Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Mahmutbey - Bahçeşehir - Esenyurt Metro Hattı
« önceki   123 ... 143144145146147   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 144
In_trance
2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 05:00

Atlanan çok önemli bir detay var. Bu tip ihalelerde ihaleyi kazanan firmaya %5 avans ödenir imza sonrası, peşine gelen ihale iptalinde ise ihale tutarının %10'u kadar fesih bedeli ödenir. Eski, yeni, önceki, sonraki farketmez bu sorumsuz ve yandaş kayırma usulü yapılan sözde ihaleler ve iptalleri sonunda hem hizmet alamadığımız için senelerce mağdur olacağız hem de fesih bedelleri vatandaş olarak sırtımıza binecek.

Rifat Behar
2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 06:14

Yüzmilyonlarca dolarlık suistimal varsa ki öyle görülüyor, başkanlıktan şutlanan şahsın ve bu işe ortak olan diğerlerinin kulağından tutulup yargıya teslim edilmesi getekmez mi ? Bu zararın bir cezası olmayacak mı ?

dtherdem
2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 06:26

Cezası olacak elbet ama o ceza milletin yani bizim sırtımıza binecek ihale iptal bedeli artı olarak yıllarca metrosuz kalarak çekecekğiz

Şükrü Güllüoğlu
2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 06:36

İptallerin sebebi yolsuzluk ise Kadirabi'den hesap elbette sorulmalıdır. Ancak salt beceriksizlik ve kötü planlama olması ihtimali de çok yüksek.

Misafir 696

2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 07:24

Metro tabelası konup satılan evleri alanlar büyük kazık yedi.
Tabi satanlar voleyi vurdu.

Misafir b0d

2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 12:43

düzenleme gelir tekrar başlarlar bence
rafa kaldırmaya cesaretleri yetmez.

ben ardıçlıda oturuyorum ama ardıçlı esenyurt durakları birbirne çok yakında

ya esenyurt meydan yapma yada ardıçlı

bunun gibi bir sürü durak peşkeş çekildi.

umarım esenkent avcılar arası tramvay yapılır.
hem kısa sürer hem de esenyurt halkına çare olur

Muradim 19178
2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 15:19

Esenyurt için resmi bi yazı gelmedi henüz..
Tabelaları koymuşken iptal etmek olmaz sanırım.
Yeni başkanın kafasında başka bir düşünce var sanırm.
Ya yeni durak eklenicek ya da başka birşey.
Ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz sabırlı olmak lazim

Misafir 980

1 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 21:44

Umarım bizi utandırır en mantıklı ve ivedi bir şekilde karar verirler yoksa kendi keselerinde öderler yani o yüzde 50 artı 1 hayal olur

Misafir 40d

1 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 11:49

Ben 5 yıldır ıspartakule de oturuyorum ve her gün gidiş geliş mahmutbey trafiğinde en az 2 saatim gidiyor.Bu forumda ilk defa bir yorum yazıyorum.Bu yıl sonunda bakanın söz verdiği tırlar için olan çatalca bağlantı yolunun halen açılmaması bir yana bu yılan hikayesine dönen metro ihalesi nisan ayında başlıyacak diye umutlanırken iptal edilmesi tam bir yıkım oldu.Ben ak partiye yıllardır oyumu veririm ama bu ulaşımdaki beceriksizlik beni belediyeden soğuttu.Yeni başkan bizim çilemizi biliyordur diye sevindik ama malesef gelen gideni aratıyor galiba.

Misafir 670

1 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 12:54

Aradım Mahmutbey-Esenyurt metro ihalesin iptal edildiğini söylediler vede bize ihalenin tekrardan yapılmasıyla ilgili bir talimatın gelmediği.gelirse ihalenin düzenlenmesiyle ilgili hazırlıklara başlayacaklarını söylediler
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AVRUPA YAKASI RAYLI SİSTEM MÜDÜRLÜĞÜ
0212 449 41 75

sayfa 144
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 143144145146147   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM