Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
mehmet karakas7
1 ay önce - Cmt 06 Oca 2018, 13:43
Sivas – Erzincan Yüksek Hızlı Tren Hattında Çalışmalar İlerliyor
Vali Davut Gül, Sivas-Erzincan Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında kurulan şantiyeleri ziyaret etti.

Son yıllarda yapılan kamu yatırımlarıyla birçok alanda gelişme gösteren Sivas’da merkezi hükümetin aldığı kararla yapımına başlanan Sivas – Erzincan Yüksek Hızlı Tren projesi etaplar halinde ilerliyor.

Çalışmaları yerinde incelemek üzere Hafik ilçesine giden Vali Davut Gül, ilçe merkezi yakınlarında kurulan Yüksek Hızlı Tren şantiyesini ziyaret ederek yüklenici firma yetkilileri ve işçiler ile bir araya geldi. Daha sonra Sivas merkeze bağlı Kızılkavraz Köyü yakınlarında devam eden köprü ve viyadük çalışmalarını inceleyen Gül, TCDD 4. Bölge Müdürlüğü ve firma yetkililerinden bilgiler aldı.

Sivas – Erzincan hattının 75 Km’lik 1. Etap çalışmalarını yerinde görmek için inşaat alanlarına geldiğini belirten Valimiz Davut Gül, “Hava şartları el verdiği ölçüde alt yapı çalışmalarının 2,5 yılda tamamlanması hedefleniyor. Zara – İmranlı arası 2. etap içinde ihale süreci devam ediyor.” dedi. Yaklaşık 1 Milyar TL civarında alınan bu yatırımın Sivas’ın tek kalemde aldığı en büyük paylardan birisi olduğunu söyleyen Valimiz Gül, firma yetkililerine ve çalışanlara işlerinde başarılar dileyerek işlerin hızlandırılmasıyla ve kolaylaştırılmasıyla ilgili kamuya düşen ne varsa yapılacağını ifade etti.

Vali Davut Gül’ün ziyaretlerinde Hafik Kaymakamı Ömer Sait Karakaş, Zara Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, İl Genel Meclisi Başkanı Sedat Özata, TCDD 4. Bölge Müdürü Hacı Şenel, YHT Sivas Proje Müdürü Serdar Ayan ve diğer yetkililer yer aldı.sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM