Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
engincl

2 yıl önce - Sal 02 Şub 2016, 00:48
İstanbul’a 11 Yeni Cep Otogarı Geliyor


Alıntı:
İbb Esenler Otogarı sözleşmesini yenilemiyor. Bunun yerine 11 yeni cep otogarı yapacak…

İstanbul Büyükşehir Beledeyisi, Esenler Otogarı sözleşmesini yenilemiyor. Otogar yerine 11 yeni cep otogarı yapacak.

Özellikle bayram tatillerinde kilit olan Esenler Otogarı yerine Anadolu ve Avrupa yakasında cep otogarları yapılacak.

İlki Alibeyköy’de açılan cep otogarı Ataşehir, Çamlıca, Pendik, Avcılar ve Silivri gibi yerlere de inşa edilecek.

Ataşehir ve Çamlıca cep otogarı projelerinin ihalesi yapılırken diğerlerinin ihalesi ise hazırlık aşamasında.

İstanbul cep otogarlarının işletmesini İspark yapacak.


Kaynak: http://www.yeniemlak.com/diger-haberler/istanbula ...ri-geliyor

Şehirlerarası otobüsler halk otobüsü gibi duraklaya duraklaya gidecekler.


Ahmet Osman
1 yıl önce - Pzr 29 Oca 2017, 22:43

Biri alibeyköy de tamamlandı. Diğerleri tahminimce avcılar ve Sultangazi ( yada esenyurt) deniliyor. Fakat 3. Havalimanı ve köprü yakınlarına da bir tane yapılması gerekir diye düşünüyorum. Karşı tarafta ise Pendik (yada tuzla) ve iki yerde daha.

Misafir 20d

1 yıl önce - Pzr 29 Oca 2017, 23:54

Orhanlı civarında, Kuzey Marmara Otoyolu'nun hemen yanına bir otoyol yapılması gerek.

Böylece, Osmangazi Köprüsü'nden ve Kuzey Marmara Otoyolu'ndan (ve hatta Kuzey Marmara Otoyolu açıldıktan sonra şimdiki TEM'i kullanmaya devam edecek otobüs olursa onlar da) İstanbul'a gelen otobüsler bu otogara kolayca ulaşır.

Sabiha Gökçen'e gidecek metro, bu otogara uzatılmalıdır. Böylece, yolcuların hızlı ve rahat bir şekilde dağıtımı sağlanabilir. İsteyen yine firmaların servislerini kullanabilir.

Ayrıca, YSS Köprüsü'nden geçecek demiryolu da bu otogarın içinden geçmeli ve burası aynı zamanda bir tren garı olmalı. YHT'ler burada durduktan sonra YSS Köprüsü'ne ve 3. Havalimanı'na yönlenmeli.

Otobüsler de fazla vakit kaybetmeden yeniden Kuzey Marmara Otoyolu'na girerek YSS Köprüsü'nden devam ederek Avrupa Yakası'na geçerler.Mustafa Can Karakus
1 yıl önce - Pts 30 Oca 2017, 08:24

Alıntı:
Biri alibeyköy de tamamlandı. Diğerleri tahminimce avcılar ve Sultangazi ( yada esenyurt) deniliyor. Fakat 3. Havalimanı ve köprü yakınlarına da bir tane yapılması gerekir diye düşünüyorum. Karşı tarafta ise Pendik (yada tuzla) ve iki yerde daha.


Alibeyköy otogarı daha ilk yıllarında kullanım dışı olacak gibi. 3. köprü nedeniyle birçok firma Alibeyköy'e girmiyor. Nasıl plansız bir yatırımdır bu böyle.


Misafir 3f2

1 yıl önce - Pts 21 Ağu 2017, 21:03

arkadaşlar geçen gün istanbula gelirken kamil koçta en ön koltukta oturuyordum şöför ile muavin konuşuyordu alibeyköy e servisler verilecekmiş şöför çok bilgili konuştu söylediğine göre sultangazi habibler mah. büyük ist otogarı kurulacakmış eski otogar yıkılacakmış ama biraz zamanı varmış partiden bişey bişey söyledi dedi ama aklımda kalmadı ismi kimin oldugu gerçektne böyle bişey olur mu bana biraz önce mantıksız geldi ama 3 köprü ve ulaşım olarak ist avrupada ortada kalıyor olabilirde aslında sizce dogrumudur olabilirmi böyle bişeyMisafir af0

1 yıl önce - Sal 09 Oca 2018, 13:09

Müdürlüğümüzce çalışmaları devam eden “İstanbul Otogar Alanları Planlaması” kapsamında yer alan Işıklar Otogarı, Avrupa yakasına hizmet edecek ana otogar alanı niteliğindedir. Söz konusu alan, maliye hazinesi mülkiyetinde olup Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na tahsislidir. Bu nedenle alanın “otogar alanı” olarak uygulanabilmesi amacıyla tahsis işlemleri devam etmektedir."

Misafir 607

1 yıl önce - Sal 09 Oca 2018, 22:40

yeni büyük otogar şileye mi yapılacak?sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet