Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7

Kullandığınız işletim sistemi?
Mac 2.6%  2.6%  [5]
Linux 4.6%  4.6%  [9]
Pardus 3.6%  3.6%  [7]
qnx 0.0%  0.0%  [0]
solaris 0.0%  0.0%  [0]
windows 88.8%  88.8%  [174]
diğer... 0.5%  0.5%  [1]
Toplam Oy : 196

Misafir 21e

1 yıl önce - Cmt 05 Ağu 2017, 09:38

Dos işletim sistemi demek,işletim sistemsiz bilgisayar anlamına geliyormuş,bu şekilde sıfır laptop alınırsa orjinal windows 10 yükletmek ne kadara mal olur?

Misafir 21e

1 yıl önce - Cmt 05 Ağu 2017, 09:42

ayrıca işletim sistemi yüklü olmayan bilgisayarı almayı tavsiye edermisiniz,yüklemesi karmaşıkmı

Ardaaydin
1 yıl önce - Pzr 06 Ağu 2017, 03:03

Ben Windows 7 yi tercih ediyorum.Çünkü kullanımı kolay.

Abdullah Aydoğan34
1 yıl önce - Sal 15 Ağu 2017, 14:29

Windows 10 kullanıyorum. Çünkü hızlı, güncel ve görsellik açısından güzel bir işletim sistemi.

yunus2435
1 yıl önce - Sal 15 Ağu 2017, 17:38

Çocukluğumdan beri Windows kullanıyordum.
Geçen ay 21.5 inç Apple iMac aldım.
İşletim sistemi Mac OS X Sierra.
Şuan ilkokula yeni başlayanlar gibiyim Windows a göre çok farklı alışmaya çalışıyorum.

Alperen B E

11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 21:34

Windows 8 kullanıyorum çünkü Windows 8 rahat.

murad_1299
11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 21:39

Windows XP'deki virüs belaları Windows 10'da pek olmuyor güncel tutuyorum bilgisayarı.

Bi ara Pardus da kullanmıştım biraz, özellikle Pardus 2011 baya ses getirmişti Linux dağıtımları arasında, sonra Tübitak'ta bişeyler oldu çok değişti olayın seyri

bilmiyorum bu işin içinde de fetoş mu vardı, çünkü baya iyi gidiyordu Pisi paketiyle falan, stratejik önemi olan da bi konu bu tabi

İTÜ Mustafa İnan kütüphanesindeki bilgisayarlar da Pardus'a çevrilmişti yanlış hatirlamiyosam

ahmet_can
11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:36

Üç yıldan beri Linux tabanlı Fedora işletim sisteminin xfce masaüstü versiyonunu kullanıyorum. Bu işletim sistemi hem Türkçe hemde kullanıcı dostu olduğu için tavsiyemdir. Daha önce denediğim masaüstü versiyonlarına göre çok hafif ve sistemi zorlamadığı için xfce versiyonlu fedorayı evimde masaüstü bilgisayarımda, laptop'umda ve ofisimdeki bilgisayarda kullanıyorum.

Daha öncesinde fedorayı başka masaüstü versiyonları ile kullanmıştım, bundan önce uzun süre ubuntu, linux mint kullanmıştım. Deneme amaçlı pardus dahil Linux'un pek çok versiyonunu kullandım. Bilgisayarı ilk kullanmaya başladığımda Dos 7.0 işletim sistemi ile birlikte Win3.1 vardı bilgisayarımda. Sonra win95 çıktı. Şimdi w95 için facia deniliyor ve dalgası geçiliyor. Kullanmak zorunda kaldığım tüm win sürümlerinin mutlaka bir açığı ve fiyasko tarafı vardır. Bu win 8 içinde geçerlidir. Hemen 8.1 güncelleme versiyonunu çıkardılar. Win 9 'u ise gören olmadı, hemen 10'u çıkardılar. Kullanıcıların tercihlerini dikkate almayan ve güncellenmeyen işletim sistemleri kullanıcının işini zorlaştırmaktan başka işe yaramaz.

Eğer Fedora işletim sistemini denemek isterseniz (spins.fedoraproject.org/tr/ ) adresinden ücretsiz indirebilirsiniz. Kurulumu gayet kolaydır ve Türkçe'dir.

Çok eski bilgisayarlara kurulabilir. Çok kararlı olduğu için çökme yaşamazsınız.

Hemen her hafta güncelleme çıktığı için tüm sistemdeki dosyalar ve programlarınız günceldir.

Bilgisayarınızdaki tüm programlar ücretsizdir ve binlerce program arasından işinize yarayacak olanı siz seçersiniz. Hatta masaüstü versiyonunu bile değiştirme imkanınız var. Sanal makina üzerinde başka işletim sistemi kullanabilirsiniz. Yani bilgisayarınız içinde başka işletim sistemli sanal bilgisayar kullanabilirsiniz.

İşletim sistemi kök dizini ayrı diske size ait tüm dosyalar, programlar ayrı diske yazılabildiği için korkmadan diskinizi formatlayıp işletim sistemini yeniden kurabilirsiniz.

Altı ayda bir çıkan işletim sisteminin yeni sürümü internet üzerinden online olarak kurularak sistem yükseltilebilir. Yani win9 dan win10 a format atmadan internet üzerinden yükseltme yapmak gibi. Altı ayda bir çıktığı için şu an fedora 27. sürümde.

Son olarak bütün Linux sistemler gibi antivirüs ve hack olayı olmaz. Yani bilgisayarımdaki virüsleri tarama ve win pencere işletim sistemlerinin tüm versiyonlarında olan sistem hataları, çökmeleri ve şişmeleri yüzünden altı ayda bir formatlama gibi durumlar için harcadığım zamanı kendi işlerimi yapmakta kullanıyorum. Bu yüzden işyerimdeki bilgisayarda bile uzun süredir Fedora kurulu.

cemomer
11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:46

Linux Mint 18.2 Cinnamon kullanıyorum . Windows pişmanlıktır

Ali clarkkent
8 ay önce - Çrş 21 Mar 2018, 10:37

Windows10 kullanıyorum. Güncellenmesinin uzuuuuun sürmesi dışında gayet iyi. Bir kere sıkıntı yaşadım. Güncellemeden sonra Outlook japonca oldu. Veya çince. Bir türlü işin içinden çıkamadık. Sistem Geri Yükleme yapmak zorunda kaldım. Sonra da güncelleme seçeneğini pasif ettim.

Bunun dışında sıkıntı yok.

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET