Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Bosnak Selin
1 yıl önce - Pts 08 Oca 2018, 00:56
villakent menemen izmir


üstelik villakentin doğusu ve güney doğusunda koku yoktur.genelde ezber ve toptancı bir anlayışımız var.
demişler bu topikte.

ben villakentten villa almaya niyetlendim.
ancak netten araştırma yaptıkça şu bilgilere ulaştım.
1-köpek havlaması nedenli gece sessizliği yok uyku uyunamıyor?(bu doğru olabilir mi?)
2-horoz besleyenler var malumunuz horozlar ezanda oter ve susmaz( villa da horoz beslenir mi kardeşim?)
3-insan neden villa alır .sessiz sakin yaşayayım diye dimi.villa kent bana sessiz sabahlar ve geceler veremez mi gercekten?
4-koku! yukarda da belirttiğim üzere birisi doğusu ve güneydoğusunda koku yoktur demiş.bu ne kadar doğrudur.koku arıtma tesisinden kuzey batı?? mi gelmektedir acaba?yoksa tam olarak kuzeyden mi gelmektedir.kısacası koku tam olarak hangi kurumdan nereden gelmektedir???(istanbulluyum o sebeple bilmemem normal)
5-dogalgaz baglanacak denmiş.bunun garantisi var mı.resmi bir belge sundu mu dogalgaz firması acaba?

villakente gidip bakmadan evvel bilgi topluyorum.mesela birisi dedi ki gittiğinde koku olmaz.evi alırsın oturursun.rüzgar tersten eser koku olur şaşırırsın dedi.bu doğru mudur.o vakit evi nasıl seçmem gerekecek.ayrıca bu koku insan sağlığına zarar verir mi? bunu araştıran oldu mu?

umarım villakenti bilen birileri cevaplar ki bende villa alıp almamaya karar verebilirim.


Misafir da2

6 ay önce - Prş 19 Tem 2018, 09:22

Koku pek seyrek oluyor, belki ayda bir kaç gün, o da dayanılmayacak boyutta falan asla değil sadece fark ediyorsunuz, 1 saat sonra en hafif rüzgarla bir şey kalmıyor.
köpek; evet çoğu kişinin köpeği var, muhtemelen sizin de olacaktır ve bir hayvan sever havlama sesinden rahatsız olmaz, o kadar çok da bağırmıyorlar, gece yarısı zaten hepsi uyuyor, anca tilki gezerse.
horoz; öyle bişey yok, belki bahçesinde bir kaç kişi bakıyordur ama pek yok yani. Kuş sesleri çok, özellikle baykuşlar ürkütücü sesler çıkarabiliyor.
Doğalgaz, bazıları öyle ümitli ki şimdiden iç hatlarını döşettiler, 2019'da gelicek sözde, kişisel inancım zor biraz 5-10 sene sonra anca
uluaşım; uzak t abi sabah akşam bornova'ya gidip geliyorum, 40 km ama değer bence, memnunum orada yaşamaktan, villakent sitesine girince zaten ayrı bir dünya gibi içiniz rahatlıyor.
Komşuluk; kesinlikle harika! Herkes şehir hayatını yaşamış, -artık bahçeli dingin bir yaşam sürdürelim- diye düşünüp bunu tercih eden (hasbelkader değil) eğitimli ve seçkin kişiler. Kısa sürede herkes birbirini tanıyor, kimse selam vermeden hal hatır sormadan geçmez, eşiniz kızınız tek başına merkezdeki havuza rahatça gidebilir.
Sivrisinek; evet çok, özellikle mayıs-haziran aylarında, sineklik+ sinek ilacı alışıyor insan.
Prim; evet değeri gittikçe artıyor, 2 yıl önce ne kadar ucuzdu, gittikçe doluyor ve fiyatlar yükseliyor zira daire parasına müstakil bahçeli tripleks yaşam alanı satın alıyorsunuz. İzmir'de daire fiyatları düşmeye başladı ama orası hala yükseliyor.sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR