Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri'de Sanayi
« önceki   123 ... 313233 ... 363738   sonraki »

ANA SAYFA -> KAYSERİ
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 32
Nazmi

1 yıl önce - Sal 09 Oca 2018, 13:00

Alıntı:
2018'de 2 milyar dolarlık ihracat hedefi olmaları dileğiyle ve bu hedefi gerçekleştirmelerini isterim.


1, 600'den bir anda 2 milyar hedefi çok zor. 2020'de belki ulaşılabilir bu rakama.


Riza Topak

1 yıl önce - Sal 09 Oca 2018, 13:57

Kumsmall Avm bittinde ve Beydeyirmen besi bölgesi bittinde daha yüsek rakamlara ulasacagimiza inaniyorum

Nazmi

1 yıl önce - Sal 09 Oca 2018, 14:09

Avm bittiğinde millet alış veriş yapar, ihracata katkısı olmaz Beydeğirmeni besi bölgesinden de et ihracatı yapamayız, ete en çok ülkemizin ihtiyacı var zaten. Fabrikalar tam kapasite çalışmıyor, öncelikle düşen kapasiteler normal seviyelere çıkmalı ve yeni fabrikalar kurulmalı. İşin formülü bu

4. Osb için çalışmalar devam ediyor. 10 milyon m2'lik alan belirlenmiş * Adımlar hızla atılır umarım.Nazmi

9 ay önce - Sal 10 Nis 2018, 01:32

Alıntı:
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK FABRİKASI OLACAKYaptığı yatırımlarla istihdama büyük katkı sağlayan Akansu Boru, İncesu İlçesi’ne de büyük bir boru fabrikası temelini attı.Yaptığı yatırımlarla adından çok söz ettiren genç işadamı Yılmaz Akansu, boru fabrikası ağını genişletiyor. Kayseri OSB’de yaptığı istihdamın ardından şimdi de İncesu İlçesi’nde dev bir proje başlatan Akansu, Türkiye’nin en büyük modern boru fabrikasının temelini atmanın haklı gururunu yaşıyor. İşadamı Yılmaz Akansu, kardeşi Ahmet Akansu ve Babası Mahmut Akansu ile birlikte yürüttüğü İncesu OSB’de temeli atılan dev fabrikanın 300 dönüm arazi üzerine kurulacağı öğrenildi. 2 yıl içerisinde tamamlanması beklenen fabrika ülke ekonomisi içinde büyük fayda sağlayacak. İncesu ilçesine hareketlilik getirecek olan fabrikada 300 işçinin istihdam edileceği bildirildi.

[ ! ]


İncesu Osb'nin büyümesi ve istihdam adına güzel haber


Nazmi

9 ay önce - Çrş 18 Nis 2018, 02:04

Alıntı:
Kayseri, savunma sanayi için kümelenme istiyor

Başkan Büyüksimitci, bugün Kayseri'de Tüm uçakların fabrika seviyesi bakım, onarım, revizyon ve modernizasyon işlemlerinin yapıldığını, Kayseri'nin bu alandaki zengin birikiminin, kenti bir Sivil Havacılık Bakım ve Onarım Merkezi haline rahatlıkla dönüştürebileceğini belirterek, daha sonra 1954 yılında Kayseri'de 2'nci Ana Bakım Merkezi Komutanlığı'nın kurulduğunu, dolayısıyla Kayseri'nin, savunma sanayisinde 1926 yılından beri gelen köklü bir geçmişe sahip olduğunu belirtti.

Anatamir Fabrikası ve Hava İkmal Bakım Merkezi'nin Kayseri adına bir şans olduğunu ifade eden Başkan Büyüksimitci, "Her iki fabrikamızda ciddi manada tecrübeye sahip, gerek üretim teknoloji gerekse malzeme teknolojisi ile kendini ispatlamış durumdadır. Kayseri'de tank sanayisine, uçak sanayisine ve silah sanayisine ciddi şeklide tedarik yapan firmalarımız var. Yine savunma sanayisine yazılım yapan, helikopter parçaları üreten arkadaşlarımız var. Ben gerek otomotiv sanayisi ile gerekse savunma sanayisi ile ilgili Kayseri'de birikmiş bir potansiyel olduğu inancındayım. Biz bu konuda her türlü girişimde bulunarak, şehrimizin potansiyelinin ortaya çıkarılması adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

Savunma sanayisinin hem ülkemiz hem de Kayseri için oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Büyüksimitci, Kayseri Sanayi Odası olarak Savunma Sanayi Kümelenmesi ve İleri Teknolojiler Mükemmeliyet Merkezi'ne yönelik firmalardan ön başvuru aldıklarını ve yapacakları çalışmalara temel oluşturmak üzere ihtiyaç araştırma anketi yaptıklarını açıklayarak, "Birlikte hareket edersek, savunma sanayisinde Kayseri'nin adından bahsettirebiliriz. Firmaların tek tek küçük sermayelerle iş yapma devrinin artık bittiğini biliyoruz. Birlikte ve beraber hareket edersek, başarıyı yakalayabiliriz. Devletimiz belli konularda kümelenmeye çok ciddi destek veriyor. Bu desteklerden faydalanarak, bu ülkeye daha fazla katkı sağlamanın peşinde olmalıyız" şeklinde konuştu.

[ ! ]


Alıntı:
"Süper teşvik"le 5 bin kişiye iş imkanı sağlayacak

Kayseri'de 2003 yılında icradan satılan fabrikanın bacasını yeniden tüttüren, atık madenleri işleyerek çinko klinkerine dönüştüren ÇİNKOM AŞ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Proje Bazlı Teşvik Sistemi'nden yararlanacak 19 firma arasında yer aldı.

Şirket, alacağı teşvikle çinko metal üretimi için tesis kuracak ve bin kişiye doğrudan, yaklaşık 4 bin kişiye de dolaylı olarak iş imkanı sağlayacak. İpek Grup Yönetim Kurulu Başkanı Arslan: Son teknoloji ürünü, çevreyle barışık ve iş güvenliği son derece hassas bir tesis olacak. Bu tesisimiz için 250 milyon dolar civarında yatırım yapacağız. Sadece çevrecilik bakımından harcanacak miktar 30 milyon dolar gibi ciddi bir rakam olacak. Türkiye'de çinko metal üretimi hiç yok, tamamen ithal ediyoruz. Biz halihazırda son aşamaya geliyoruz ama metal yapamıyoruz. Bu yeni tesisimizde metal yapacağız. Türkiye'de 800-900 milyon dolar civarında ithalat var. Üreteceğimiz 120 bin ton çinko metal, 400 milyon dolara yakın bir ithalatı önleyecek"

Yıl sonunda başlamayı planladıkları yeni yatırımla bin kişiye doğrudan istihdam sağlanacağını bildiren Arslan, bu yatırımın Kayseri'ye tek seferde yapılmış en büyük yatırım olacağını dile getirdi. Arslan, tesisin 2023 yılında tamamlanmasının planlandığını da sözlerine ekledi.

Sabah


Savunma Sanayi üzerine OSB kurulması çalışmaları devam ediyor. Kayseri'nin bu alanda geçmişten gelen bir tecrübesi var zaten. Uçak ve tank bakım merkezlerinin olması, savunma sanayisine parça ve yazılım üreten firmaların olması, Kayseri adına önemli birer referans. Osb yönetiminin firmalardan talep toplaması ve firmaları birleşmeye teşvik ederek büyümelerini sağlaması önemli. Umarım Savunma sanayisiyle alakalı Kayseri'de bir osb kurulur. Osb kurulduğu takdirde, devletimizin teşvik kapsamına alması da muhtemel olur.

Diğer haber ise, gerek yatırımın büyüklüğü, gerek istihdama katkısı, gerekse de ülke ekonomisine cari açığı azaltmasına katkı bakımından önemli bir yatırım. Tek kalemde Kayseri'ye yapılacak en büyük yatırım olacak ve kısmetse 2023'de tamamlanacakmışsayfa 32
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 313233 ... 363738   sonraki »
ANA SAYFA -> KAYSERİ