Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Atatürk Orman Çiftliği - Hayvanat Bahçesi
« önceki   123 ... 262728   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 27
Misafir 202

3 yıl önce - Cum 04 Eyl 2015, 09:33

Ortadoğunun ve balkanların en büyük hayvanat bahçesi yapılacaktı, safari park yapılacaktı buraya ne oldu o iş haberi olan varmı?

babtek
2 yıl önce - Çrş 09 Mar 2016, 16:08

Ankara'nın diğer intergalaktik projelerine benzedi sanırım.

Misafir 3a4

1 yıl önce - Cum 20 Ekm 2017, 14:05

Evet i.melik gökçek Hayvanat Bahçesini yok ettin, şimdide layığını buluyorsun. Müstehaktır.veysel döker
1 yıl önce - Prş 11 Oca 2018, 09:06

Evimize şehir dışından misafir geldiği zaman ilk gezdirdiğimiz yerdi hayvanat bahçesi. Şimdi yıllardır kapalı, tekrar açılıp açılmayacağı ise muamma.

truyana
10 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 18:15


Gözet: ''Başkent'e Yerli ve Milli Hayvanat Bahçesi Kurulsun''

Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat Gözet, Ankara'nın önemli bir eksikliği olarak görülen hayvanat bahçesi meselesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Talat Gözet , Ülkenin Başkenti ve 2.büyük şehri olan Ankara'da vatandaşın hem turistik olarak hem de bilgilenme amaçlı gezebileceği bir hayvanat bahçesinin olmamasını önemli bir eksiklik olarak gördüklerini söyledi. Geçmişte Ankara'mızın AOÇ arazileri sınırları içerisinde büyük ve gelişmiş olmasa da bir hayvanat bahçesi var idi. Buraya insanlarımız ,aileler ,çocuklarımız ve Ankara ya çeşitli amaçlar için gelen diğer illerden gelen insanlar ve turistler gider gezerlerdi. Burada hem sokaklarda, evlerde görülemeyecek yabani hayvanlar başta olmak üzere yüzlerce türdeki hayvanları görme ve tanıma fırsatı bulurlardı. Bu hayvanat bahçesi Ankapark çalışması nedeni ile tasviye edildi ve burada yaşayan hayvanlar Kayseri başta olmak üzere Anadolu'nun değişik hayvanat bahçelerine gönderildi. Uzun bir süredir de Başkente bir hayvanat bahçesinin tekrar yapılıp yapılmayacağı muamma...

Hayvanat bahçeleri o şehrin sembollerinden bir tanesidir. Doğaya,çevreye önem verdiğinizin bir göstergesidir. Şehrinizin insanına değer verdiğinizin karşılığıdır. ve ilinize gelen turistlerin ziyaret edeceği mekanlardan bir tanesidir. Şimdi böyle bir durum yok çünkü ortada hayvanat bahçesi yok

İSTANBUL, BURSA, GAZİANTEP, ANTALYA'DA VAR ANKARA'DA YOK

Türkiye'nin önemli büyükşehirlerinde bulunan modern, hayvan çeşitliliği yüksek bir çok hayvanat bahçesi var iken neden Ankara'da halen yok bunu anlamakta zorlanıyoruz. Yani Türkiye'nin Başkentinde bir hayvanat bahçesi olmaması yetkilileri üzmüyor mu? Gaziantep te, Antalya da, İstanbul da Bursa da İzmir de Konya da var iken neden Ankara'da yok... Bizler Türk Veteriner Hekimler Birliği olarak bu duruma üzülüyoruz ve elimizi taşın altına koymaya hazırız. Veteriner Hekimler olarak her türlü katkıyı sağlamaya hazırız. Hayvanların bulunması, getirilmesi onların sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlamaya hazırız. 6 Milyon Ankaralıyı gelin bu güzellikten mahrum bırakmayın. bunu bir an önce hayata geçirin, yeterince boş arazi, teknoloji ve hayvanlarımız bulunmakta. Gelin el birliği ile Ankara'mıza güzel ve modern bir hayvanat bahçesi kazandıralım. Belediye Başkanımız Mustafa Tuna'ya çağrımızdır.

TAMAMINA YAKIN YERLİ VE MİLLİ HAYVANLARDAN OLUŞAN BİR HAYVANAT BAHÇESİ KURABİLİRİZ

Talat Gözet , Ülkemizde çok ciddi sayıda yerli hayvan ırkımız var. Örneğin Ankara kedisi , Van Kedisi, Anadolu Mandası, Sivas kangalı, Hatay sarısı ipek böceği v.b. gibi bir çok yerli hayvan ırkına sahibiz. Hem dünya genelinde bulunan yabani hayvanları, hem de bu kendi hayvanlarımızı barındırabiliriz. Böylelikle yerli ve milli hayvanlarımızda millete tanıtarak onları benimsemelerini sağlayabiliriz. örnek bir çalışma olabilir. Bizlerde Türk Veteriner Hekimler Birliği olarak bu hayvanların sağlıklı bir şekilde yaşamalarını ve bu hayvanlar ile ilgili tüm bilgileri hazırlayarak halkın hizmetine sunabiliriz. Ankara Büyükşehir Belediyesi ile bu tür örnek bir çalışmayı hayata geçirerek Başkentimize bir hayvanat bahçesi kazandırabiliriz. Bu hayvanat bahçesinde çocuklara, turistlere yönelik eğitici ve bilgilendirici tanıtım materyalleri hazırlayarak aynı zamanda onlara eğitimlerde verebiliriz.

HAYVANAT BAHÇELERİNE YAPILAN YATIRIMLAR ZARAR ETTİRMEZLER

Ülkemizdeki ve Dünya da bulunan hayvanat bahçelerine baktığımızda zarar eden olduğunu duymuyoruz. Kaldı ki bu tür yatırımlarda da karlılık aranmaz sosyal projelerdir ve vatandaşa devletin önemli bir hizmetidir ve sorumluluğudur. Sonuçta vatandaş bu tür bir yere gittiğinde belli bir giriş ücreti ödeyecektir ve içeride de kafelerden, büfelerden alışveriş yapacaktır. dolayısı ile yapılan yatırım belli bir süreç sonunda telafi edilecektir. Bunun en güzel örneği Darıca hayvanat bahçesidir kendi kendini amorti eden bir mekan haline geldi. Ankara da böyle bir örnekle kurulup zarar ettirilmeyebilir.


http://www.haberankara.com/gozet-baskent-e-yerli- ...sun/65364/sayfa 27
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA