Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
önery

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:23

Alıntı:
Önery,
Olay bakanın çoçuklarımızın ve ülkemizin geleceğini karartan torbacılara karşı polisin sert tutumu ile ilgili bir durumken yaptığın yorum yukarıda.
Şimdi sana söylüyorum yukarda yazdıklarınla bakanın ifadesinin alakası ne?
Amacın içine haklı ve doğru olabilecek doğrular üzerinden yürüyerek bakanın uyuşturucu satmak için okul önlerini mesken tutan polislere karşı sert ve tavizsiz bir tutum içinde olmasını eleştirmekse,amacına ulaşmak için bu tarz ahlaki mi?

Bak bakalım ben orda bakanin aciklamalarindan mi alinti yapmisim , bakanin aciklamalarina mi cevap vermisim yoksa alinti yaptigim mesaja hitaben mi yazmisim...

Alıntı:

Bak işte en son KHK'de olduğu gibi darbeye karşı duran sivillere çıkan koruma yasasını bile nasıl ses çıkardı bazıları,FETÖ ve PKK için uygulanacak tek tip elbiseye bile karşı çıkıyor,oy verdiğimiz partiler.

Khk nin net ifadeler içermediğini bende dile getirenlerden biriyim. Çıkmasına değil net olmamasina var tepkim. Yasa çıkıyorsa net olacak arkadaş. Muallak olmayacak.

Tek tip elbise ise hepsinde olacak. Mahkemede şık giyinmekle indirim alınamayacak. Bu sadece fetöculer olunca akla gelmemeliydi. Geldiysede sadece onlara uygulanmamalı. Hepsine uygulanmalı.

bazılarında şu var. Bir olaya , açıklamaya muhalefet tepki verdi diye her tepki vereni muhalefetle iş birliği yapıyor algısı var. Muhalefet tepki gösterdi diye ben susayım mı ? Konuşursam onlarla herseyde aynı şeyi düşünmüş olur muyum ?

Alıntı:
Bu işler oturduğun yerde her şeyi eleştirerek olmuyor.

Bazilarida oturduğu yerden herşeye dogru- her yaptıklarında haklılar diyebiliyor da , ben oturduğum yerden elestiri yapınca mı rahatsız oldunuz ?

huseyin yildirim
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:25

Filipindeki gibi kafalarina siksinlar.ayak kirmaz yetmez

Misafir 248

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:25

bazi kisiler de her yanlisa dogru diyor BU olmaz dogru ya dogru yanlisa yanlis demek GEREK

Cemoli D18
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:29

Doğru söz yanlış yerde söylenmiştir.

Figen
site denetçisi

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:30

Nerede söylenmesi gerekiyordu?

ali şükrü bey
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:31

Önery,

Halen aynı şeyi yapıyorsun,bak ben de bakan ile aynı fikirde olmama rağmen bu polisin basına kapalı bir toplantısında söylense daha iyi olurdu dedim ama bizim bilmediğimiz bir şeyler olmalı ki bu kadar tecrübeli bir siyasetçi bunu açık olarak ifade etmiş olabilir diyorum.

Ben bakanın bu eylemi kime,hangi alanlarda ve nasıl olması gerektiği açık olarak belirttiği halde başka yerlere çeken laflara eleştiri getirdim.
Şimdi diyelim ki sen hakimsin ayağı kırılmış biri geldi karşına ve bu kişinin deliller ve görüntülerle okul etrafında uyuşturucu satarken gözaltına alınma esnasında polisin sert muamelesi nedeniyle ayağı kırıldığı da belli,bunu anlamak zor mu?

Başka ve suç içeren başka bir polsi suistimali ile ilgili olayla karıştırmak mümkün mü?
Bu noktalara gelen insanlar sence bu kadar geri zekalı mı?

Yapmayın,istediğiniz muhalif fikre de destek verin,size olayları çarpıtmanın manası yok diyorum.Gerçekleri bozarsak zararı hepimize.

Cemoli D18
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:33

İki ahbab olarak bunu konuşur ve dile getiririz. Ama halka, basın önünde böyle beyan veremeyiz. Gerek makam gereği gerek mevcut durumdan dolayı.

Dışarıda Kimse torbacılara iyi gözle bakmaz. Devlet bir şekilde ceza versin diye bekleriz.
Hukuk ile bunu yapmalı ve caydırıcı olmalısın.

Bu tür pisliklerin olabildiğince kökünü kazımalısın...

önery

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:35

Uyuşturucu konusunda polisin, jandarmanın görevini yapip yapmamasından ziyade hukuksal açıdan yaptırım zayıflığı var. Polislerin " biz yakalıyoruz hâkim, savcı serbest birakiyor" demeside bunun bir gostergesidir.

Hukuk yaninda birde mali yaptırım da uygulanmalı.
Mesela bu kişilerin sirketi varsa el konulmali. Sadece o kişiyi ceza evine atmayla kalinmamali.yoksa para olduğundan cezaevinden de yönetiyor bu işi.

Keşke bakan polise ayak kırın demek yerine bu tür çözümleri dile getirseydi.

Asıl o zaman polise moral olur. Yakalamakla birşey olmuyor ki düşüncesi kaybolur. Daha çok çaba gösterir. Daha özverili olur...

En son önery tarafından Çrş 03 Oca 2018, 22:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Figen
site denetçisi

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:35

Alıntı:
caydırıcı olmalısın

Amaç o zaten.. Çok açık ve net ''meydan okumuş''.. Aynı zamanda terör ile ilişkilendirerek, terörle mücadeleyi de vurgulamış.. Çok akıllıca bence..

Misafir 248

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:36

böyle bir ifade yanlis polis ancak sucluyu adalete teslim eder yargilayamaz o yarginin isi

sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 891011   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET