çünkü Fotoğraflar ona göre seçilmeli.

sayfa 24
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA