Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 435
Harun kesin
6 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 23:17

Adam guzel aciklamis

yasin3326
6 ay önce - Prş 04 Oca 2018, 00:24

En son yazın girmiştim başlığa aradan geçen zamanda hep aynı şeyler dönmüş.Buraya yazıpda zamanınızı boşa harcamayın.

Misafir dce

6 ay önce - Cmt 06 Oca 2018, 16:52

Platonun mağara alegorisinde anlatılan, mağarada zincirlenmiş insanlar gibiyiz, mağaraki ateşin duvarda oluşturduğu gölgelerle oyalanıyoruz demek oluyor.Bu algılamanın çağdaş versiyonu karanlık sinema salonunda sahnedeki filmle oyalanan,oyalanmak için sinema salonundaki koltuklara zincirlenmeye razı olan modern insan gibi birşey.Dünya, gölgelerden ibaret bir hayaldir anlamına geliyor.

Bu konuyla ilgisi olsa olsa, bırakın dünyanın yuvarlaklığını,düzlüğünü,dünya (ve bütün uzay) aslında yoktur,bir hayaldir, olabilir.Düz olarak gördüğün dünya da bir hayaldir, yuvarlak olarak tasavvur ettiğin dünya da bir hayaldir.Hepsi beynimizin algılarının bize yaptığı şakadır. Yunus'un,mal da yalan,mülk de yalan,var biraz da sen oyalan mısralarında anlatmaya çalıştığı gibi bir algılama yani.

Bu tip bir algılamayı yaşayabilen insan,mağaradaki zincirlerini kırabilen insan olmuş oluyor. 'Kendini bil' derken kasdedilen şey oluşmuş oluyor . Neyse bu konu bizi çok aşar.

Nerde kalmıştık ? Hayallerin dünyasında, dünya yuvarlak mıdır,düz müdür'e devam....

Misafir b51

6 ay önce - Prş 11 Oca 2018, 08:51

Youtube'da flat earth ile ilgili 2-3 tane düzgün video izleseniz düz dünya teorisinin bütün soruları cevapladığını görebilirsiniz. Dünya düz müdür yuvarlak mıdır bilemem ancak ikisi de birer teoridir, henüz gerçek değildir. Yuvarlak dünya (globe earth) teorisinin güneş, yerküre ve ay hareketlerine verdiği cevaplardan ve argümanlardan fazlasını düz dünya sunuyor.

Misafir d39

6 ay önce - Prş 11 Oca 2018, 10:09

He he tabii tabii. Düz dünyanın özeti:

Tutulma sırasında güneş ışıkları söndürüyor diyorsun, e peki niye yapıyor?
- E canı öyle istiyor.
Önüne ay geçmiyor mu?
- Geçmiyor, canı öyle istiyor.
Bak emin misin, üniversitelerde tutulma zamanı hesaplanabiliyor.
- Canı öyle istiyor yeminlen, hem zaten hesaplasan n'olur hesaplamasan n'olur boşver onları.
E peki ayın dünya yörüngesiyle, dünyanın güneşe olan yörüngesinin düzlemine 5 derece eğik olma...
- Ya bırak sen şimdi gel seni Evangelist yapalım!?
Pardon!?
- Bak cennet kubbenin hemen üstünde, roketler zaten kubbeyi aşamaz, gel sen de kafir ölme.
Ne kubbesi, ne kafiri!?
- Bak biz Evangelistler dünyanın kubbesinden cennete geçildiğine inanırız, bilmiyor musun?
Yok bilmiyorum, siz Evangelist miydiniz, e peki bilimsel olarak açıklıyordunuz hani!?
- Ne bilimi ya biz bilimi inkar ediyoruz, bilim yalan kubbe gerçek, cehennem de toprağın altında...
O iyiymiş, benim şimdi acil bir işim çıktı, başka zaman sohbete devam ederiz.
- Dur, dur gitme. Sana kilise korosunun ilahilerini dinleteyim.
Oldu o zaman, hadi bye!
- Evangelizm kurtuluştur. Hey nereye gidiyorsun, bekle dur!
Vın Turizm.
- Hay İsa aşkına, adam topukladı...

Mustafa Taşlı

6 ay önce - Prş 11 Oca 2018, 10:21

Muhtemelen kendileri de dünyanın yuvarlak olduğunu kabul edip gittiler galiba.

Fatih C1
6 ay önce - Prş 11 Oca 2018, 10:24

Alıntı:
Youtube'da flat earth ile ilgili 2-3 tane düzgün video izleseniz düz dünya teorisinin bütün soruları cevapladığını görebilirsiniz. Dünya düz müdür yuvarlak mıdır bilemem ancak ikisi de birer teoridir, henüz gerçek değildir. Yuvarlak dünya (globe earth) teorisinin güneş, yerküre ve ay hareketlerine verdiği cevaplardan ve argümanlardan fazlasını düz dünya sunuyor.

Biri çıkıyor gösteriyor dünyanın yuvarlak olduğunu, öteki her şey komplo sadece biz doğruyu söylüyoruz diye sadece konuşuyor. kanıt yok bilimsel deney yok bol bol komplo teorisi bol bol yalan.

olaf

6 ay önce - Prş 11 Oca 2018, 10:34

Şahsi gözlemlerime dayanarak söylüyorum. Sanki tüm dünyada düz dünya teorisine inananların sayısında artış var gibi.

Fatih C1
6 ay önce - Prş 11 Oca 2018, 10:39

Alıntı:
Şahsi gözlemlerime dayanarak söylüyorum. Sanki tüm dünyada düz dünya teorisine inananların sayısında artış var gibi.

Doğrudur dünyada insanların çoğu bilgisiz cahil ve her şeye inandırılabilirler. Tabi bu yala inanmak insana kendini seçilmiş hisettiriyor bunun verdiği hazzı da düşünmek lazım.

Ben bunların videolarını izlediğimde şahsen doğru olmasını istedim mevcut dünya anlayışı artık sıkmıştı değişik bir şey doğru çıksa iyi olurdu ama maalesef dünya bildiğimiz gibi yuvarlak.

Misafir d39

6 ay önce - Prş 11 Oca 2018, 10:44

Olur o dönem dönem, gençler asidir heves eder. Bi dönem de satanistlerin sayısında artış vardı.

sayfa 435
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET