Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Kayseri'de ne nerede yenir, nereye gidilir?
Sayfa: Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 37, 38, 39  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ilteberbeg
6 yıl önce - Sal 28 Ağu 2007, 11:39
Kayseri Gezi Tatil ve Otel Rehberi

[Reklam amaçlı yazılan mesaj silindi. - Ayhan - Cum 31 Ağu 2007 10:29 ]

tuncer3838
6 yıl önce - Prş 30 Ağu 2007, 01:33
neerde yenir???

oncelikle mantı yemelisniz bunu kayseri parkta leziz bi şekilde yersiniz. lahmacun yemek için sivas caddesi sırasında sultan lahmacun var ora super yapıor, hacıbaba da kokarec yiyebilirsiniz, iskender yemek için 27 mayısta iskender var temiz ve guzel bi yer,hamur işi için liderden yararlanabilirsiniz,balıkçılarda balık ekmek yiyerek istanbulu hatırlyabilirsiniz, baya vardır yenecek yemek gidilecek yerler sırası ile kayseri park,ipek saray, seker golu,sarımsaklı,erciyes,bestepeler, almer,kapuzbaşı,sultan sazlığı,şeker fabrikasını da olesine gezin acayip yer muthiş,yeni stat yapılor oraya bakın,talasa gidin gezin guzel yer

Burhanettin Akbaş

6 yıl önce - Cmt 01 Eyl 2007, 15:30
NİYOLA

NİYOLA
Kayseri mutfağının sunulduğu en güzel mekanlardan biri: NİYOLA.  Tuna Caddesinde, oldukça şirin bir mekanda hizmet veriyor.
Özellikle sabah kahvaltısı... Ben çok sevdim. Açık büfe... Tabağınızı dolduruyorsunuz, ne isterseniz var. İç içebildiğin kadar ve fiyat çok makul... Ayrıca bir bazlama yapmışlar, ben böyle bazlama yemedim. Son derece hafif ve çok güzel kabartmışlar. Bir de Kayseri'nin meşhur sulu böreği... Puaçalar da kendi imalatları ve nefis olmuş... Kızartmalar ve meyve servisi de yapılıyor ki ben bu kahvaltıya ve bu fiyatlara bayıldım doğrusu. Bir "lezzet avcısı" olarak tavsiye ederim. Bana güvenin.  

(+)

(+)

Burhanettin Akbaş

6 yıl önce - Pzr 23 Eyl 2007, 00:39

KAYSERİ MUTFAĞI
Geleneksel Kayseri yemeklerini yiyeceğiniz seçkin bir mekan... Kayseri Park'ta... Mantı, İçli Köfte, Fırınağzı gibi geleneksel ana yemekler dışında, zeytinyağlılar, çorba çeşitleri dahil oldukça geniş bir alternatif sunuyorlar. Oraya gitmişken geleneksel Kayseri tatlısı "Nevzine"yi özellikle tavsiye ederim. Lakin, dışarıdan Kayseri'ye gelecek arkadaşlar için ise Nevzine'yi tavsiye etmem; çünkü, daha ilk seferde alışkanlık yaparsa zora düşersiniz ve çevrenizde "Nevzine" yapan bir yer bulamayınca tekrar Kayseri'ye gelmek zorunda kalabilirsiniz.

qursat

6 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 12:28

Erciyes yolu üzerinde Elit Restaurant var orası da çok güzel, servisi de manzarası da harika. Tavsiye ederim. Elimde fotoğrafları yok ama ben çok beğendim.

AYŞE ERTÜRK
6 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 13:16

Biz 13 yıl Kayseri'de kaldık.Tabiiki en başta mantısı meşhur.Şimdilerde vakumlu paketlerde satıldığını duydum.Duydum diyorum çünkü biz 1993 te ayrıldık oradan.Arkadaşlar vasıtasıyla haber alıyoruz.27 mayıs caddesindeki iskender kebabçısı gibi iskender yapana biz daha rastlayamadık.Ayrıca Kayseri'nin yine en güzel yemeklerinden biri yağlama.Yağlama yı kısaca tanıtırsak,yaklaşık 25cm büyüklüğünde 1-2mm kalınlığında açılan hamur sac da yada yanmaz tavada pişirilir.Daha önceden kıyma,soğan,biber,domates kavrularak hazırlanan iç her kata sürülerek pişen hamurlar üst üste dizilir.Dörde kesilen yemek tabaklara yanında sarmısaklı yoğurtla servis edilir.Harika bir yemektir.Deneyin derim.

En son AYŞE ERTÜRK tarafından Sal 25 Eyl 2007, 10:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

tuncer3838
6 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 23:54
ağız tadı

kayseriye geldiyseniz once nerde olursa olsun bi mantıyı tadacaksın. hazır gelmişken sucukla,pastırmayı da meydandaki burunguz caminin ordan her hangi bi dukkandan yiyebilirsiniz, yağlaması guzel olur,ayse hanmn anlttığı gibi çok guzel yemektir,kayserili bi arkadaşınız varsa onların evinde yemenizi oneririm,evde daha hoş olur,ben bayramhaci koyunun patatesli ekmeğine hayranım ama merkezde bulunmuo o ayrı,arabaşı çorbası var o da hoş ama çarşıda satılmaz,ev işi bu da,iskender yemenizi oneririm kayseri parkta en son katta çok hoş,değişik yemekler var ama evlerde yapılıor, çok guzel mutfağı var ama çarşıda çeşit pek yok maalesef en iisi kayserili bi kızla evlenin erkekler, aç kalmazsınız

Burhanettin Akbaş

6 yıl önce - Pts 08 Ekm 2007, 19:18

Palmiye

İstasyon caddesindeki Palmiye, şehrin merkezinde güzel bir mekan... Menülerine bazı Arap yemeklerini ve Arap kahvesini falan da almışlar ama ben Türk yemeklerinden vazgeçmiyorum hiçbir zaman, Türk kahvesinden de. Değişik lezzetler arayanlar için Palmiye'yi önerebilirim.

Zafer

6 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 13:33

(+)
    Foto Suat Çeliğe aittir..

(+)
    Nacizane bana aittir..

Cafe Mills adında bir yerden bahsedeceğim size, aslında Kayseride yeni değiller, Kayseride bulunan ikinci şubesinden bahsedeceğim; Cafe Mills Kayseri Cumhuriyet Meydanı içerisinde yer alan ve Kayseri Kalesi önüne kurulmuş Kayseri Meydanı manzaralı üç adet büfe tarzı cafelerin yer aldığı bir mekan oluşturuldu ve bunların ortasında yer aldı.. Bunlar Elmacıoğlu iskender, Divan Pastanesi ve ortada ise Cafe Mills.. Diğer iki markayı yıllardır tanır ve alışverişimiz yapardık, yalnız Cafe Mills yeniydi ve onları tecrübe etmemiz gerekirdi.. Etti(m)k..

Cafe Mills özellikle içecek ağırlıklı ve tatlı üzerine kurulmuş bir mekan.. Dünya üzerinde bilinen kahveleri tadabileceğiniz bir yer.. Mekan açık alanda olduğu için masa aralarına benim ilk defa gördüğüm bir ısıtma araçları koymuşlar sobamsı birşey gayet iyi.. Birde yukarıda ki ikinci fotoğraftanda anlaşılacağı üzere enstrümental dinletide mevcut.. Şuan için klarnet ile slow parçalar dinletiliyor, ileride keman ve gitar dinletisi olacağı kanaatindeyim..

Ben ve misafirlerim gayet memnun ayrıldık.. Tavsiye ederim..

Ayrıyeten diğer iki firmayıda anlatabilirim; ilk sırada Elmacıoğlu iskender var bura yine cafe tarzında, dürüm tarzı yiyeceklerin yanı sıra içecek servisleride mevcut..

Divan pastanesi ise kurabiye türü yiyeceklerin lezzetine doyamayabilirsiniz..

Kayseriye geldiğinizde mutlaka uğrayın.. Kayseri tarihi manzarasını, kaçıramayacağınız mekanlardır, mutlaka önerilir..

Mehmet!

6 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 14:37

Gördüğüm kadarıyla Adem Baba'dan kimse bahsetmemiş.

1928 yılında kurulan Adem Baba kebap salonu Kayseri'ye her gidişimde mutlaka uğradığım bir yerdir. Kıymalı pide, saç tava, köfte ve kadayıfını çok beğeniyorum. Lüks bir restoran değil, çarşı esnafına hitap ediyor ve dolayısıyla fiyatlar çok uygun.

Adem Baba saç tava:

Koyun (1 yaşını doldurmamış erkek kuzu) etinin sinir ve zarları alınarak ince ince doğranır ve iki gün dinlendirilir. Dinlenme safhasından sonra odun ateşiyle bakır tavada pişirilir. Özel soğan piyazı ve etin suyuyla yağlanmış ince pideyle servise sunulur.

Kıymalı pide

-

Kadayıf çeşitleri

Keçikapı Mh. Vatan Cd. No : 32 Melikgazi / KAYSERİ
TEL: 0 352 232 54 28 - 222 85 64

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET