Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Pzr 07 Oca 2018, 23:34

ULUDAĞ'DA HGS KUYRUĞU
Alıntı:
Uludağ’da kış aylarında yaşanan yoğun trafiğe çözüm amacıyla Milli Park girişine kurulan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) trafiğe çare olmadı. Sürücüler dakikalarca HGS önünde kuyruk oluşturdu.Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun da katıldığı törenle açılışı yapılan Uludağ Milli Park girişine kurulan HGS'nin kullanılmaya başlamasının ardından Milli Park gişelerinde kilometrelerce araç kuyrukları oluştu. Araçlarında HGS geçiş kartı olmayan sürücüler nakit ödeme yaparak geçebildi. Gişelerden nakit para ödeyerek geçen vatandaşlar motosiklet için 8, otomobil için 16, minibüs için 36, midibüs için 60, otobüs için ise 90 lira ödedi.

Araç kuyruğunda bekleyen sürücülerin bir kısmı sistemden şikayetçi olurken, bir kısmı da sistemin zamanla oturacağını, ilk günler için yaşanan sıkıntının normal olduğunu belirtti. Sistemden memnun olmadığını belirten bir sürücü, “Ben bu durumdan hiç memnun değilim, HGS sistemi hiçbir işe yaramadı” ifadelerini kullanırken, bir başka sürücü ise bir saattir kuyrukta olduğundan yakınarak, “Yaklaşık bir saattir yoldayız. Bu sistem işe yaramadı, çünkü araçlar HGS’den hala geçemiyor. Başka bir çare bulmaları lazım, burası Uludağ” dedi.

Sistemin zamanla oturacağını kaydeden bir başka sürücü de, “Sistem zamanla güzelleşecek, şuan herhangi bir sıkıntı olması normaldir. Yarım saattir kuyruktayım, zamanla aşılır, sıkıntı yok” diye konuştu.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/uludagda-hgs-kuyrugu-136290h.htm

Geçiş yerlerinin çoğaltılmasıyla bu sıkıntı ancak aşılabilir.Alper Alperen
7 ay önce - Pts 04 Hzr 2018, 11:15


(+)


Berktuğ
site denetçisi

6 ay önce - Çrş 20 Hzr 2018, 19:54

ULUDAĞ DOĞALGAZA KAVUŞACAK
Alıntı:
Türkiye'nin önemli kayak ve kış turizm merkezi Uludağ'da oteller bölgesi, doğalgaz ile buluşturulacak.Bursa Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, dünyanın birçok ülkesinden misafir ağırlayan, kayak pistleri, etkinlikleri, temiz havası, berrak suları ile kış turizminin kalbi niteliğindeki Uludağ, doğalgaza kavuşacak.

Heykel'deki valilik binasında, Bursa Valisi İzzettin Küçük başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Milli Parklar Bölge Müdürü Mustafa Bulut, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, Bursagaz Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Özen ve diğer yetkililer katıldı.

Vali Küçük, toplantıda, "temiz yakıt, temiz çevre" diyerek yola çıktıklarını belirterek, "Uludağ Oteller Bölgesi'ndeki BTSO'nun restore ettirdiği eski sanatoryum, yeni kongre merkezine doğalgaz götürülmesi ile ilgili olarak son kararlarımızı verdik. İnşallah çalışmalarımıza bu yıl içerisinde başlayıp kısa zamanda da çalışmalara son noktayı koyacağız." ifadesini kullandı.

Uludağ'ın en önemli sorunlarından birinin ısınma olduğuna dikkati çeken Küçük, şunları kaydetti:

"Oteller ısıtma sistemi için taşıma sistemi ile yakıta ulaşabiliyor. Bu, hem maliyetli hem de tehlikeliydi. Yapılması planlanan doğalgaz boru hattı ile Uludağ Oteller Bölgesi güvenli, temiz ve çevreci yakıta düşük maliyetle ulaşmış olacak. Ayrıca yapılacak bu hattan fiber optik kablolar da Uludağ'a ulaşacak. Uludağ'ın yaşam standartları yükselecek ve burası uluslararası niteliğe kavuşacak. Bursagaz, Orman Bölge Müdürlüğü, Milli Parklar ve BTSO'nun iş birliğiyle çok yakın zamanda bu çalışmalara başlayacağız. Uludağ'ın sürekli söylenen doğalgaz ve ısınma sorunu çözüme kavuşuyor."

Dünya standartlarında kayak pisti yapılıyor
Öte yandan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Uludağ'a olimpik standartlarda bir kayak pisti kazandırılacağını da açıklamıştı.Hakan Çavuşoğlu, Uludağ’da  dünya standartlarında bir kayak pisti inşasının sürdüğünü belirterek, “Kar üretme tesisleriyle ilgili süreç devam ediyor.” demişti.

Kaynak: https://www.olay.com.tr/uludag-dogalgaza-kavusaca ...57323h.htm

Bürokratik engeller yüzünden birçok il, ilçe hatta köyler bile doğalgazlı iken Uludağ'a doğalgaz gelememiş. Oldukça kötü bir durumdaymışız umarım bu sorun da çözülür.Mert Akgün
6 ay önce - Prş 21 Hzr 2018, 20:45

wow ne büyük bir gelişme, artık ido üşümez bari. yahu bir de çıkıp utanmıyorlar 20 yıl öncesinin moda işlerini yaptık demeye.sayfa 9
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet