Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1952
SHA85
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:17

Üstteki mesaja ithafen:
İstanbul'daki tüm alt geçitler ibb sorumluluğunda. Tren yolu alt geçit lambası patladığında ilçe belediyesini aramıştım, beni ibbye yönlendiler tüm alt geçitlerden ibb sorumlu diye.

hulki99
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:36

Yüzeysel metro ismi sürekli tartışılıp duruyor burada. Bugün öğrendiğim bir bilgiyi paylaşayım, Londra'daki 402 km'lik bütün underground (metro) şebesinin sadece %45'i yer altından geçiyormuş.

Axenund
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:49

Biri bana Göztepe istasyonundaki metal kafesin ne olduğunu ve orada yapılan çalışmanın içeriğini detaylı olarak anlatabilir mi ? Bittiğinde nasıl duracağını da.

ozgurozkan34
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 23:25

Alıntı:
Hiç bir proje iptal edilmedi; ihaleler iptal edildi. Açıkca da yazıyor daha hızlı ve daha ucuz olması için yapıldı. Ben bu kararı alanları alkışlıyorum ve bir an önce daha güzel güzergahlar ile işe başlamalarını diliyorum.

İhalenin yeniden yapılması, projesi etüdü derken en az 2 senelik işe başlangıç gecikmesini nasıl daha hızlı veucuz olması için yapılıyor diye savunuyorsunuz hayret...
6 projeden durduk yere cebimizden %10 cayma bedeli çıkacak. Yazık değil mi?

raymaray
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 01:43

Alıntı:
Yüzeysel metro ismi sürekli tartışılıp duruyor burada. Bugün öğrendiğim bir bilgiyi paylaşayım, Londra'daki 402 km'lik bütün underground (metro) şebesinin sadece %45'i yer altından geçiyormuş.

Doğrudur, merkezlerde underground, çevre banliyölerde ise yüzeysel geçiyor.

Şükrü Güllüoğlu
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 05:43

Göztepe istasyonu çok ilginç bir teknikle kurtarılacak (umuyorum) gibi görünüyor. Böyle bir kafesin örnekleri var mı? İlk defa mı deneniyor?

berkantmu
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 10:06

Teknik bilgi yok. Ancak Sertaç yöntemiyle (Güvenliğe sordum:) )olacak şey şu.
İstasyonun 4 tarafına beton baba lar yapıldı. Bu yapı istaayonun üstüne yerleştirilip istasyon askıya alınacak.
Daha sonra istasyon altı 3 hat geçecek şekilde genişletilecek.

yigitali
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 10:37

Dün akşam saat 9'da birkaç işçi idealtepe istasyonunda çalışıyordu. yağmur yağmasına rağmen çalışma olduğunu görmek memnun ediciydi

aliemirci
9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 11:12

Erenköy'de 15 - 20 civarı personel çalışmakta. Fotoğraf henüz çekildi.

(+)

mustafasa7

9 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 16:27
feneryolu gazi muhtarpaşa geçidi ve istasyon girişi

bunlar sokak tarafından

(+)

(+)

sayfa 1952
ANA SAYFA -> ULAŞIM