Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
tarzanlar
7 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 23:15

Salihli Osb Müteşebbis Heyeti Yılın Son Toplantısını Yaptı
Manisa’nın Salihli ilçesi Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti yılın son toplantısını, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında gerçekleştirdi.
Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonu’nda Vali Güvençer başkanlığında gerçekleştirilen 2017 yılının son müteşebbis heyet toplantısına, İlçe Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Salihli Belediye Başkanı ve aynı zamanda OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda ile müteşebbis heyet üyeleri katıldı.
7 gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda, OSB’nin 2017 yılı faaliyet raporu değerlendirilirken, 1. ve 2.etap organize sanayi bölgesi, endüstriyel nitelikli atıksu arıtma tesis ve elektrik altyapısı iyileştirme işlemleri ile ilgili olarak Vali Güvençer’e bilgiler aktarıldı.
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer de yılın son toplantısında alınan kararların Salihli Organize Sanayi Bölgesine hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.
Toplantıda ayrıca doğalgaz çalışmaları için yönetim kuruluna yetki verildi.Yılın son toplantısı dilek ve temenniler ile son buldu.

tarzanlar
2 ay önce - Pts 04 Hzr 2018, 19:56

SALİHLİ OSB’YE 3 YENİ FİRMA DAHA
Yatırımcıların gözdesi haline gelen Salihli Organize Sanayi Bölgesi (OSB), 2. Etapta bulunan sanayi parsellerine firmalardan yoğun arsa tahsis talebi almayı sürdürüyor. Salihli Belediye Başkanı ve aynı zamanda Salihli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda, yatırımcılara sağladığı cazip ve ekonomik imkânlar nedeniyle bugüne kadar Salihli OSB 2.Etapta, 21 firmaya yer tahsisi yapıldığını açıkladı.
Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen törende, Salihli OSB 2. Etap sanayi parselleri için başvuru talebinde bulunan Özkara Plastik Tekstil Kimya San. Tic. Ltd. Şti yetkilisi Yaşar Özkara, Agrimed Gübre Yem Tarım Zirai İlaç Kim. Sağ, Hiz. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti yetkilisi Yunus Şenay ve Polen Vitaminli Yem Katkı Maddeleri San. ve Tic. Ltd. Şti. yetkilileri Ercan Petekkaya ve Deniz Petekkaya ile Belediye Başkanı Zeki Kayda arasında arsa tahsis sözleşmeleri imzalandı. Salihli OSB Müdürü Çağrı Duygu’nun da katıldığı görüşme sonunda açıklamalarda bulunan Başkan Kayda, arsa tahsisi yapılan üç firmanın kuracakları işletmelerde 60 kişiye istihdam sağlayacaklarını belirterek, sözleşmenin her üç firmaya da hayırlı olmasını diledi.
Başkan Kayda, Salihli OSB 2.Etapta bulunan toplam 887 dönümlük sanayi parselinden 515 dönümlük kısmının tahsis edildiğini belirterek, tüm yatırımcıları Salihli OSB’ye davet etti.

tarzanlar
2 ay önce - Sal 05 Hzr 2018, 18:19

SALİHLİ OSB İÇİN ENERJİ HAMLESİ
Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nin artan elektrik ihtiyacının karşılanması amacıyla OSB’ye İndirici Trafo Merkezi kuracak olan Türkiye Elektrik İletim AŞ’ye (TEİAŞ) bedelsiz yer tahsisi yapılarak üst kullanım hakkı verildi. Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmede, Salihli Belediye Başkanı ve aynı zamanda Salihli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda ile TEİAŞ 3.Bölge Müdürü Levent Köylü arasında arsa tahsis sözleşmesi imzalandı.
Salihli OSB’ye 30 yıllık enerji ihtiyacını karşılayacak bir trafo merkezi kuracaklarını belirten 3.Bölge Müdürü Köylü, “Salihli OSB’den bize gelen talep doğrultusunda gerekli incelemelerimizi yaparak bölgenin enerji ihtiyacını karşılayacak olan 154/33 kv ve 2x50 mvA kapasitesi bulunan trafo merkezini TEİAŞ olarak inşa edeceğiz. Bu tesis, 2 yıllık süre içerisinde hizmete açılarak bölgede yaşanan enerji sıkıntılarının da önüne geçilecek” dedi.
Salihli OSB’nin gelişmesi noktasında tüm yatırım fırsatlarını çok iyi değerlendirdiklerini ifade eden Başkan Zeki Kayda da yaptığı açıklamada, “OSB’de üretim yapan firmaların en büyük sorunu enerji. Sanayicimize daha iyi hizmet, daha kaliteli enerji temini için böylesi bir yatırımı hayata geçirdik. TEİAŞ’a sağladığımız bedelsiz arsa karşılığında OSB’ye 11 milyon liralık yatırımla trafo merkezi kurularak sanayicilerimizin hizmetine sunulacak” diye konuştu.
İmza törenine, Belediye Başkanı ve aynı zamanda Salihli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda ve TEİAŞ 3.Bölge Müdürü Levent Köylü olmak üzere TEİAŞ 3.Bölge Müdür Yardımcısı Gökçe Bilgi, TEİAŞ 3.Bölge Kamulaştırma Uzmanı Hakan Yamen ile Salihli OSB Müdürü Çağrı Duygu katıldı.

(+)

(+)

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler