Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gökhan Yılmaz

1 yıl önce - Cum 05 Oca 2018, 01:49
Beşiktaş Belediye Başkanı Görevden Alındı


CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile biri CHP'li iki belediye meclis üyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden uzaklaştırıldı. Gerekçe haklarında yürütülen soruşturmalar.


Bakanlıktan yapılan açıklamada uzaklaştırmanın gerekçeleri ise şöyle sıralandı:

Mal Bildiriminde Bulunulması Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu kapsamında mal varlığına yönelik olarak yürütülen soruşturma; FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak suçundan yürütülen soruşturma; ayrıca belediye hizmetlerinin zorunlu bağışa tabi tutularak iş sahiplerinden zorla para alınması, usulsüz ihale ve ruhsat verilmesi, kamu malının özel şahısların menfaatine kullandırılması ve bunun karşılığında haksız kişisel menfaat temin edilmesi ve görevi kötüye kullanma niteliğindeki diğer eylemlerinden hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Murat Hazinedar Beşiktaş Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılmıştır.

PARA TRANSFERİNE ARACILIK ETTİ

Çetin Kırışgil’in Belediye Meclis Üyeliği görevinden uzaklaştırılmasında ise kayıt dışı paraların transferine aracılık ettiği yönündeki iddiayla ilgili yürütülen soruşturma göz önünde bulundurulmuştur."

'YETKİSİ OLMADIĞI HALDE ZORLA BAĞIŞ ALINMASINA ARACILIK ETTİ'

Hüseyin Avni Sipahi’nin Belediye Meclis Üyeliği görevinden uzaklaştırılmasında, yetkisi ve görevi olmadığı halde imar ve ruhsat işlemlerinde talep sahiplerinin kendisine yönlendirildiği ve bağış adı altında zorla para alınmasına aracılık ettiği, haksız kişisel menfaat sağladığı, ayrıca mal varlığında ciddi artışlar olduğu yönündeki iddialarla ilgili yürütülen soruşturmalar dikkate alınmıştır.

Ataşehirden sonra Beşiktaş belediye başkanı da görevden alınmış . İnşallah parti ayırt etmeksizin harama bulaşan tüm belediye başkanları görevinden alınır


sercan arpacı
1 yıl önce - Cum 05 Oca 2018, 02:30

Terör suçlarında kayyum atanıyor,bu belediyenin suçlamasında o yok,o yüzden yine chpli biri atanır.ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet