Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

Mardin ikinci Kudus Olabilir mi?
Evet 37.9%  37.9%  [33]
Hayir 47.1%  47.1%  [41]
Bilmiyorum 14.9%  14.9%  [13]
Toplam Oy : 87

Mehmet!
9 yıl önce - Çrş 10 Hzr 2009, 01:25

Mardin Kudüs olamaz, Kudüs de Mardin olamaz. İkisi tamamen farklı şehirlerdir, ancak aralarında ortak bir özellik var. Dünyada iki sit kenti vardı, biri Kudüs diğeri Venedik. Mardin şehrimiz de yapılan restorasyon çalışmaları tamamlanınca dünyadaki üçüncü sit kenti olacak.

Vassily20
9 yıl önce - Cum 31 Tem 2009, 21:41

Ne Türkiye'nin nede Dünya'nın her hangi biryerinin Kudüs'ü asla olamaz çünkü Kudüs tektir

Kudüs nam-ı diyar Jarusalem kadim bir şehirdir... Uğrunda sayısız nesil ölmüştür peygamberler geçmiş bu şehri kutsamışlardır...

Allahın sözleri olan tüm kadim kitaplarda bu şehir övgülerin en güzellini almıştır... Ancak yazık ki şimdilerde bu şehirde yahudi alçaklar eşcinsel yürüyüşleri yapmakta Kubbet-üs Sahra'da onların askeri Müslümanları esir almakta namazlarını engellemekte, Rum ve diğer Ortodoks Kiliselerini kapatmakta Süleyman tapınağını yeniden canlandırma kisvesi altında binlerce hıristiyan ve müslüman hacının mezarlarını ezip inşaat dikmektedir Asla hiç bir yerde Kudüs olamaz o tektir o kadim olan tek şehirdir hatta Hz. Muhammed bu şehri Mekke ve Medine'den daha kutsal kılmış miraca yani Allaha vuslatınıda bu şehirden yapmıştır...


f.saylam
9 yıl önce - Cmt 17 Ekm 2009, 18:32
Derik te Kuscu Krateri vardi...


Derik ilcesinde bulunan Kuscu Kraterini nihayet gordum
Bu doga harikasi kaziliyor ve bitiyor evet komik ve COK acikli
Artik onu Ponza tasi olarak vitrinlerde cimento olarak insaatlarda bulabiliriz ancakferitfehmi
8 yıl önce - Cmt 24 Tem 2010, 08:24
mardin ikici kudüs olabilirmi


bence niye olmasın .tarih konusunda binlerce yıl geriye gidebiliyor bu zaman zarfında gelen halkların inançlarıyla yoğrulmuş kaybolan veyaşayan dinlerin güzel bir sentezi oluşmuştur.diğer tarafta müslümanlık hiristyanlık (süryaniler ortadokslar katolikler)için kutsal yerlerden birisi yeterince tanıtıldıktan sonra olmamasının sebebi yok

taygun21
5 yıl önce - Çrş 27 Şub 2013, 18:24

Bence Kudüs Mardin olabilir.

mert101

5 yıl önce - Çrş 27 Şub 2013, 18:28

Türkiyenin kudüsü olur mu olmaz mı bilemem. Ama gelecekte ülkemizin önemli bir turizm merkezi olabilir.Osman_61
5 yıl önce - Çrş 27 Şub 2013, 18:53

ne Mardin ne Antakya Diyalog merkezi olmamalı.Diyalog sevdalıları bu heveslerinden vazgeçsinler.Ilımlı islam (yarım müslÜman,cumadan cumaya bayramdan bayrama giden,dine sadece cenaze namazında ihtiyaç duyan,nufüs kağıdı müslümanı) dini ötekileştirip dünyevi yaşamı, modernizmi esas alan yanlış bir akımdır.benim Mardinim ve Hatayım bu akımın merkezleri olamaz.Kudus, Mekke ve Medine ile beraber islamın 3 kutsal kentidir.Mardin'in ve Hatay'ın bu kadar öne çıkması Hristiyan ve Yahudi kalıntılarını kullanan DİYALOGÇULARDIR. Mardin ve Hatay'dan sadece dini turizm adına faydalanılmalıdır. Tarihi ve dini geçmişlerine mana yüklemeye gerek yok.

Misafir 219

1 yıl önce - Cmt 04 Ksm 2017, 15:27

Neden olmasi tarihi dini gecmisi her yonden mozaik bir sehir.

milena
1 yıl önce - Çrş 10 Oca 2018, 11:33

Mardin'de ve Antakya'da bildiğim kadarıyla bir Yahudi cemaati yaşamıyor. Müslümanlar var, Hıristiyanlar var fakat Yahudiler yok (Yahudiler'den kalma herhangi bir eser, bir ev var mı onu da bilemiyorum açıkçası ) Bu yüzden bu iki şehrin de Kudüs olamayacağı kanaatindeyim.

Mert Karakoyun

1 yıl önce - Çrş 10 Oca 2018, 11:42

Alıntı:
Mardin'de ve Antakya'da bildiğim kadarıyla bir Yahudi cemaati yaşamıyor. Müslümanlar var, Hıristiyanlar var fakat Yahudiler yok (Yahudiler'den kalma herhangi bir eser, bir ev var mı onu da bilemiyorum açıkçası ) Bu yüzden bu iki şehrin de Kudüs olamayacağı kanaatindeyim.


Kudüs'de de yahudilerden kalma bir şey yok. Kudüs hiçbir zaman yahudilerin olmadı zaten. Yahudilere ait yeraltından bir parça şey çıkmıyor.

Hep İslam ve Hristiyan Roma eserleri çıkıyor.sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET