Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
mehmet karakas7
1 yıl önce - Cmt 06 Oca 2018, 13:43
Sivas – Erzincan Yüksek Hızlı Tren Hattında Çalışmalar İlerliyor
Vali Davut Gül, Sivas-Erzincan Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında kurulan şantiyeleri ziyaret etti.

Son yıllarda yapılan kamu yatırımlarıyla birçok alanda gelişme gösteren Sivas’da merkezi hükümetin aldığı kararla yapımına başlanan Sivas – Erzincan Yüksek Hızlı Tren projesi etaplar halinde ilerliyor.

Çalışmaları yerinde incelemek üzere Hafik ilçesine giden Vali Davut Gül, ilçe merkezi yakınlarında kurulan Yüksek Hızlı Tren şantiyesini ziyaret ederek yüklenici firma yetkilileri ve işçiler ile bir araya geldi. Daha sonra Sivas merkeze bağlı Kızılkavraz Köyü yakınlarında devam eden köprü ve viyadük çalışmalarını inceleyen Gül, TCDD 4. Bölge Müdürlüğü ve firma yetkililerinden bilgiler aldı.

Sivas – Erzincan hattının 75 Km’lik 1. Etap çalışmalarını yerinde görmek için inşaat alanlarına geldiğini belirten Valimiz Davut Gül, “Hava şartları el verdiği ölçüde alt yapı çalışmalarının 2,5 yılda tamamlanması hedefleniyor. Zara – İmranlı arası 2. etap içinde ihale süreci devam ediyor.” dedi. Yaklaşık 1 Milyar TL civarında alınan bu yatırımın Sivas’ın tek kalemde aldığı en büyük paylardan birisi olduğunu söyleyen Valimiz Gül, firma yetkililerine ve çalışanlara işlerinde başarılar dileyerek işlerin hızlandırılmasıyla ve kolaylaştırılmasıyla ilgili kamuya düşen ne varsa yapılacağını ifade etti.

Vali Davut Gül’ün ziyaretlerinde Hafik Kaymakamı Ömer Sait Karakaş, Zara Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, İl Genel Meclisi Başkanı Sedat Özata, TCDD 4. Bölge Müdürü Hacı Şenel, YHT Sivas Proje Müdürü Serdar Ayan ve diğer yetkililer yer aldı.


suleyman sivas
9 ay önce - Prş 12 Nis 2018, 20:21
Hafik’te YHT Projesi Kamulaştırma Bilgilendirme Toplantısı
Hafik Belediyesinin toplantı salonunda gerçekleştirilen programda, YHT hattının geçtiği arsa sahiplerine ve hissedarlarına Sivas TCDD 4. Bölge Müdürlüğü Emlak Müdür Yardımcısı Naci Tetiktabanlar tarafından kamulaştırma çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Toplantıya katılım sağlayanlara teşekkür eden Tetiktabanlar, “Sivas-Erzincan arası demiryolu projesi üzerinde bulunan Hafik ilçemizin Tuzhisar, Küpecik, Durulmuş ve Yarhisar köyleri ile Yeni, Koç ve Çay mahallerinde kamulaştırma bilgilendirme-uzlaşma görüşmeleri yapılmaktadır.” dedi.

Uzlaşma görüşmelerinin belirli aralıklarla devam edeceğini dile getiren Tetiktabanlar, “Hisse sahibinin nüfus cüzdan fotokopisi ve her parsel için bir vesikalık fotoğrafını buradaki yetkililere vermesi ile işlemi kısa sürede tamamlanacak. Hafik Tapu Sicil Müdürlüğünde bu evrakın TCDD adına tescil edilmesi ile en fazla iki ay içinde kamulaştırma bedelleri Hafik Ziraat Bankasına yatırılıp vatandaşlar haberdar edilerek uzlaşma bedellerini almaları sağlanacak.” diye konuştu. (AA)


Ahmed Bayezid
8 ay önce - Cum 11 May 2018, 14:32

Bu kamulaştırma süreçleri çok uzun sürüyor arkadaş, vatandaşı da mağdur etmeyecek şekilde en azından şu demiryolları için hızlı ve net bir kamulaştırma kanunu çıkarılmalı.beratdemir
8 ay önce - Sal 15 May 2018, 20:26

YOL YAPTIRILACAKTIR
T. C. DEVLET DEMİRYOLLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (TCDD)

Sivas-Erzincan Demiryolu Projesi Kesim II (Km 79+880-118+525) Altyapı İnşaatı Yapım İşi yapım işi, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 20 nci maddesine göre belli istekliler arasında ihale usulüyle ihale edilecektir.

Ön yeterlik değerlendirilmesi sonucu yeterliği tespit edilenler arasından ön yeterlik şartnamesinde belirtilen kriterlere göre sıralanarak listeye alınan 6 aday teklif vermeye davet edilecektir.
İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
İhale Kayıt Numarası : 2017/439804
1-İdarenin
a) Adresi : TCDD İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ANAFARTALAR MAH. HİPODROM CAD. NO:3 06280 GAR YANI ALTINDAĞ/ANKARA
b) Telefon ve faks numarası : 0 312 309 05 15/4129-4399 - 0 312 311 53 05
c) Elektronik Posta Adresi : malzeme@tcdd.gov.tr
ç) Ön yeterlik ve ihale dokümanının görülebileceği internet adresi : https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/

2- Ön yeterlik konusu yapım işinin
a) Niteliği, türü ve miktarı :
Sivas-Erzincan arası Kesim II (Km 79+880-118+525) Arasında, 250 Km/saat işletme hızlı Yüksek Standartlı Çift Hatlı Demiryolu hattının, - Toprak işleri - Sanat yapıları - Altyapı Aktarımları - Drenaj İşleri - Çeşitli Sanat Yapıları
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.
b) Yapılacağı yer : Sivas-Erzincan Proje güzergâhı (Km 79+880-118+525)
c) İşe başlama tarihi : Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde
yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.
ç) İşin süresi : Yer tesliminden itibaren 1080 (bin seksen) takvim günüdür.

3- Ön yeterlik değerlendirmesinin
a) Yapılacağı yer : TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Konferans Salonu 1. Kat
b) Tarihi ve saati : 11.10.2017 10:00


İHALE TARİHİ : 20.06.2018 10:00

Sivas Erzincan kesim 2'nin önyeterlik aşaması bitmiş, şimdi tekliflerin alınacağı ihale etabına geçilmiş. İhale tarihi 20 haziran. Hayırlı olsun.


beratdemir
8 ay önce - Sal 15 May 2018, 20:30

Ön yeterlik değerlendirilmesi sonucu yeterliği tespit edilenler arasından ön yeterlik şartnamesinde belirtilen kriterlere göre sıralanarak listeye alınan 6 aday teklif vermeye davet edilecektir.

Ahmed Bayezid
8 ay önce - Çrş 16 May 2018, 14:58
Valimiz Gül: “Zara, 2023’de Hızlı Trene Kavuşacak” / 16.05.2018


Sivas Valisi Davut Gül, Zara ilçesinde gezi ve incelemelerde bulunarak, muhtarlar ile bir araya geldi.

Zara Belediye Düğün Salonu’nda muhtarlara hitap eden Vali Gül, her yıl ilçenin daha ileri gittiğini ifade ederek, “Her geçen gün bir eksiğimiz tamamlanıyor. Artık o kadar çok hizmet almaya başladık ki hizmetler rutine döndü. Zara 2023’de hızlı trene kavuşacak. Doğalgaz büyük bir nimet ve Zara ilçemizde bu yatırıma kavuştu. Türkiye’nin en güzel Öğretmenevi burada yapılıyor. TOKİ Konutları yeni ihale edildi. 600’den fazla konut yapılacak. Kırsal alt yapıya baktığımızda bu sene 100 bin metrekarenin üzerinde parke taşı veriyoruz geçen sene de bir bu kadar daha verdik. Bu sene mevcut asfalt yollarımızın tamamının bakım ve onarımını yapacağız” dedi.

İçme suları ile ilgili hem kuraklıktan, hem de içme suyu ihtiyacının arttığından bahseden Gül, “Sayaç taktığınız halde suyunuz yetmiyorsa alternatif su da varsa er yada geç onu planlayıp mutlaka getiririz. Göç eden hemşerilerimizin arsa ile ilgili talepleri olduğunu biliyoruz. Özel İdarede bir sekretarya oluşturduk. Kamuya, hazineye ait arsa varsa hem köyün içerisinde talep edenlere hem de o köylü olup dışarıda olanlara uygun bir bedelle vereceğiz. Amacımız birinci neslin Sivas ile ilgili bir bağlantısı var ama ikinci ve üçüncü neslin bağlarının kopmamasını sağlamak. Bu çalışma ile ilimizde ticari anlamda bir canlılık olacak ve hemşerilerimizin memleketlerinden kopmamasını sağlayacağız. İlçemizin çözülemeyecek sorunu yok.” dedi.

AlıntıdırAhmed Bayezid
7 ay önce - Pzr 03 Hzr 2018, 15:42
03.06.2018
(+)


Ahmed Bayezid
7 ay önce - Sal 12 Hzr 2018, 19:29
Kars-Edirne hızlı tren hattı için etap etap çalışmalarımız devam ediyor / 12.06.2018


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan katıldığı bir televizyon programında demiryolu projeleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


Edirne’den Kars’a kadar hızlı demiryolu hattı için çalışmaların devam ettiğine dikkat çeken Arslan şöyle konuştu: “Halkalı-Kapıkule hızlı demiryolu projesinin ihale süreci devam ediyor, böylece hızlı trenle Avrupa’ya bağlanacağız.

Ankara-Sivas arasındaki YHT hattının yapımı devam ediyor, gelecek seneye hizmete vermeyi planlıyoruz.

Sivas Erzincan arasındaki hattın bir kısmının ihalesini yaptık kalan kısımların da ihale süreci devam ediyor.


Erzincan-Erzurum-Kars etabı için de etüt projelerinin ihalesini yaptık, projeler hazırlanıyor. BTK demiryolu ile gelen yükler Edirne’ye kadar gidebiliyor.
Ancak 2023 hedeflerimiz doğrultusunda Kars-Edirne hızlı tren hattının hayata geçirilmesi için etap etap çalışmalarımız devam ediyor. Hızlı tren hattı ile yüksek hızlı tren hattı arasındaki farkı açıklamak gerekirse hızlı tren hattında hem hızlı tren hem de yük trenleri çalışabilir. Ancak yüksek hızlı tren hattında yük treni çalışamaz.”

Alıntıdır
-------------------------------
Alıntı:
Ancak yüksek hızlı tren hattında yük treni çalışamaz.

Prof. Dr. İlhami Pektaş Almanya da geceleri yht hattında yük taşımacılığı da yapıldığını ifade ediyor:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=6509076#6509076


Ahmed Bayezid
6 ay önce - Cmt 30 Hzr 2018, 16:02
30.06.2018
(+)


Misafir 743

6 ay önce - Pts 23 Tem 2018, 17:07

TCDD - "Sivas-Erzincan Demiryolu Projesi Kesim II (Km 79+880-118+525) Altyapı İnşaatı Yapım İşi" ihalesi 15.08.2018 tarihine ertelendi.
Kaynak: http://www.enrturkiye.comsayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM