Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin Büyükşehir Belediye Otobüsleri
« önceki   123 ... 585960 ... 107108109   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 59
Bugferit
9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 12:31

Belediye Otobüsu alınışına sevinen bir şehir olduk çok yazık, yıl 2018... tren (tramvay-metro vb.) setlerinin, deniz otobuslerinin gelişini görüp sevinebilseydik, çağa ayak uydurmuş olurduk.. inşallah:)

Oğulhan
9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 13:56

Çukurova bölgesi = Belediyeciliğin Afrikası. Bu bölgeden bahsediyorsun, tabi sevinecekler Mercedes Otobüse

serkan33

9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 13:58

Ya tamamda tabi ki otobüse de sevinmemiz lazım, İstanbul'da tonlarca metro hattı var, İzmir'de de raylı sistem baya etkin ama adamlar her zaman otobüs filolarını güçlü ve yeni tutuyorlar. İzmir örneğin elektrikli otobüslerden aldı. Yani Mersin'in raylı sistemden ayrı olarak her zaman otobüs filosunu güçlü tutması ve sürekli yenilemesi lazım. Alınacak otobüs sayısı da 30 değil 300'ü bulması lazım ki gerçekten işe yaramasını istiyorsak toplu taşımanın...UğurÖz
9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 14:08

Bahcelievler gibi kaplumbağa hızıyla giden, Mes Koop gibi trafiği alt üst edip giden oturacak yeri zor olan şoförü telefonla konuşan, direksiyon basinda sigara içen ve durak dışından yolcu alıp durak dışında indirmeyen bir kooperatiflere sahip şehirde insan mecburen seviniyor.

önery

9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 14:19

Alıntı:

Belediye Otobüsu alınışına sevinen bir şehir olduk çok yazık, yıl 2018... tren (tramvay-metro vb.) setlerinin, deniz otobuslerinin gelişini görüp sevinebilseydik, çağa ayak uydurmuş olurduk.. inşallah:)

Bu tür tepkiler doğru değil.

1.si bu saydığın metro yada diğer raylı sistemler ana hattır. Otobüs ise ara hattır. Dolayısıyla dünyanın en uzun metro hattına sahip şehrinde bile otobüs vardır. Her daim de olacaktır.

2.si Insan olsun yük olsun farketmez ne taşırsan taşı. Demiryolu ile karayolunun misyonu bellidir.
3.sü otobüs var olsa bile alınır. Bırak ihtiyacı,Işletme süresi bitenlerin yerlerine yenilerini tedarik etmek için bile aliniyorken mersin daha bu duruma bile gelmedi. Yani yenilemeyi geç var olanlar bile yeterli sayıya ulaşmamışken otobüs alınacaktır...
4.sü deniz otobüsü başkanın başına bela olacak bir vaadiydi. Ve oluyorda.
Ülkemizin en büyük şehri olan Istanbulda bile kıyıya paralel deniz hattı yokken mersinde bunun olması ütopik bir durumdan öte gitmez. Istanbul anadolu yakasinda kartaldan kadikoye yada avrupa yakasinda fatihten büyük çekmeceye deniz otobüsü hatti bile yoktur. Bütün hatlar karsiya geçiş yada izmirdeki gibi koyun bir yakasından bir yakasına geçiş şeklindedir. Mersinden kat ve kat buyuk bu sehirlerde bile kiyiya paralel hat yokken mersinde kıyıya paralel deniz otobüsü olmayınca cağ dışı falan da olmaz.


Bugferit
9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 18:23

Katılıyorum yorumlarınıza ancak demek istediğim sey; otobüs alımı, vidanjor alimi vb. şeyleri olağan gelişmeler olarak görmek gerekiyor.. ayni sekilde sehrimizdeki raylı sistem - deniz otobüsü vb. de olagan gelismeler olmali ama bizler için her yatirim olağanüstü gelismeler olarak beklenir duruma geldi..Yoldaşım
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 17:50

İşte garajda yatıyor mercedes benz conecto(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


Yeni otobüsleri saydığım adeti 29 çıktı bir tane eksik? Nerde otobüs 1 tanesi?

Suan otobüs içi bakımları, akbil makinesi ve televizyon ekranları her türlü bağlanıyor. Yakında açılış yapılacaktı. Mersin için hayırlı olsun.

(+)

(+)

(+)

(+)
(+)


TÜRK33
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 18:18

Geçtiğimiz hafta İstanbul’dan Mersin’e yolculuğunu tamamlayan araçlar, vatandaşları taşımak için bekliyor. Mersin’in trafik yükünü azaltmak için alınan 30 yeni otobüs önümüzdeki hafta pazartesi gününden itibaren sefere başlayarak vatandaşların hizmetinde olacak.
https://m.haberler.com/buyuksehir-belediyesi-30-y ...23-haberi/


Misafir c5b

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 21:55

İyi güzel başlayacak da. Ne duraklar uygun ne de bazı sokaklar. Dönüş alırken bile zorlanılan ve trafiği sıkıştıran yerler var. Durağa girdiğinde durak kilitleniyor. Otobüs bir yere kadar. Ne varsa metroda var. Gerisi geçici çözümler

serkan33

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:53

Yeni bebişler pazartesi sefere başlıyormuş En yoğun hatlar dediğine göre umarım 109-126-128-130-156 hatlarına her birine 3-4 adet olmak üzere takviye yapılırsa millet bu hatlarda cama-kapıya yapışık vaziyette gitmekten kurtulur...

Alıntı:
Büyükşehir’den Ulaşıma Yatırım Sürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyemiz, Mersin’de ulaşım konusunda atağa devam ediyor. Mersin’in en yoğun hatlarında kullanılmak üzere alınan 30 adet yeni otobüs Mersinlilerin hizmetine sunulmak için gün sayıyor.

Geçtiğimiz hafta İstanbul’dan Mersin’e yolculuğunu tamamlayan araçlar Mersinli vatandaşları taşımak için bekliyor. Mersin’in trafik yükünü azaltmak için alınan 30 yeni otobüs önümüzde ki hafta Pazartesi gününden itibaren sefere başlayarak, vatandaşların hizmetinde olacak.


(+)
(+)
(+)
(+)
(+)

https://www.facebook.com/BurhanettinKocamaz/sayfa 59
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 585960 ... 107108109   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM