Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas - Gürün - Gökpınar Gölü
« önceki   123 ... 161718   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 17
ihsan gulbilge
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:01

Alıntı *

kgozutok

4 ay önce - Pzr 10 Hzr 2018, 23:47

(+)

sivas projeleri
2 ay önce - Cmt 28 Tem 2018, 18:18

Şu anda Gürün Gökpınar gölündeyim. Sivaslıların ağzına pelesenk olmuş iki söz vardır: Sivas niye gelişmiyor, Sivas'a niye turist gelmiyor?

Bu yanlış cümlelerin doğrusu " Sivas'ı niye geliştiremiyoruz, Sivas'a neden turist getiremiyoruz?"dur.

Doğal akvaryum diye bilinen, güzelliği, temizliği ile hafızalara kazınan gölümüz şu anda ... içinde.
Oturma alanları, yürüyüş yolları, çimler berbat. Bakım sıfır. Yani bir yer ne kadar bakımsız bırakılabilirse o kadar bakımsız bırakılmış. Göl balçıklarla kaplanmış. Darendeye gitmiş biri olarak, bir ara Gürün Malatya'ya bağlanmalı diye bir haber çıkmıştı sanırım şu an keşke diyorum. En azından adamlar adam gibi sahip çıkardı bu güzelliğe. Somuncu Baba türbesi çiçekler içinde harika tertemiz bir yer. Bir de bizim doğa harikamıza bakın

Biraz şakayla karışık temennimi dile getirmek istiyorum, belediye başkanı sayın Sami Aydın'ı, gürün de yetkili olarak görmek isterim. Hem Sivas'a yeni bir aday gelmiş olur hem de piknik alanlarında çok güzel hizmet veren Sami Aydın gürün Gökpınar Gölünü harika bir alan haline getirecektir

(+)

namlesu

2 ay önce - Çrş 01 Ağu 2018, 13:32
Ağaç yaşken eğilir...

Alıntı:
Bu yanlış cümlelerin doğrusu " Sivas'ı niye geliştiremiyoruz, Sivas'a neden turist getiremiyoruz?"dur.

Doğru bir tespit ama bu inanın tüm Türkiye için geçerli.
Halk cahil, boşvermiş bir şekilde davranıyor.
Amaaaan sen mi kurtaracaksın ülkeyi ? diyen o kadar çok kişi var ki...
Kurallara uymayı aptallık sayıyorlar.
Trafik kurallarından tutun yerlere çöp atmamak kadar basit bir çocuğun bilmesi gereken kuralı dahi uygulamaktan acizler.
İşte eğitim daha çocuk yaşlarda başlıyor.
Kalburüstü semtlerde rastlıyorum;
"Çocuğum, lütfen çöpümüzü çöp kutusuna atıyoruz anneciğim"
diye uyaran insanlara kulak misafiri oluyorum.
Ama işte ismi lazım değil şehirler ve semtlerde arabalardan çöp sallayanlar, yerlere çöp atan büyükler ve küçükler...

Sivas'ın bu cennet mekanı inşallah bakıma alınır.
Halkımız inşallah bilinçlenir.
Hedef 2179
Bence anca o zamana değişir bizim millet.

kaan0703
2 ay önce - Sal 07 Ağu 2018, 15:03

böyle çorak dagların arasındaki güzellik normaldende fazla degerli oluyor...

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 17
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler