Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ahmed Akay

4 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2014, 01:13
Uşak - Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi


6 Haziran 2013

Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan 2012 yılında hizmete açılan Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bir yılda 300 kişiye binicilik eğitimi verildiğini, 15 bin kişinin tesisten yararlandığını söyledi.

Başkan Erdoğan gazetecilere yaptığı açıklamada Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tesisin bir yıl önce hizmete girdiğini ve bu güne kadar 15 bin kişinin tesisten yararlandığını ifade eden Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan tesisin her yaştan kişiye hitap ettiğini söyledi.

Bir yılda tesiste 300 kişinin binicilik eğitimi aldığını kaydeden Başkan Erdoğan şu bilgileri verdi:

"Tesise vatandaşlarımız oldukça yoğun ilgi gösteriyor. Bu ilgi bizleri memnun ediyor. Merkezde zihinsel engelli ve otistik çocukların tedavisi ile ilgili çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bilindiği gibi kentimizde çok sayıda at besleniyor. Tesiste verilen binicilik eğitimlerine ilgi her geçen gün artıyor. Tesisin cirit sahasında değişik dönemlerde cirit müsabakaları düzenleniyor. İlerleyen dönemde tesisteki at sayısı artacak"
http://www.haberler.com/usak-belediye-baskani-erd ...83-haberi/

Ahmed Akay

4 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2014, 01:18

30 Temmuz 2013

Atlı terapiyle yürümeye başladı

Gergin Omurilik Sendromu (Tethered Kord) hastası 8 yaşındaki ilk okul öğrencisi Ayşen Uçar, Uşak Belediyesi Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi'nde sekiz aydır devam ettiği atlı fizik terapilerin ardından yürümeye başladı.

AA muhabirinin görüştüğü Ayşen'in edebiyat öğretmeni annesi Havva Aktaş, kızının doğuştan Gergin Omurilik Sendromu hastası olduğunu söyledi. Kızının 15 aya kadar yürüyememesi nedeniyle rahatsız olduğunu fark ettiklerini, iki yaşına gelene kadar hastalığa teşhis konulamadığını anlatan Aktaş, 2,5 yaşında omurilik ameliyatı geçirdikten sonra sürekli olarak fizik tedavi gördüğünü belirtti.

Almanya'dan 2008 yılında döndükten sonra Uşak'ta tedavi sürecinin devam ettiğini ancak kızının yürüme güçlüğü çektiğini ifade eden Havva Aktaş, sekiz ay önce Uşak Belediyesi Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi'ne başvurarak atlı terapilere başladıklarını kaydetti.

Merkezde at üstünde haftada bir gün, bir saat fizik terapi uygulanan kızının bir kaç ay sonra desteksiz yürümeye başladığını ifade eden Aktaş, "Kızımın ayak tendonları çok gergin olduğu için yürüyemiyordu. Biz burada terapilere başladıktan sonra rahatlama yaşamaya başladı. Doktorlar kızıma beş ay önce tendon transferi yapacaklardı. Ancak iyileşmeyi görünce ameliyatı ertelediler. Daha sonra iki ayağındada çok ciddi iyileşmeler görüldü. Tek başına yürümeye başladı. Bunun üzerine doktorlar sağ ayağında küçük bir operasyonla tendon gevşeltmesi yaptı. Artık tüm çocuklar gibi normal hareket edebiliyor. Ayağındaki alçı çıktığında çok daha iyi olacak. Atlı rehabilitasyon kızımı iyileştirdi. Yıllardır yürüyemeyen kızım artık tek başına yürüyor, koşuyor. Herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

... haberin devamı .... http://www.haber7.com/saglik/haber/1056606-atli-t ...ye-basladi


Ahmed Akay

4 yıl önce - Prş 04 Eyl 2014, 15:17

Uşak'ta, belediyenin girişimiyle 25-27 Ekim 2013 tarihleri arasında Türkiye'de ilk kez Avrupa Atlı Okçuluk Şampiyonası düzenlendi.
Yarışma sonunda dereceye girenler:

Osmanlı parkuru:
1. Hüssam Feyyad - Ürdün
2. Ali Felah Kassab - Ürdün
3. Teor Ulvinen - Finlandiya

Polonya parkuru:
1. Daniel Grifin - Güney Afrika
2. Wojtek Osiecki - Polonya
3. Bartoz Ligotcgi - Polonya

Kore parkuru:
1. Matyas Ruszak - Macaristan
2. Wojtek Osiecki - Polonya
3. Park Bo Nam - Güney Kore

Macar parkuru:
1. Michal Piasek - Polonya
2. Thierry Descamps - Fransa
3. Matyas Ruszak - Macaristan

Böylece Macaristan'dan Matyas Ruszak, Macar, Kore, Polonya ve Osmanlı olmak üzere 4 parkurda elde ettiği toplam puanlarla şampiyonluğu göğüsledi.

(yarışmaya katılan bazı sporcular)


İstanbul Atlı Okçuluk ve Tarihi Atlı Savaş Sanatları Kulübü Başkanı oyuncu Cemal Hünal'da at üzerindeki gösterileri ile izleyenleri büyüledi.(Fotoğraflar alıntıdır)Misafir f45

1 yıl önce - Prş 04 Oca 2018, 20:40

9 yasinda kizin var biniciluk egitimi almasini istiyorum sartlariniz ve ucret ne kadaecevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler